Tan Taşçı Biyografisi (Resim + video)


Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
TAN TAŞÇI

30.10.1981 Doğumlu Olan Tan, Bir Sanat Şehri Hannofer Hildeshaim de Dünyaya Geldi. Selma ve Yusuf Taşçı'nın Küçük oğlu olan Tan, İlkokula Ankara Arı Kolejinde Başladı. Lise Eğitimini İse Keçiören Lisesinde Tamaladıktan Sonra Polifonik Korolarda Uzun Süre Şarkı Söyledi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Korosuna Katıldı. Bunun Yanında Şan Dersleri Aldı. Engellenemez Müzik Tutkusu Onu Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera ve Şan Bölümünde Öğrenci Yaptı. Aynı Zamanda Halk Müziği, Sanat Müziği Korolarında Görev Aldı. Devlet Operasında Görev Aldı. Sahne Dersi de Gören Tan, 2004 Yılında Türkan Şoray ve Bulut Aras'ın Başrollerini Paylaştığı Mürüvetsiz Mürüvet İsimli Kısa Metrajlı Sinema Filminde Dimitri İsimli Yunanlı Bir Şarkıcıyı Canlandıran Rolü İle Çıktı Karşımıza. Bir Çoğumuz Varlığından Habersizken Eskişehirliler Onun Muhteşem Sesi ve Şarkılarıyla Coşuyorlardı. Her Tarzda Şarkı Söyleyip, Her Tarzda Müziği Dinleyen Tan, Müziğin Evrensel Bir Dil Olduğuna İnanıyor. Öğrencilik Yıllarında Gece Klüplerinde ve Çeşitli Organizasyonlarda da Sahne Alan Tan, 2005 Yazında Kendi Bestelerinden Oluşan Rica Ederim İsimli Albümünü Dokuzsekiz Müzik Etiketiyle Çıkardı. Rica Ederim İsimli İlk Albümü 10+1 (Remix) Parçadan Oluşuyor ve Tüm Söz ve Müzikler Kendisine Ait. Asla İsimli Parçası ve Klibiyle Birçoğumuzun Gönlünü Fethederken Rica Ederim, Kalbime Gömüyorum, Ağla Ağla ve Ben Her Bahar Mutsuzum Parçalarının Klipleriyle Ününe Ün Kattı. Albümünde Ayrıca Klip Çekmediği Zampara, Aç Kollarını, Büyü Yaptın, Yalvarırım ve Külliyen Yalan Parçaları Şimdiden Klasikler Arasına Girdi ve Lakabı Slow Şarkıların Prensi Oldu... "Uzun Bir Macera Bitti Mi, Yoksa Yeni Mi Başladı Bilmiyorum." Dedi ve Macerasına Kaldığı Yerden Çok Yakında Erol Köse Productıon Etiketiyle Çıkacak Olan 2. Albümüyle Devam Ediyor. Çıkarmaya Hazırlandığı 2. Albümü "Sana Böylesi Yakışır" 16 Parçadan Oluşuyor. Sevgililer Gününe Özel Çıkan "Aşkım Aşkım" ın Dışında "Sözümü Tutamadım", "Bıktım Senden", "Ziyan", "Yağdır Günahları Üstüme", "Sana Böylesi Yakışır", "Neler Neler", "Doğum Günü", "Belki Merak Etmezsin", "Kızılca Güneş" Gibi Sözü ve Müziği Kendisine Ait 10 Parça Bulunmakta...Ayrıca Çok Güçlü Sese Sahip Olan Sezen Aksu nun da "Geçer" Adlı Parçasına Yapılmış Bir Cover İle "Miracle (Mucize)" Adını Verdiği Bir İngilizce Parçasıda Yer Alıyor Başarılı Sanatçının Yeni Albümünde..."Benim İçin Dua Edin yada Sevin Biliyorum ki İkisi de Aynı Şey..." Diyerek Duygularını Bizimle Paylaştı. Yaşadığı Tüm Zorluklara Rağmen Tan Çok Yakında Yeniden Bizlerle Olacak ve Bizde Onu Tahmin Edemeyeceği Kadar Çok Seviyor ve Onun İçin Dua Ediyoruz.

"..Sizlerle Çok Mutluyum. Allah, Hiçbirinize Mahçup Ettirmesin. Hepinize, Rica Ederim..." (Tan Taşçı )

Biz de Sana Teşekkür Ederiz Tan..ve aşağıda videosu.


------------------ Ekleme ---------------

pardon , diğer konuyu görmemişim, birleştirirseniz sevinirimm. özür dilerim :ehe

http://www.maxicep.com/biyografi-bolumu/tan-tasci-sanatci-68661.html
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt