Tavsiye Telefon Alacağım Yardım Lazım

Sponsorlu Bağlantılar

muratangin

Üye
    Konu Sahibi
Telefon Alacağım Yardım Lazım
Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 1 ay önce bir kou açmıştım bu forumlarda ve htc one karar vermiştim.1 ay geçti ve şuan para elimde.1900tl.Fakat kafamda bir soru var.WP gelişecek gelişincede bu ekosistemde kral olacak ama.yaklaşık 6-7 aylık sabrım neticesinde gelen şeyin ekran kapalıyken saat gösterimi olması yüzünden sabırm bitmiş bulunmakta ^^ .Wpyi artık 2.plana attım ve yeni alacğaım telefonu 1-2yıl kullanıp wpnin en şaşalı döneminde wpli bir telefon almayı planladım.Şimdi gelelim sadede.Şuan l620 kullanıyorum.1gb or more yüzünden fifa mc4 tarzı popüler oyunları veya bazı uygulamaları ne yazıkki kuramıyorum.Android ve iOs arasında kaldım.Peki konuyu niye buraya açtın derseniz eski telefonum + tarafsız oluş açısından.ANdroide açsam %90 android,iphone açsam %90 ios.Velhasıl kelam şu anda beni 2 yıl idare edecek bir telefon arıyorum.
-bol bol oyun oynarım.
-telefonu çok kurcalarım(root,jb)
-kamera,ses 2.planda yeterli olması gerekir sadece.

Bunlar sonucunda ya ip5 yada lg g2 arasında kaldım.Sizin önerinizi almak istiyorum.
Wp gibi stabil,ios gibi popüler,android gibi kişiselleştirilebilir birşey lazım.
Android:
+kişiselleştirme
-stabilite

İos:
+stabilite
+azda olsa jb ile kişiselleştirme

Wp:
+stabilite
-uygulama azlığı,uyumsuzluğu,performans eksikliği,kişiselleştirme yetersizliği :(

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Konu "Cep Telefonları Genel" bölümüne taşınmıştır.

Invoke

Invoke

Üye
Telefonu çok kurcalarım demişsin, ve 1900lira da paran var. 100lirası kalsın cebinde. LG G2 1800liraya snap 800 adreno 330lu şuanki en yüksek donanıma sahip, çok iyi performans verecek ıps ekranıyla kaliteli de görüntü sunacak. Boşluksuz neredeyse ekrandan ibaret bir cihaz. Tek eksiğinin "hafıza kartı desteği olmaması" olduğunu düşünüyorum. Onun için 1800tlye 32gblık versiyonu öneriyorum 1600tlye de 16gblık versiyonu var. 32gbdan bize kalan alan 24küsür gb. 16dan kalan da 9gb civarı olması gerek, aklında olsun.

• Beğen
Tepkiler: Elektr0
muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
lg g2 ama htc one s800 lu cıkack dnıyordu ama g2 muhtesem

Dilaver Kaplan

Dilaver Kaplan

Üye
iphone 5 öneririm ya da lg g2 )

Buğra

Buğra

Admin
Lg g2 :spr

Türe

Türe

Üye
G2 al :good:

• Beğen
Tepkiler: Buğra
osmanmert99

osmanmert99

Üye
Lg donemi başlıyor G2 al.

• Beğen
Elektr0

Elektr0

Üye
LG G2 al.

• Beğen
PureFood

PureFood

Üye
ikisi de güzel cihazlar.. eğer daha fazla kurcalarım dersen g2 derim..

LimePie

LimePie

Üye
lg g2 almalısın

skynet

Üye
Z1'ede bak derim

Elektr0

Elektr0

Üye
Z de oldugu gibi Z1 de de test köşe yaptırdı SONY :D çerçeve tasarımı hiç güzel durmuyor kolaylıkla der herkes bir Lg g2 degil. İşlemci olarak aynı ama sırf küçük kasada büyük ekran için alınası LG G2 ... Kamera da da LG daha iyi gsmarena karşılaştırmasında görülüyor

Invoke

Invoke

Üye
Öyle de denemez aslında, kendine has artıları var, G2den üstün yanları olabilir, kişinin beklentilerine göre değişecektir. G2'nin cezbeden tarafı daha uygun fiyatı ve daha kaliteli ekranı, daha boşluksuz bir kasa ile sunmaları.
Z1'e gelirsek, ses performansı daha iyi olacaktır. Ayrıca boşlukluda olsa cam kasası ve alüminyum çerçevesi daha sağlam olacaktır. Bir de hafıza kartı desteği 16dahili(9-10kalır sanırım)+64sd taktın mı akar :D ama diğerinde 32de 24e mahkumsun ya da 16da 9-10gb'a...

sekajmer

sekajmer

Üye
oyun, sistem modlama ikisindede var stabillik için ios almalısın.
Sistemi jb yaptıktan sonra iosta yapabileceklerinin sınırı yok !
açık kaynak = yavaşlık

Invoke

Invoke

Üye
açık kaynak = yavaşlık

Stabilliğine laf yok ios7yi de çok beğendim, para varsa tercih edilebilir, uygulamalar artık jbsiz de bedavaya yükleniyor zaten, sıkıntı yok ama androidin artıları başkadır... Daha özgürsündür...
Jailbreak yapsan da ios da yapabileceklerin her zaman daha kısıtlıdır.
Açık kaynak eşit değildir yavaşlık

• Beğen
Türe

Türe

Üye
açık kaynak = yavaşlık
Açık kaynak yavaslik olsaydi Hackerlar linux kullanmazdi :oke:

Elektr0

Elektr0

Üye
Öyle de denemez aslında, kendine has artıları var, G2den üstün yanları olabilir, kişinin beklentilerine göre değişecektir. G2'nin cezbeden tarafı daha uygun fiyatı ve daha kaliteli ekranı, daha boşluksuz bir kasa ile sunmaları.
Z1'e gelirsek, ses performansı daha iyi olacaktır. Ayrıca boşlukluda olsa cam kasası ve alüminyum çerçevesi daha sağlam olacaktır. Bir de hafıza kartı desteği 16dahili(9-10kalır sanırım)+64sd taktın mı akar :D ama diğerinde 32de 24e mahkumsun ya da 16da 9-10gb'a...

Neye göre ses performansı daha iyi olacak diyorsun :D istegini kadar iyi olsa bile su geçirmemesi için özel katmanlarla ses yolu kapatılmıştır. Z de gördük nasıl bir ses performansı vardı. Z1 anca Z den daha iyi olur ses konusunda :D alt ve üst kısımlardaki boşuklu yapı telefonun görünümünden tasarımından çok çok çalıyor alt tarafa 1 inç ekran sıgar :D ( aslında iyi fikir bildirimleri burda görebiliriz saat vb şeyler ) ekran gene Z deki gibi farklı farklı bir kaç çeşit kullanıldıgı söylenmekte görüş açısının Z de nasılsa aynen öyle devam ettigini söylüyorlar ki çok kötü. True HD-IPS ekran teknolojisi akar SONY ağlaya ağlaya bakar...bunca olumsuz durumdan varken bile Sony bu telefonu LG gibi bir fiyatlandırma yapamaz.. Bence bu sene LG :oke:

Üst Alt