telefon hafızasındaki mesajları hafıza kartına sorunsuzca taşıma!!

Sponsorlu Bağlantılar

muraTT_1903

Üye
MaiL die bişey yoK !!

Aziz™

Aziz™

Üye
sağol kardeşim index silme aklıma hiç gelmemişti.

mcaltunel

mcaltunel

Üye
teşekkürler

--------------- Ekleme ---------------

teşekkürler

D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye
Allah senden razı olsn dostum :) cok aradım bunu :) cıdden cok lazım bırseydı benım ıcın denedım oldu :) tesekkurler tekrar :)

badilcan81

Üye
çok saol arkadaşım ya acaip yardımcı oldun ;)

battalgazi16

battalgazi16

Üye
sağol emeğine sağlık

akababa

Üye
aman kardeş bana bi yardım et bende hafıza kartındakı mesajları telefon hafızasına tasıcam kartta oLdumu telefon acaıp yawaslıyor yaf

badilcan81

Üye
ulan bunu yayınlıon millete bi cvp ver mal mısn :S bunu hafıza kartındaki msjları silmeden yapamıo muyz

themardinli

themardinli

Üye
Çok sagol dostum iste bunu bilmiyordum :-D

by_cem

Üye
Süpersin dostum, ,işe yaradı :))

ulan bunu yayınlıon millete bi cvp ver mal mısn :S bunu hafıza kartındaki msjları silmeden yapamıo muyz
sen konunun ne zaman açıldığını gördün mü? belki konuyu açan arkadaşımız hayatta bile yoktur. neyse..

hafıza kartındakiler siliniyor, çünkü üzerine yazdırıyosun tüm klasörlerin.

Sen index i sileceksin, daha sonra mesaj hafızasını değiştireceksin, gelen soruları yanıtlayıp işleme başlicaksın. Hafıza kartında bulunan mesajları kaldırıyo kendisi.

He bi de konuyu açan arkadaşımız "arayan vs olursa sorun çıkabileceği"ni söylemiş. Onunda çözümü var, Telefonu Kapatma tuşuna bir kere basın, aşağıdan "HATSIZ" ı seçin, sonra işleme başlayın.
Kolay gelsin..

aman kardeş bana bi yardım et bende hafıza kartındakı mesajları telefon hafızasına tasıcam kartta oLdumu telefon acaıp yawaslıyor yaf

Öncelikle FExpLorer vb. programın kuruluysa şu adımları izle;
C:\System\Mail kısmına gir, oradaki index i sil. Daha sonra telefonun mesajlar kısmından yine aynı şekilde mesaj hafızasını Telefon Hafızası olarak belirle. Karşına çıkan soruları aynı şekilde yanıtla, mesajların taşınmış olur.

Bu arada, eğer ki "Mesajlarımı telefonumda(hafıza kartına taşımadan) olduğu gibi korumak istiyorum" diyorsanızda en iyi çözümü, telefonun yedeğini hafıza kartına almak olabilir.

Bu işlemide sırasıyla,

1. Menü'den Hafıza'yı seçin(genelde Ekstra'nın içinde olur).
  2. Seçenek'e tıklayın.
  3. Tel. hafıza. yedekle' ye tıklayın.
  4. Karşınıza "Telefon hafızası, hafıza kartına yedeklensin mi?" sorusu çıkacak, sizde doğal olarak "evet" seçeneğini seçerek devam edeceksiniz.
İşte bu kadar.
Bu yedeklemeyle, Mesajlar, Rehber, Telefon Hafızası'na kurulmuş programlar, Çeşitli Kişisel Ayarlar vs gibi telefonun neredeyse her şeyini saklamış oluyoruz.
Not: Bu yedekleme işleminden önce hafıza kartında ortalama 25 Mb boş alan bırakın, yoksa hem yavaş işlem yapabilir, hem de "Bellek yetersiz" gibi uyarılar verebilir.
Not: Bu yazdıklarım 6630'lar için geçerlidir ve bizzat denenmiştir.

Umarım işinizi görür :) :)

Afşın

Afşın

Üye
sağoll dostum aradıdığım bi şeydi faydalı bilgi

sulo25

Üye
Dostum güzel yazmışsın emeğine sağlık ancak 3 farklı dosya yöneticisi yükledim 2 sinde system dosyası var mail dosyası yok 1inde de system dosyası görünmüyor bile Ancak fexplorer programını signed bulamadım yardımcı olursan sevinirim.. Saygılar...

zaza_122

Üye
Selam dostum güzel anlatmışsın herşey için teşekkür ederim ama dediklerini harfiyen yaptım fakat bi yerde takıldım kaldım yardımcı olursan sevinirim..E:\SYSTEM\MAİL'e geliyoruz demişsin ya ben X-plore nin içinde bu dizini bulamadım yardımına ihtiyacım var:))))

harunsule

Üye
çok sağol arkadaşım tel hafızası doluydu mesajlarım vardı özel silinsin istemiyordum hafızası dolu olduğu için mesajda gelmiyordu çok büyük dertten kurtardın çok teşekkürler.

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
teşekkürler

kendal_47

kendal_47

Üye
hep sorun olan durum güzel konu olmuş eline sağ'lik

tavbiy

tavbiy

Üye
bunu n8 de yapabilecek bir arkadas varmı acaba