telefon flaşı ne kadar açık durabilir ?

• 18 Temmuz 2014
  • 9811 Okunma
  • 9 Cevap

1. arkadaşlar geçen elektrikler kesildi telefonun flaşı yaklaşık 20 dakika açık durdu el feneri olarak. Bu flaşın uzun süre açık durması flaşı patlatırmı veya bozarmı ? ne kadar süre açık durabilir ısınması sonucu cihaza zarar verirmi ?

Yazan: yusuf1998x
    Mobil cihaz ile gönderdi
  2. uzun süre açık olunca patlıyordu kendi içinde sanırım, cihaza zararı olacağını sanmam
    ---
    çok uzun süre

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. bende flas patlayip kameraya vurmustu. foto cekince ışık kameranin onunu kapatiyordu

Samsung ile gönderdi
  4. Led flash oldugu icin uzun sure calisabilir. Korkmana gerek olacak kadar kullanamazsin zaten telefonu.

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. Tavşan gibu kalırsın 20 dakika flash ı açarsan. 20 dakikalık flash a hiç bir ürün dayanmaz zaten yapamazsin oyle birsey,birde saniyelik ani bir parlakliktir.
    Flash ve led ışığın ne demek olduğunu öğrenip,konuyu yeniden açınız.

Samsung ile gönderdi
  6. Örnek olarak Note 2 de max parlaklıkta önerilen max led fener süresi yarım saat.Senin cihazdada pek fark olacağını sanmıyorum.

Mobil cihaz ile gönderdi
  7. yani kısacası 10 dakika kadar kullan daha fazla açma yoksa gümler :-)

Mobil cihaz ile gönderdi
  8. ben geçenlerde eski telefonum Xperia ray de gece yatmadan önce elektirik kesintisi yüzünden feneri açık bırakmış ve uyuya kalmışım. :) sabah saat kaç oldu diye baktım tel açılmıyor şarjı bitmiş çok korktum ama tekrardan şarja koyunca açılmıştı :D

Mobil cihaz ile gönderdi
  9. ışık yanarken telefonla oynanmış ve ısınmışsa patlamaya tuz biber ekebilir

10. 20 dakikada sorun olmaz.

Yüklüyor...
19/10/2018 - 10:28