Taksim Bombacısı Kandil'den geldi

 • 3 Kasım 2010
 • 465 Okunma
 • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Taksim'i kana bulayan 24 yaşındaki Vedat Acar'ın PKK'lı olduğu belirlendi. Acar Kandil'den gelip, Habur'dan giriş yaptı ve 10 Ekim'de İstanbul'da ev kiraladı
  Taksim'i kana bulayan "canlı bomba"nın izi Kandil'de çıktı. Vedat Acar isimli 24 yaşındaki PKK'lı bombacının Kandil Kampı'nda eğitim gördüğü ve üç ay önce Habur'dan Türkiye'ye girdiği belirlendi. Acar'ın 10 Ekim'de "Göz ameliyatı olacağım" diyerek İstanbul Bahçelievler'e geldiği ve burada bir daire kiraladığı ortaya çıktı. Evi arayan polisler, bomba kalıntıları buldu. Acar'ın eylem öncesi meydana gelişi de MOBESE ve çevredeki bazı dükkanların güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

  FOTOĞRAFI DAĞITILDI
  İstanbul Terörle Mücadele ve İstihbarat polisi tarafından "tanıyan çıkabilir" düşüncesiyle bombacının yüz fotoğraflarını çekildi ve basına dağıtıldı. Yüz fotoğrafının medyada yayınlanması üzerine İstanbul polisine takip edilebilir nitelikte 10 ihbar yapıldı. Bu ihbarlardan ikisi kesişince, terör ve istihbarat polisi önce bu adrese yöneldi. Hedefteki ev Şirinevler Mehmet Akif Caddesi 27 numaralı Aydın Apartmanı'nın ikinci katındaki bir daireydi. Gece 03.30'da çelik yelekli terör timleri Özel Harekat polisi eşliğinde evi bastı. Evde kimse yoktu. Bubi tuzağının da olmadığının anlaşılması üzerine evde "ince" aramaya geçildi. Evde "bomba kalıntısı" olduğu sanılan bazı kimyasal kalıntılar bulundu. Teröristin, bu daireyi ağabeyi S. Acar adına 10 Ekim'de bin TL depozit ve aylık 600 TL'ye kiraladığı belirlendi. Vedat Acar'ın daireyi kiralarken bir yıl kalacağını söylediği anlaşıldı.

  "KIRSALA GİTMİŞTİ"
  İstanbul'da oturan ağabeyi, Adli Tıp morgunda Vedat Acar'ın cesedini teşhis etti. Terörle mücadele polisince ifadesi alınan ağabeyi, "Kırsala gittiğini, örgütle bağlantılı olduğunu biliyordum" dedi.
  Polis ayrıca dün akşam Acar ailesinin Bağcılar Evren Mahallesi Akşemsettin Sokak'taki dairesinde arama yaptı. Babasının uyuşturucu suçundan cezaevinde olduğu öne sürülen Vedat Acar'ın Van Gürpınar nüfusuna kayıtlı 1986 doğumlu olduğu, 2005'te PKK'ya katıldığı belirlendi. İstanbul'da çeşitli semtlerde operasyon düzenleyen polis 7 kişiyi gözaltına aldı.  Muhtar: Jandarma Vedat'ı sormuştu
  Ailenin 7 yıl önce İstanbul'a göç etmeden önce yaşadığı Van'ın Uzungedik köyü muhtarı Hadi Bilek, jandarmanın bir ay önce kendisine Vedat Acar'ı sorduğunu söyledi. Bilek, "Güzelsu Jandarma Komutanlığı'ndan çağırdılar. Vedat Acar'ın arandığını bu köye gelip gelmediğini sordular. Ben de tanımadığımı söyledim" dedi.
   


  Yazan: Necmati
 2. Ne geçti elinize o bombayı patlatınca şerefs*zler :off:
   
 3. ben zaten bu işi bu ya**klardan kimsenin yapcağını düşünmedim....
   
 4. :off:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/01/2019 - 11:14