Uygulama TELEFON HAFIZAN OYUNU YETMİYOR MU gelll içeri::::::::::::::::::::::

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
TELEFON HAFIZAN OYUNU YETMİYOR MU gelll içeri::::::::::::::::::::::
İLK İNDİRELİMhttp://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=862197&d=1326918270
Öncelikle başlıkta da belirttiğim gibi, cihazına kök erişimi ( root ) sağlamamış arkadaşları kapsamamaktadır.

Evet arkadaşlar, büyük boyutlu hafıza katili sd data dosyalarını, telefon hafızasını işgal etmeden kullanabiliyoruz.
Olay çok basit, hemen anlatayım. Detaya gireceğim çünkü hiç fikri olmayan arkadaşlar olabilir.

1- İhtiyacımız olan data dosyalarını -ki büyük ihtimâlle indirmişsinizdir- hafıza kartına taşıma işlemiyle işimize başlayalım. Herhangi bir dizinde bulunabilirler fakat ben kategorize etmenizi öneririm. Örn: Oyun, Program, Uygulama vesaire.

Örnek üzerinden gidelim:

Atıyorum elimde Realracing gibi boyutu 3 GB'a yakın bir oyun var.
Normalde data dosyası "/sdcard/Android/data/com.ea.game.realracing2_OTD_na" adında bir klasörde olmalı. ( En azından bende öyle )

Şimdi, hafıza kartımıza Oyun adında bir klasör oluşturuyoruz. Bu klasörde, kullanacağımız data dosyaları bulunacak.

Benim hafıza kartı üzerindeki Oyun klasörüm:

( ÖNEMLİ NOT: Dosya isimlerinde boşluk ve Türkçe karakter kullanmayın. )

Bu RealRacing için meselâ, RR2 diyorum ben klasör adına. Üstte resimde de görüldüğü gibi. İçerisine de aslında telefon hafızasında olması gereken dosyayla aynı isimde bir klasör oluşturuyor ve orjinal dosyanın içerisini komple taşıyorum.

Yani artık SD dosyalarımız tamamen hafıza kartında"/mnt/extSdCard/Oyun/RR2/com.ea.game.realracing2_OTD_na" konumunda olacak.

Telefon hafızasında da data klasörü bulunacak ama içi boş olacak hâliyle çünkü hafıza kartına taşıdık.

Şu an ki durum,

Hafıza kartında, Oyun klasörü ve bu klasör içerisinde RR2 adında klasörde data dosyalarımız yer alıyor.
Telefon hafızasında ise, data klasörü duruyor fakat içi boş.

Amaç dosyaları telefon hafızasındaymış gibi göstermek. Bu işlemi de 'DirectoryBind' isimli muazzam bir uygulama ile yapıyoruz.

Programı indirelim.

Uygulama Ana Ekranı:

Görüldüğü gibi, ADD NEW ENTRY, yani yeni giriş ekle diyerek kullanılacak data dosyalarının yollarını belirliyoruz.
Aşağıdaki örnekte olduğu gibi, İlk satır daima dosyalarının bulunduğu hafıza kartındaki dosya yolu olacak, alttaki de telefon hafızasındaki yol olacak.

NOT: Bende hafıza kartı adı extSdCard ama her telefon için aynı olmayabilir. Örneğin /sdcard/external_sd/ olabilir. Bunu elle değiştirebilirsiniz. Mühim olan, doğru yolu bilmek. Zaten yolun yazılacağı kısma basılı tutarsanız sizi otomatik olarak dosyalara yönlendiriyor.

Bakınız:

Şimdi RealRacing oyununun yollarının belirlenmiş hâlini görelim:

Evet, anlattığım gibi yolları yazdık. Yani programa şunu söyledik: Hafıza kartındaki data dosyalarını, oyunu ya da uygulamayı çalıştırdığım zaman telefon hafızasındaymış gibi göster. Dosya konumlarını yazdıktan sonra "ADD" tıklıyoruz.

Bakınız:

Sağda tik işaretli olmalıdır. Şu konumda işlem henüz bitmiş değil. Solda gördüğünüz diskete tıklayıp YEŞİL renk yandığını görmeniz gerekmektedir.

Zaten ya yeşil yanar ya kırmızı. Kırmızı da dosya konumlarının hatalı yazıldığı ya da böyle bir dosya olmadığı anlamına gelir.

Önemli NOT: Büyük küçük harf duyarlıdır. Dikkatli yazın. Dosya adı neyse tam olarak onu yazmanız gerekir.

Bakınız:

Herşey tamam. Disket yeşil yandığında, telefon hafızasına bakın aslında içi boş olan data dosyasının içinin dolduğunu göreceksiniz. Fakat ilginç olan şu ki, dolu olduğu hâlde hafızadan yer kaplamıyor :)

Yani şöyle ki, ben aşağıdaki resimde gördüğünüz bütün oyunları hafıza kartından çekiyorum uygulama sayesinde:

Fakat hafızadan yer kaplıyor gibi görünse de, aşağıdaki resimdeki gibi, kaplamıyor :)

Aynı anda birden fazla dosya bağlayabilirsiniz. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda pasif olabilr tekrar bağlamanız gerekebilir. Bunun için her seferinde uğraşmamak için "Autobind on boot" işaretli olmalıdır ayarlar sekmesinde.

- - - Eklendi - - -

HIZLANDIRMA GARANTİ ARKADAŞLAR

NDMSZGN

Üye
Arkadaşım iyi güzel bir nevi kısayol benzeri bir yapı oluşturulmuş program sayesinde ama oyun sırasında ekstra bir yük oluşturmuyor mu telefon için. çünkü ekstra bir iş yapması gerekiyor işlemcinin ?

panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
ama usb bellek hafıza artıyor bben o yüzden söyledim

NDMSZGN

Üye
Teşekkürler bellek artıyor aama yine aynı tas aynı hamam olacak anladığım kadarıyla çünkkü tekrardan oyun sırasında bilgisayara taşınacak bu oyunlar oyun için ve de artı olarak bir de taşıma işlemi için işlemci ve ram'de yük oluşacak. Birde arkada çalışan bu program olacak. Bence fazla akıl karı bir işlem değil. Tabi çalışma biçimi benim anladığım şekilde çalışıyorsa bunu söylüyorum

panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
bu programın asıl amacı usb bellekte (3 hafızalı tellerde) hafızadan yük kaldırıyor mesela backsatab yükleyeceksiniz ama bellkte yeterli alan yok yüklemek için alan açıyor çok iyi aslında bu programın cpu kullanımı 0.07 cpu kullanıyor oyunu fazla etkilemezz

- - - Eklendi - - -

işinize yararsa teşekkür ve yorum yeterli iyi günlerr

- - - Eklendi - - -

doğru yapınca çok iyi oluyor

NDMSZGN

Üye
Amacım tenkit etmek değildi. Sadece kendi anladım şeyden bahsetmiştim. İlgilendiğiniz ve de cevap verdiğiniz için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: panpalar
panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
bişey değil

trsword52

trsword52

Üye
emegine sağlık. acaba uygulamalar içinde bu yol geçerli mi

panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
zaten bu bir kısayol programı

- - - Eklendi - - -

eed geçerli

SilentAssassin

SilentAssassin

Üye
Ya arkadaşım root'suz diye geldim root istiyor program ? oraya yazmışsın root sağlamamış diye

avengers4

Üye
olmadı ace 2

panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
bilmiyorum çoğu telde çalışıyor bu yöntem yada siz yapamadınız. adımları dikkatle izleyin

alaStar

alaStar

Üye
Yoo yetiyor :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt