TCDD 390 kilometrelik demiryolunu yenileyecek


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dreamnoble

dreamnoble

Üye
    Konu Sahibi


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü 2008 yılı sonuna kadar 390 kilometre demiryolunu yenileyecek ve 5863 rayı değiştirecek

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD), 2008 sonuna kadar 390 kilometre demiryolunu yenileyecek ve 5863 rayı değiştirecek. TCDD Genel Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Türkiye'de 8697 kilometresi ana hat, 2287 kilometresi tali hat olmak üzere toplam 10 bin 984 kilometre demiryolu hattı bulunuyor. Her yıl periyodik olarak yol yenilemesi yapan TCDD, 2008 sonuna kadar 390 kilometre demiryolunu yenilemeyi, 5863 rayı değiştirmeyi planlıyor. Şu ana kadar yapılan çalışmalar kapsamında 35 kilometre yolun yenilenmesi tamamlandı.TCDD 6. Bölge Müdürlüğü, Türkiye'nin Orta Doğu demir yolu ihracatında ulaşım süresi yönünden sıkıntıya neden olan ve 2. Abdülhamit döneminde yaptırılan Anadolu-Bağdat demir yolunun Toroslar bölümündeki 26 kilometrelik kısmını yenileyecek.
HIZ ARTACAK
Bölge Müdürü Köprülü: "Avrupa'yı Orta Doğu'ya bağlayan, ancak eskiliği nedeniyle makinistlerin 40 kilometre hızı geçemediği raylarda, yenileme ile hız 100 kilometreye ulaşacak. Tüm projeler hazır. Toplam 10 mil-yon YTL'ye mal olacak proje için ilk kazma 21Temmuz'da vurulacak" dedi.

TCDD Genel Müdürlüğü'nün yıl sonuna kadar yenilemeyi planladığı güzergahlar ve yol uzunlukları şöyle:

Halkalı-Hudut: 60 kilometre
Ankara-Kayseri: 40 kilometre
Divriği-Çetinkaya: 60 kilometre
Kayseri-Sivas: 50 kilometre
Eskişehir-Alayurt (Kütahya): 40 kilometre
Yurt-Muratbağı (Elazığ): 50 kilometre
Narlıkamış-Nusaybin: 50 kilometre
Cumaovası-Aydın-Denizli: 40 kilometre.
 
_dumanist_

_dumanist_

Üye
Güzel...
 
leiche

leiche

Emekli Yönetici
en son savaş zamanında yapılmıştı onuda türkler yamamıştı zaten :D
artık zamanı geldide geçti yenilesinler bir zahmet
 
mservank

mservank

Üye
bi yerlere de demiryolu ağı döşesinler otobüsle seyahat etmekten bıktık:@
 
Salihyet

Salihyet

Üye
artık kazalar olmasın, kırık dökük raylarda kaç kişiyi kaybettik, yeni mi akıllanmışlar :ss
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Amman hızlanmasın! Biz hızlanmışını gördük, kaç insan telef oldu gitti...
 
qurbuz

qurbuz

Üye
hızlı tren gelcek diyolar biz daha normal tren kaza yapıyo hızlı tern gelir se ne yani........ :(:nono:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt