tablet mi netbook mu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mrt-06

mrt-06

Üye
    Konu Sahibi
tablet mi netbook mu
Evet uzun süredir netbookları ve tablet pc leri inceliyorum ve öğrendiğim bilgileri sizinlede paylaşıcağım....
Netbooklar genelde 10.1-13.3 inç arası ekran boyutuna sahip cihazlar ilk olarak 2008 yılında asus eee pcleri tanıttı ardından bütün firmalar sony-acer-casper-lenova-dell-hp-samsung-lg-msi vb. netbook üretimine başladı dünya çapında milyonlarca sattı ancak bu cihazlar 2011 den sonra satış rakamları düşüşe geçti günümüzde ultrabook ve tablet pcler daha çok ön plana çıktı. çoğu kişi netbook yerine tablete kaydı.
Bende samsungun tabletini 3-4 ay kullanma fırsatı yakaladım ancak o kadar çok abartılan android işletim sisteminde tam anlamı ile bir netbookun yapabildiklerini yapamadığını örneğin internette flashlı sitelerde özgürce dolaşamadığımı tam bir internet performansını vermediğini gördüm en basitinden milliyetin sitesine girerken bile takıla takıla giriyor Office programı şuan androidde yok… bu aletler sadece mulitimedya ve oyun için üretilen aletler eğer kuş vurmayı çok seviyorsanız tercih edebilirsiniz.
Taşınabiliirlik açısından netbook ve tablet arasında kaldıysanız gerek performans gerek özellik bakımından netbooku seçmenizi öneririm. şimdi okuyanların birçoğu performans ve netbook kelimelerini aynı cümlede komik bulabilirler. evet atomun 2008-2010 kadar ürettiği netbookların çok performans sağlamıyordu n250-n260-n280-n455-n550 gibi ancak 2010un 3. çeğreğinde pyasaya sürülen çift n570 ve ardından 2011 deki n2600 ve n2800 modelleri gayet iyi bir performans yakaladı.
Benimde n280 işlemcili bir bilgisayarla n2600 işlemcili netbooku karşılaştırma fırsatı buldum ve cpu kullanımı ve hız testinde n2600ün pentiyum 3 performansı verdiğini gördüm 720p videoları rahatlıkla oynattı yeni nesil n2600lerde fan yok 11 saat oynasanızda ısınma olmuyor. şarj süreleri eski atoma oranla daha fazla…..
Netbook aralıksız oynarsanız 7 saat tablet ise 3.5 saat dayanıyor.
(normal bir dizüstü bilgisayarla netbookun karşılaştırmasını yaptığım videoyu da yakında yayınlayacağım) netbooklarla ilgili sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Kingmortall

Kingmortall

Üye
tabletler daha iyi netbokların tuşları küçük 1 tuşa basayım derken 2 3 tuşa birden basabiliyosun üstelik tablet pc kullanımı arttı param olsa bende alacam bitane tablet geçen gün a101 de görmüştüm 200 lira param olsaydı alıcaktm

mrt-06

mrt-06

Üye
    Konu Sahibi
herzaman çok alınan şey iyi değildir.....

ugur1000

ugur1000

Üye
eğer sürekli film izleyip internette gezinmek isteyenlere çok uygun (satış için yazmıyorum !!) mesala bence illa ipad 3 yada galaxy tab almaya lüzum yoktur fiyatlarıda uçukdur :D nasıl desem ? bence tablet daha uygun hem netbook oyun oynamak için alınmıyorki :D adı üstünde NET-BOOK ama tabletlerde oynayabilirsiniz çünkü herşey android ve tablete uygundur gidip google playde angry birs yada asphaltın windows sürümünü neden bulamassın ?? çünkü herşey androide özeldir... bu da bir netbook aynı şeyi yada benzerini (netbooktakni) teblette daha fazlasını yaparsın eğer ki notebook yada desktop pc varsa netbook a gerek yoktur... office programı demişsin 8" lik alette makale yazabilecekmisin ??? hem bence şarj meselesiyle pek karıştırmamak gerek biri arm diğeri başka bir platform... sonuçta senin düşüncelrinde dogru ama ben aklımdan geçenleri yazdım kırılma yani ;)

mrt-06

mrt-06

Üye
    Konu Sahibi
ben zaten netbookta oyun oynanır diye bişey yazmadım internet ve office için üretilmiştir dedim bu arada 8 inç değil 10inç ayrıca hdmı ve vga girişi ile monütere bağlanırsan büyükçe kullanılabilir

ugur1000

ugur1000

Üye
tabletleride Hdmi ile baglarsın ;)

mrt-06

mrt-06

Üye
    Konu Sahibi
tmm bişey demedim benim yazıda dediğim şey netbookların tabletlerden daha işlevsel olduğuydu. evet şu bir gerçekki oyun konusunda netbooktan 10000000000 adım ötede. ama netbookun internet office ve msn uygulamaları tabletten 10000000000 adım ötede.

Jomolocco

Jomolocco

Üye
mrt-06' Alıntı:
tmm bişey demedim benim yazıda dediğim şey netbookların tabletlerden daha işlevsel olduğuydu. evet şu bir gerçekki oyun konusunda netbooktan 10000000000 adım ötede. ama netbookun internet office ve msn uygulamaları tabletten 10000000000 adım ötede.

dedigine katilmiyorum
su an tabletler icin office ve web uygulamalari cok fazla ipad i ornek alma
android yada windows tabanli bir tablet netbooktan cok daha iyi olacaktir
ipad ise yada cok multipedya odakli bir cihaz

mrt-06

mrt-06

Üye
    Konu Sahibi
bak bendede android tablet var ama sana birsoru sorcam doğruyu söyle bir androidde mi daha rahat office uygulaması(üstelik tanımadığın uygulamalar) kullanırsın yoksa bir windowsda mı? ayrıca windows tabletlerinde işlemcisi netbook gibi atom olcak :)

ugur1000

ugur1000

Üye
windows tableltlerinde arm olacak büyük ihtimalle... çünkü microsoft niye o kadar ugraşıp platformlar arasına(x32.x64) Arm koydu ??? hem atomlar bir tablete göre biraz ısı yayacaktır çünkü netbooklarda pek farkedilmesede dokundugunda sıcaklıgı hissedebilirsin e ama tabletler de sıkışık tıkışık bir oyun oynadıgında ekrandan bile hissetirecektir ;)

mrt-06

mrt-06

Üye
    Konu Sahibi
intel atomla tablet dünyasına gircek pazar payı intelin daha büyük oyuzden türkiyede ve dünyada atom tabletleri daha çok görcez tabiki azda olsa arm ve amd olcak.

ugur1000

ugur1000

Üye
peki microsoft windows 8 arm tabanlı niye çıkardı ??? gidip sadece galaxy tab lara yüklemek için değil heralnde !

mrt-06

mrt-06

Üye
    Konu Sahibi
microsoft bir yazılım firması intel ise işlemci üreten bir firma yani microsoftun arm ile üretmesi intelin üretmeyeceği anlamına gelmez ayrıca intel şuan test aşamasında gelecek aylarda tam anlamı ile piyasaya gircek. ben inteli destekliyorum demiyorum bencede arm mobil pazarda iyi ürünler yapıyor. ama intelin pazar payı büyük bu sektore girerse arm li tabletler azalır

ugur1000

ugur1000

Üye
neyse konu çok uzadı ii günler :)

mrt-06

mrt-06

Üye
    Konu Sahibi
bencede

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt