Tablet alınırken nelere dikkat edilmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Son dönemlerde teknoloji dünyasının en iddialı sektörlerinden birisi olarak karşımıza çıkmayı başaran tablet bilgisayar segmenti, gittikçe daha popüler bir hal almayı başarıyor. Tüketicilerin pazara olan ilgisi de böylelikle her geçen gün artarken, tablet bilgisayar alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de bu kılavuzumuzun içeriğinden görüntüleyebilirsiniz.

Hangi işletim sistemi kullanıldığı önemli
Alacağınız tablet bilgisayarın hangi işletim sistemini kullandığı uygulama arşivi açısından oldukça önemli bir önem taşıyor. Bizler sizlere iOS işletim sistemli, Android işletim sistemli ve Windows 8 işletim sistemli modellerden şaşmamanız gerektiğini önerirken, BlackBerry OS ile webOS kullanan tabletleri önermiyoruz.

Ekranı kullanılabilir olmalı
Önemli olan tablet bilgisayarların ekranın büyüklüğü değildir, asıl önemli olan tablet bilgisayarın ekranına çok kolay bir şekilde hükmetmektir. Bu yüzden sizlere daha çok 9.7 inç ekran genişlikli modelleri önerirken, daha büyük yada daha küçük ekran panellerine sahip tabletlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

İşlemci tercihi nasıl olmalı
Akıllı cep telefonlarında olduğu gibi tablet bilgisayarlarda da işlemci tercihi büyük önem taşırken, RAM kapasitesinin de yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Tablet bilgisayarlarda verim sağlamak istiyorsanız, çoğunlukla iki veya dört çekirdekli işlemci modellerine sahip tabletleri tercih etmenizi öneririz.

Bağlantı tercihlerine dikkat edin
Wi-Fi destekli modeller sadece yakın alanda bir modem bulunduğu taktirde internete bağlanabilirken, 3G yada 4G destekli modellerde ise her alanda her yerde internete bağlanabilirsiniz. Bu yüzden çoğunlukla 3G ve 4G destekli modelleri tercih etmenizi öneririz.

Uygulama uyumuna dikkat edin
Tabletleri satın alırken kesinlikle uygulama uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Mesela genellikle küçük ekrana ve düşük çözünürlüğe sahip dokunmatik panelli tabletlerde birçok uygulama çalışamazken, tableti satına almadan önce test aşamasında uygulama mağazasını dolaşmanızı öneririz.

Depolama alanı ve harici hafıza arttırımı önemli
Tablet bilgisayarlardaki en önemli detaylardan birisi harici hafıza kartı yardımıyla dahili tabletin hafızasının arttırılabilmesi olarak karşımıza çıkarken, bu özelliğe önem vermiyorsanız da cihazının rahatça çalışabilmesi için yüksek hafızalı modelleri tercih etmelisiniz.

Tasarımına, inceliğine ve hafifliğine dikkat edin
Tablet bilgisayarınızı uzun süreli kullanmak istiyorsanız, şık bir tasarımının olması buna çok büyük etkendir. Tabletinizin ince ve hafif olması da onu rahat kullanmanız adına büyük önem taşırken, kesinlikle bu detayı da gözden geçirmemelisiniz.

• Beğen
Tepkiler: Dede

Superfan

Superfan

Üye
Ayrıca ekran çözünürlüğü ve görüş açısı da önemli.Bütçe yüksekse IPS panel şarttır.

EasyPad

Üye
Şuanda en uygun tablet özellikleri :

-Tegra grafik sistemi
-1 GB Ram
-16 GB Hafıza
-Çift Çekirdek
-4.1 Jelly Bean
-SPDIF Ekran diyen var IPS diyen var (Her Yönden Görüş Açısı Sağlar)
-1080P HDMI Çıkış
-Flash desteği
-3G
-Kamera
-HD Film Oynatma
-Çözünürlüğün Yüksek Olması
Bunlar sizi bi hayli tatmin edicektir. (Çözünürlük olarak almadan önce iyi düşünün ben aldım 800x480 oyun bulamıyorum)

pomak2010

pomak2010

Üye
Ben ARTES DR9704 almayı düşünüyorum Sizce İyi bir tabletmi?
LİNK:
http://www.artescorp.com/urun/tablet-dr9704.aspx

OozyStaw

OozyStaw

Üye
derleme için :tşk: çok iyi :oke: 1Gb ram ve çift çekirdek 1.2 ghz civarı iyi mi :hmmm

ozakin70

ozakin70

Üye
Ben ios mu degil mi diye bakiyorum degilse almiyorum aldirmiyorum aldirtmiyorum ;)

• Beğen
Tepkiler: phasan
phasan

phasan

Üye
Şuanda en uygun tablet özellikleri :

-Tegra grafik sistemi
-1 GB Ram
-16 GB Hafıza
-Çift Çekirdek
-4.1 Jelly Bean
-SPDIF Ekran diyen var IPS diyen var (Her Yönden Görüş Açısı Sağlar)
-1080P HDMI Çıkış
-Flash desteği
-3G
-Kamera
-HD Film Oynatma
-Çözünürlüğün Yüksek Olması
Bunlar sizi bi hayli tatmin edicektir. (Çözünürlük olarak almadan önce iyi düşünün ben aldım 800x480 oyun bulamıyorum)
Orjınalde flas destegı yok tabletlerde sadece android de başka kaynaklardan yuklenıyor kı ben kurdum tablet flaş açmadıgı uygulama vıdeo yok

calypso16

calypso16

Üye
Ben geçen gün vatan'dan Piranha aldim 99tlya indirim yapmisti hediye vb maksatlı,ama yaramaz iade edeceğim
Zoom 7 Inc olan modeli

Omer fb

Omer fb

Üye
Tablet alirkan güvenilir birine o markanin garanti hizmeti sorulmali yada arastirilmali çünkü gazi markalar 1 günde isi halledip veriyi bazilari bir ay bekletiyo olmadi diyip geri veriyor

mürteza16

mürteza16

Üye
A 101'den aldım. Bu konudakilere dikkat bile etmedim. :D

Omer fb

Omer fb

Üye
Tabletin modelini şöle iyimi kotumu soleyim

mürteza16

mürteza16

Üye
Omer fb

Omer fb

Üye
Hayırlı Ramazanlar…
Murteza sen bilirsin benim tabletteki görüntü deisti maxicepe giriyorum sorun yok hesap imi açınca resimler flan gözükmüyorBaşka tabletten açtım yine aynıTmm duzeldi

Alper1045

Alper1045

Üye
Arkadaşlar Dark Evo Pad 3G R9726 tableti araştırdım. Oldukça güzel görünüyor. Kullanan var mı,memnun musunuz? Tavsiye eder misiniz?

Edit : Lenovo ideapad 3g li modelini aldım. Oldukça güzel. Rus romunu kurunca telefon olarak da kullanılıyor. Hem tablet hem telefon. Tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Nirvana92

Nirvana92

Üye
tabletten heroes of order & chaos oynamak istiyom kaça patlar bana

Üst Alt