Telefon Gamepad Kullanımında Tuş Atamak Için Android Uygulaması Arıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

temmuz

Üye
    Konu Sahibi
Telefon Gamepad Kullanımında Tuş Atamak Için Android Uygulaması Arıyoruz.
Hani Windowsta Logitech gamepad'lere tuş atama fonksiyonu sağlayan Logiteh Gaming Software gibi.. Android için böyle bir uygulama olup olmadığını bilmiyoruz. Varsa uygulamanın adını rica ediyoruz ( Oğlum ve ben).

SonOsmanL1

SonOsmanL1

Üye
Home2 Shortcut

Uygulaması işinizi görecektir.

Bu uygulamayı tuşuna çift dokunun en sevdiğiniz uygulama başlar.

(Açıklama)
-HOME tuşu> HOME tuşuna> App
-HOME tuşu> Arama tuşu> App
-HOME tuşu> Menü tuşu> App
-HOME tuşu> Geri tuşu> App
Arama tuşu> App-uzun basın
Kamera tuşu> App-uzun basın

-Favori uygulama başlatılabilir.
örneğin, Kamera, Tarayıcı, Twitter, MySettings
-Favori kısayol başlatılabilir.
örneğin, Bookmark, Direkt, Simi Klasör Widget

(İpuçları)
Iki kez hızlı push-Lütfen.
Kaydırın-yarım daire (ANA SAYFA> Menü)
Yanıt Hızda-up
- Çok kısa süre çift dokunun

(Test cihazı)
Nexus S, HTC Desire, Galaxy S, Xperia

(cihaz dont iş)
Galaxy S2

(İzin)
-Dizin arama telefon numaraları
Sebep: "Kısayol> Direk".

temmuz

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederiz SonOsmanlı. Sana zahmet oldu ama aradığımız bu değildi. Gamepad tuşlarına programları açmak ve çalıştırmak gayesi ile kısayol atamak değilde bu tuşların asıl fonksiyonları olan oyunlarda hareket etme, atlama, ilerleme vb. işleri atamaktı; var olanları -eğer oyun kontrollerinden değiştirilemiyorsa- program vasıtasıyla değiştirebilmekti.
Biraz açacak olursak, telefonda kurulu olan GTA III'ü gamepad (Logitech F710) oynuyoruz, elemanı yürütüyoruz, koşturuyoruz, sağa- sola dönebiliyor, yumruk tekme falan herşey tamam ama bir arabanın kapısını açıp içeri bindikten sonra araba bir türlü ilerlemiyor (tekerlekler sola-sağa dönebiliyor, radyo açılıp kapanabiliyor, kanallar değişiyor falan..). Mecburen arabadan geri iniyoruz (buda olabiliyor) ve oyuna tabanvay devam..
Bazı oyunlarda klavyenin yön tuşları ile yada mouse vasıtasıyla oynanabiliyor, gamepad çalışamayabiliyor.
İşte yukarıdaki misallerde gereken fonksiyonlar ve bazı klavye tuşlarını atayabilecek program aramaktaydık biz. Ben biriki programda buldum bunun için ama ingilizcem zayıf olduğu için ayarlama işlerini yapamadım (Oğlumda yok bugünlerde yanımda. O üniversitede ingilizce öğrenim görüyor).
Bu konuda sadece program tavsiyeside yetmeyecek herhalde bize. Birde tarif, açıklama gerekecek zannediyorum. Kusura bakılmasın. Müsait olanlardan yardım beklemekteyiz elbette.
Tekrar teşekkür ederiz.

Son düzenleme:
SonOsmanL1

SonOsmanL1

Üye
Rica ederim sizin dediginiz şekilde araba içerisinde filan hareket sorunu oyun içerisinde tuş ayarlarından çözebilme ihtimaliniz olabilir.

İyi forumlar...

temmuz

Üye
    Konu Sahibi
Oyun içinden bulamadım. Sen usta sayılırsın bu konularda. Bir zahmet bakabilirmisin bizim için?

SonOsmanL1

SonOsmanL1

Üye
O gamepad fonksiyon özelliği oyundan oyununa göre degişir

Size iki yöntem sunacağım

• Android yüklü telefonunuzda klavye ayarlarını Ayarlar>Dil ve klavye> Android Klavyesi sekmesinden dilediğiniz ayarı değiştire bilirsiniz. Eğer böyle değil ise buna benzer bir şekilde bir sekme olur oradan değiştire bilirsiniz
  • Android İşletim sistemli telefonunuzda klavye ayalarını yapabilmeniz için bir diğer yol mesajlar kısmın da klavye açılınca klavyenin sağ veya sol tarafında Tırtıklı bir tekerlek simgesinden Android klavye ayarlarını değiştire bilirsiniz veya düzenleye bilirsiniz.

temmuz

Üye
    Konu Sahibi
Klavye değiştirme ve varsayılan yapma konularını biliyorum. USB/BT JoyCenter'i seçiyorum ve bazan varsayılan olarak atıyorum. Varsayılan olarak atadığımda gamepad'im X modundada çalışıyor (Varsayılan olmadığında D modu sadece..) X modunda kapıyı açıyor, biniyor ve hemen yeniden iniyor. D modunda daha öncede yazdığım şekilde arabaya biniyor ve sonra hareket yok.
Telefonum S3, 4.1.2 Stock Rom.
Sen başkalarınada yardımcı oladuğuna göre ya telefonunda GTA III bulunur yada kolaylıkla temin edebilirsin diye düşünmüştüm. Ayrıca bir gamepad sahibide olabilirdin ve bu sebeple önce bir kendinde kontrolunu, gerekiyorsa oyun içindende ayarlamalarını falan yapmanı arzu etmiştim.
Ama fazla şey istemiş olabilirim elbette. Yapabilirsen.. Yapamasanda yine canın sağolsun. Problemi çözemesekte gösterdiğin ilgi zaten takdire şayandı.
Vesile ile yeniden teşekkürler.

SonOsmanL1

SonOsmanL1

Üye
Evet ama gta 3 oyunu telefondan oynamadım lise caglarinda iken severdim o zamanlar hoşuma giderdi gamepad kullanmisligim oldu xdevoloper sitesinde gözüme çarpıştı aklımda kalmış sorun belki nedeni o dur diye yardimci olmak istedim onemli diil bu arada :-)

iyi forumlar...

aaeerr

aaeerr

Üye
Sixaxis denediniz mi ?

temmuz

Üye
    Konu Sahibi
Denedim ama ayarlarını yapamadım. Eğer anlatabilirsen (adım adım) tekrar deneyebiliriz.
Bu arada gösterdiğin ilgi için teşekkür ederim.

aaeerr

aaeerr

Üye
Denedim ama ayarlarını yapamadım. Eğer anlatabilirsen (adım adım) tekrar deneyebiliriz.
Bu arada gösterdiğin ilgi için teşekkür ederim.

Benimde aynisina ihtiyacim var :( :)

temmuz

Üye
    Konu Sahibi
Benimde aynisina ihtiyacim var :( :)

Öylemi?! Buna üzüldüm (Hem kendim için hemde senin için..).
Buradan takibi sürdürelim. Eğer bir gelişme/çözüm olursa bunu sağlayan diğerine yardım eder. Anlaştıkmı? :bye2:

aaeerr

aaeerr

Üye
Anlastik :)

dj-61

dj-61

Üye
Aynı çözümü bende arıyorum .

Yani sorun şu ki Android kılavye ayarları bölümünde bunun çözümü yok .

Oyunlar kol desteği sunuyor bazıları sunmasa da bazı fonksiyonlar çalışıyor .
Ama özellikd destekli oyunlar var bunlarda oyuna kol bağlı girince zaten konsol bağlı bilgisi geliyor ve bazılarında kontrol bilgisi veriyor .
Sorun şu ki pc de olduğu gibi Android oyunlarda kontrol ayarlarını değişmek mümkün değil . Ama işin tuhaf yönü şu bi oyunda ileri basınca araç gidiyor diğer oyunda alakasız bir şey çalışıyor .
Şimdi ya hepsi orjinal aynı çalışsın yada seçenek sunulsun.
Bunu düşünmeyen embesil üreticiler yüzünden kol desteği var ama oyun oynayamıyoruz .
Real Racing 3 de bu sorunlar yok verilen ayarlar çok güzel sanırım sorunsuz tek oyun o .

Modern combat 5 isim doğru yazdım sanırım bu oyunda yine iyi çalışıyor .

Şimdi euro truck driver oyununda kol desteği sunuyor ama her tuş için bi fonksiyon vermiş yalnız aracı ilerletmek ayrı dert durdurmak ayrı ..

İşte bu durumda bu tuş seçenekleri ile ideal kol ayarlarını yapmak istiyoruz ama nasıl .??

Üst Alt