Task manager ( Görev yöneticisi ) önemi :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
Task manager ( Görev yöneticisi ) önemi :)
Task manager ( Görev yöneticisi )

arkadaşlar bu konu niye açıldı açıklayayım bazı firmware konularında kimi arkadaşlar demişlerki pekde önemli değil dir görev yöneticisi. arkadaşlar önemli olan görev yöneticisi değildir ki zaten önemli olan programlar arasında dolaşabilme olanağıdır ve gereksiz işinizin bittiği programı kapatmaya yarar. düşünsenize java uygulamasında iken tek tuşla ana ekrana dönüp mesajlara veya dosyalara bakmak ne güzel olurdu :) bu yüzden biz de task managerı olan firmware istiyoruz ama orjinal sorunsuz ve türkçe :D ben de S5620 monte var her sorun tamam fakat bu sorunu halledemedim :D:vur:vur:vur

• Beğen
Tepkiler: vecihi20

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
evet yükledim ve sorunsuz çalışıyor firmware. Hatta orjianlden kat kat üstün :)

GrafiXer

GrafiXer

Üye
güzel firmware bende kullanıyorum main_menu_reg.ini dosyasında değiiklikler yaparak masa üstü resimlerinide farklı atadım. Düzenlemeye çalıştım iconları ve menu arka planına resim vs ekledim fakat cihaza yüklediğim zaman hata verdi dorun vermese yapamayacağım şey yok hem profesyonel grafik hemde profesyonel macromedia kullanıcısıym rc1 dosyasına gerekenleri import ettim editleyerek ama cihaza yüklediğimde dediğim gibi cihaz açılmıyor. boot ekranından sonra reset atıyor bu sorunu bir çöze bilsem neler yapıcam neler ama işte...:hmmm

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
ben zamanım olsa da ilgilenebilsem yapmaya çalışacağım ilk şey java uygulamarına ait kısayolları ana ekrana uygulamak yada widget olarak yapmak :D Mesela bluetooth widgeti yada IM ( Palringo ) kısayolu :)

GrafiXer

GrafiXer

Üye
ben zamanım olsa da ilgilenebilsem yapmaya çalışacağım ilk şey java uygulamarına ait kısayolları ana ekrana uygulamak yada widget olarak yapmak :D Mesela bluetooth widgeti yada IM ( Palringo ) kısayolu :)

benimde aklımda o var peki star vs de bulunan bluetooth widgetleri alıp deneyen biri varmı olurmu acaba?

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
o widgetleri bir edinebilsem keşke ama bir türlü elime geçmedi ki :S

akdenizx

akdenizx

Üye
Bu widget konusu gerçekten firmware kadar önemli. Samsung Star widgetlerine nasıl ulaşırız acaba onu bende cozemedım. Star da var ancak ulaşılmıyor butun dosyalarını ınceledım ancak uygun vidget yok. Belki de biz goremiyoruzdur. Gizlenmiş olma ihtimali büyük. Yoksa star'dan alıp monte'ye koyabiliriz..

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
onlar bir bulunsa herşey kökünden hallolmuş olacak. Sırf bluetooth ve wifi için menüyü açmaktan kurtaracağız kendimizi :D

mkeles84

Üye
onlar bir bulunsa herşey kökünden hallolmuş olacak. Sırf bluetooth ve wifi için menüyü açmaktan kurtaracağız kendimizi :D

Aradığınız şey "http://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=6318.0" linkteki konu gibi birşey mi, onlar birşeyler yapmaya çalışmış, başarılı da olmuşlar sanırsam..

TasteKiN

TasteKiN

Üye
    Konu Sahibi
evet yaptım ve kral birşey oldu ama bu anlatılan widget değil Menüde'ki Palringo yani IM kısayolunu Opera yapıyoruz :D Türkçe olarak ben anlatayım

TKFileExplorer ile telefonumuzun içine giriyoruz

Exe - Java klasöründeki KJxDispatch.ini dosyasını bilgisayarımıza atıyoruz ve not defteri ile açıyoruz.

Orjinali şu şekilde, sadece palringo olan kısmı tabi ki :D

#Palringo
class=com.paxmodept.palringo.main.jme.JmeMain
vendor=Palringo
name=Palringo
#Maps
class=com.google.googlenav.GoogleNav
vendor=Google
name=Google Maps

biz bunu şu şekilde değiştiriyoruz.

#Palringo
class=Browser
vendor=Opera Software ASA
name=Opera Mini
#Maps
class=com.google.googlenav.GoogleNav
vendor=Google
name=Google Maps

kaydedip tekrar bunu bilgisayarımızdan telefonumuzun Exe - Java klasörüne atıyoruz ve artık menüden IM tıkladığımızda Opera Mini açılıyor :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt