Telefon Alacağım Replika mı ? Değil mi ? nasıl anlarım ?

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Telefon Alacağım Replika mı ? Değil mi ? nasıl anlarım ?
Arkadaşlar ben Samsung Galaxy Note III Almaya Niyetlendim cak Exynos 5420'li değil de Snapdragon 800'lü versiyonunu almak istiyorum oda malum ülkemizde satılmayacak büyük ihtimalle ama bu benim için bir problem oluşturmuyor çünkü babam Ekim ayında Hacı olarak Suudi Arabistan'da olacak inşallah ve orada snapdragon 800'lü versiyonu bulmak mümkün olacak

şimdi madem yurt dışından alıyorum garantisi pek önemli değil gibi düşündüm nasıl olsa yararlanamayacağım babam en son gittiğinde jarir bookstore'dan 1 tane s2 ve 1 tane s3 almıştı bunlar orijinaldi çünkü büyük bilindik bir mağazaydı orada ama onun dediğine göre daha uygun fiyatlara başka yerlerde de satılıyormuş hatta 100-150 TL fark b eden yerler oluyormuş bende ona oralardan birine aldırmak istiyorum ama ondan önce'de gitmişti bu sefer kendine iphone 4 almıştı ve satan kişide ona orijinal diyerek sattığı halde telefon sahte çıkmıştı bu tarz bir olayla karşılaşmamak için sizlerden yani işten anlayan kişilerden yardım almak istiyorum

şimdi orijinal olup olmadığını anlamak için elimde 1-2 yöntem var ama illaki onuda taklit edebilirler diye düşünüyorum 1.si kutusunun üzerindeki kutu açılmışsa almayın tarzında yazan yazı 2.si ise telefonun kenarındaki üzerinde qualcomm yazan bant başka nasıl anlarım bilemiyorum adamlar dışarıdan birebir aynı gözükenini yapıyorlar yani anlamak çok güç olabiliyor sizin bildiğiniz başka yöntemler var mı ? adamlar bildiğiniz TouchWiz'i bile portlayabilecek kabiliyetteler :)

Aynı Şekilde Bir İhtimal hTC One ve Çok zor bir ihtimalle iphone 5'te alma şansım var

Şimdiden Çok Çok Teşekkürler,yaklaşık 20-25 gün kadar süremiz :)

delimatkap

delimatkap

Üye
herkez samsung diyor sony xperia z ye noldu samsung tozunu yutturdu bence sony xperia z almalısın

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
herkez samsung diyor sony xperia z ye noldu samsung tozunu yutturdu bence sony xperia z almalısın

xperia z almamak için tonlarca nedenim var sanırım sen z1'i yani xperia honami'yi kastetmek istedin :)

honami'de güzel ama ram olarak note 3 fark atmış 1GB ram farkı var o yüzden pek düşünmüyorum sony

-1GB eksik ram
-TFT ekran
-arttırılamaz 16GB sabit hafıza(ben böyle biliyorum yanlışta olabilir)
-note 3'ten daha az performanslı olması :)
-ve daha fazla neden
bu kadar neden varken niye sony'ye para kazandırayım ki ? :)

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: nsren
Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
xperia z almamak için tonlarca nedenim var sanırım sen z1'i yani xperia honami'yi kastetmek istedin :)

honami'de güzel ama ram olarak note 3 fark atmış 1GB ram farkı var o yüzden pek düşünmüyorum sony

-1GB eksik ram
-TFT ekran
-ve daha fazla neden

evet bu konu bana baya bi yardımcı olacağa benziyor ama yeterli değil :eller: :tşk:
Bu galaxy note3 ile Xperia z1 arasındaki fark sadece 1gb ram! O 1gb ram farkıda bence sistem kendisi üçün harcar . Yani sana yine ortamlama 1.5 gibi boşta ram kalır. :)
Diğer eksileri yalnış biliyorsun
Ekrani TFT demişsin ama bunda yeni ekran kullanılmış :)
S 4 ile z ultra ekran karşılaştırması var hiçte pes deyil .
Performans olarakta note3 ten üstün olmasa az deyil
Xperia z1 64gb hafıza kartı destekler vs ...

big.LITTLE

big.LITTLE

Üye
exynos versiyonu daha performanslı gözüküyor gpu filan bakımından 4k video dışında almak için ne gibi sebebin var merak ettim:islik

delimatkap

delimatkap

Üye

-1GB eksik ram
-TFT ekran
-ve daha fazla neden

sen samsung not diyorsun samsungu suyun içindee 30 dk beklet bakalım çalışır halde alabiliyormusun yere falan düşür ekranı falan hemen kırılır kameraya
13.1 MP, 4128 x 3096 piksel, otofokus, LED flaş, coğrafi konumlama, touch focus, yüz tanıma, imaj stabilizasyon, HDR, sweep panorama, video 1080p@30fps, ikinci 2.2 MP, 1080p@30fps kamera işlemci hızı desen 1.5 ghz süper telefon bide htc one da 1.7 ghz işlemci hızı var ses desen bir harika kamerada süper çelik gözde sony nin gorilla cam korumasıda var çizilmye karşı çok dayanıklı bunu bir rus kanalında görmüştüm çivi ile bile çizilmiyordu ekran samsung=(fuzuli ) sony şu ana kadarki eniyi telefon diyebilirim ve aynı zamanda casper via telefon yeni çıktı hemen hemen butelefonlarla aynı özellikte onuda tavsiye ederim ve son olarak huawei ascend p6 çok güzel bi telefon sadece samsung markaya bakma başka telefonlarda var benim söylediklerim bir harika bilgisayar gibi kullan :thumbup:
[TBODY] [/TBODY]

TeknoŞizofren

TeknoŞizofren

Üye
Aklın varsa Samsung telefon alma HTC One veya iPhone 5 şuan piyasanın tozunu arttiran en iyi iki cihaz

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
exynos versiyonu daha performanslı gözüküyor gpu filan bakımından 4k video dışında almak için ne gibi sebebin var merak ettim:islik

4K'yı tamam saymayalım :)

-4G LTE desteği yok
-snapdragon 800'ün sunduğu hızlı şarj gibi özellikler yok
-192 KHZ 24 Bit Stüdyo kalitesinde ses çıkışı yok
-60 FPS 1080p Video kaydı yok
-Snapdragon 800 Octa 5420'ye göre daha az ısınıyor ve daha az güç tüketiyor
-daha aklıma gelmeyen birçok neden var :evet: :zzz:

birde octa'lı versiyona insanların 2200 TL para vermelerini bekliyorlar o fiyata exynos 5420'li note 3 alan bence süzmedir...
Bu galaxy note3 ile Xperia z1 arasındaki fark sadece 1gb ram! O 1gb ram farkıda bence sistem kendisi üçün harcar . Yani sana yine ortamlama 1.5 gibi boşta ram kalır. :)
Diğer eksileri yalnış biliyorsun
Ekrani TFT demişsin ama bunda yeni ekran kullanılmış :)
S 4 ile z ultra ekran karşılaştırması var hiçte pes deyil .
Performans olarakta note3 ten üstün olmasa az deyil
Xperia z1 64gb hafıza kartı destekler vs ...

Temelinde TFT ekran varmış,sonra ekrana birşey diyemiyeceğim ama yinede kötü diyemeyiz,performans olarak belki note 3 ile pek farkı olmayacak ama ya yazılımsal özellikler ve büyük ekran ?,z1 64 GB desteklediğini kabul edelim uygulamalar eğer taşınamıyorsa hiçbir anlamı yok...

sen samsung not diyorsun samsungu suyun içindee 30 dk beklet bakalım çalışır halde alabiliyormusun yere falan düşür ekranı falan hemen kırılır kameraya
13.1 MP, 4128 x 3096 piksel, otofokus, LED flaş, coğrafi konumlama, touch focus, yüz tanıma, imaj stabilizasyon, HDR, sweep panorama, video 1080p@30fps, ikinci 2.2 MP, 1080p@30fps kamera işlemci hızı desen 1.5 ghz süper telefon bide htc one da 1.7 ghz işlemci hızı var ses desen bir harika kamerada süper çelik gözde sony nin gorilla cam korumasıda var çizilmye karşı çok dayanıklı bunu bir rus kanalında görmüştüm çivi ile bile çizilmiyordu ekran samsung=(fuzuli ) sony şu ana kadarki eniyi telefon diyebilirim ve aynı zamanda casper via telefon yeni çıktı hemen hemen butelefonlarla aynı özellikte onuda tavsiye ederim ve son olarak huawei ascend p6 çok güzel bi telefon sadece samsung markaya bakma başka telefonlarda var benim söylediklerim bir harika bilgisayar gibi kullan :thumbup:
[TBODY] [/TBODY]
tamam z1 kötü cihaz değil belki kamerasıda daha iyidir belki suyun altında video çekemiyor ve yere düşünce kırılıyor v.s ama bunların hepsi için çözümüm var ama kamera biraz tuzlu :)

Sony'nin harici lensi(NFC veya Wi-Fi ile telefona bağlanıyor)
Otterbox Armor Kılıf

Oldu mu sana z1den iyi ? :)

sonra casper'ın vestel'in telefonunu alan adamın zekasından şüphe duyarım ben ne oldukları belli değil niye alalım ki ? aslında apple alasımda var ama kısıtlamalar bu isteği sonlandırıyor...
Aklın varsa Samsung telefon alma HTC One veya iPhone 5 şuan piyasanın tozunu arttiran en iyi iki cihaz

abicim siz zamanda yolculuk falan mı yapıyorsunuz bizden gizli ? :zzz: :ehe

hTC One'ı alıp Snapdragon 600'ün can çekişmesini istemiyorum o cihazlar 1080p'yi düzgün kaldıramadı ve asla kaldıramayacak çünkü o donanımlar 720p için üretildi,bunu sadece one için demiyorum bütün 2013'ün 2.yarısından önce çıkan telefonlar için söylüyorum...

iphone 5'ler gereksiz pahalı ve çok kısıtlamalı o kadar kısıtlamaya gelemem ben :)neyse arkadaşlar ben sonuç olarak " Samsung Galaxy Note III 4G LTE SM-N9005 32GB " da karar kıldım z1'e ısınamadım aynı şekilde 5c olsun 5s olsun bunlara da pek ısınamadım benim cihazım note 3 ben böyle düşünüyorum bunun sayısız nedeni var şu anda note 3'ün snapdragon 800'lü versiyonunun üzerine telefon tanımıyorum...

eğer bir aksilik çıkarda alamazsam fiyat v.s konusunda o zamanda LG G2'yi çok beğendim onu düşünüyorum f/p kıralı :)konunun özüne dönersek sevinirim :)

• Beğen
Tepkiler: nsren

sushe

Üye
konu başlıktan sapmış, replika telefon nasıl gerçeğinden ayrılır. varmı bilgisi olan