Symbian yavaş yavaş severlerine güle güle diyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bozz

bozz

Üye
    Konu Sahibi
Symbian yavaş yavaş severlerine güle güle diyor
Bir zamanlar cep telefonlarını o hükmediyordu ama şimdi, her geçen gün biraz daha eriyor.

Symbian yavaş yavaş severlerine güle güle diyor. Kuruluş, 17 Aralık'ta internetteki varlığına, sitelerini de kapatarak son vereceğini açıkladı. Symbian Kuruluşu haftasonu da açık kaynaklı işletim sistemini artık internetten çekeceğini ve yalnızca çok özel isteklere cevap verileceğini belirtmişti.

Nokia , Qt geliştirici ortamını benimsemişti. Qt uygulamaları Symbian işletim sisteminde de çalışıyor ancak Nokia Qt'nin özel olarak Meego tarafından destekleneceğini belirtmişti. Yakın zamanda da Nokia'nın tüm akıllı telefonlarında Meego işletim sistemini görmek şaşırtıcı olmaz.

( not: Alıntıdır )

LlacrimaL

LlacrimaL

Üye
evet üzücü ama durum bu...Teknolojinin daha da ötesi yenilenebilir özellikteki teknolojinin ucuza satılabilecegini Android göstermiş oldu.. Yazık oldu Symbian'a:(

erkara_64

siz ce bu durum milyonlarca kişiyi kandırmak değilmidir....yani benim bir dünya emek verip riske girip milyonlarca paraya aldığım symbian N8 im boşa mı gidiyor yani..eğer öyle bir şey söz konusu ise derhal teli satıp başka cihaz almam gerekecek..

bir de şu kısım kafama çok takıldı (Yakın zamanda da Nokia'nın tüm akıllı telefonlarında Meego işletim sistemini görmek şaşırtıcı olmaz.) burada demek istediği şimdiye kadar çıkmış bütün symbianlarda mı yoksa nokia nın üreteceği cihazlardamı?

sh0ck

sh0ck

Üye
siz ce bu durum milyonlarca kişiyi kandırmak değilmidir....yani benim bir dünya emek verip riske girip milyonlarca paraya aldığım symbian N8 im boşa mı gidiyor yani..eğer öyle bir şey söz konusu ise derhal teli satıp başka cihaz almam gerekecek..

bir de şu kısım kafama çok takıldı (Yakın zamanda da Nokia'nın tüm akıllı telefonlarında Meego işletim sistemini görmek şaşırtıcı olmaz.) burada demek istediği şimdiye kadar çıkmış bütün symbianlarda mı yoksa nokia nın üreteceği cihazlardamı?

Eee.. Nokia taktiği kardeş. Şimdilerde N9 söylentisi var. 1.2 GHZ İşlemci, MeGoo, 12 MPixel, 1 GB ROM, 768 MB RAM....2011'in sonuna çıkartacaklarmış...

erkara_64

walla dostum eğer öyle birşey olursa aha buraya yazıyorum bir daha elimi nokia sürmem isterse 5 gb ram 10 ghz işlemci süper amoled 5 20 mpixel kamera gibi vs...özellikler koysun. ben gibi milyonlarca kişi emin ol nokia dan tamamen vazgecer...sence bi n9 uğruna nokia bunu göze alır mı?

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
Akıllı telefon pazarının en çok kullanılan işletim sistemi olan Symbian'ın, N serisinin N8'den sonraki üyelerinde kullanılmayacağı Nokia tarafından doğrulandı.

CNet'in Nokia Avustralya'a dayandırdığı haberine göre Ağustos ayında satışa sunulması beklenen N8, firmanın Symbian platformunu destekleyen, N serisinin son üyesi olacak. Intel'le birlikte geliştirdiği MeeGo platformunu N serisine adapte edecek olan Nokia, Symbian^3 ve Symbian'ın sonra versiyonlarıysa X ve E serisinde kullanmaya devam edecek. Bu haberle birlikte bir süredir dillendirilen N9'un MeeGo'lu bir akıllı telefon olacağı da kesinlik kazanmış oldu.

Nokia'nın MeeGo platformunun ilk üyeleri üzerindeki perdeyi yıl sonunda kaldırması bekleniyor.

:::burak:::

Üye
walla dostum eğer öyle birşey olursa aha buraya yazıyorum bir daha elimi nokia sürmem isterse 5 gb ram 10 ghz işlemci süper amoled 5 20 mpixel kamera gibi vs...özellikler koysun. ben gibi milyonlarca kişi emin ol nokia dan tamamen vazgecer...sence bi n9 uğruna nokia bunu göze alır mı?

nokiada zaten cok tinlar

embome

embome

Üye
bu haber nasıl zoruma gitti bilemezsiniz...
yani tekme tokat dövseler belki bu kadar ağırıma gitmezdi...
ne olacak şimdi,ben telefonuma ovi mağaza yükleyemiyorum,ovi haritanın beta sürümünü kullanmak zorunda kalıyorum, ve symbian,a V3 işletim sistemine ait telefonuma yükleyebileceğim kullanışlı bir programda bulamıyorum...
Arkadaşlar telefonumuzun sorunları halledilmeyecek mi? napacaz biz...

erkara_64

nokiada zaten cok tinlar

cevabın çok seviyesiz!!!

nokia beni tınlamazsa ben onu hiç tınlamam ayrıca bir dahakine seni de tınlamam...ben bi şekilde telefonu tedarik ederim ama nokia kime satacak sölermisin??? demek ki senin bir şikayetin olduğun da seni tınlamıyorlar:)

bozz

bozz

Üye
    Konu Sahibi
Maxicep ailesine yakismayan sözler kulanmayalim arkadaslar !!!

kemal21

kemal21

Üye
Yazık olur ya ben symbian ile tanışmıştım telefonlarla

Crescent-23

Crescent-23

Üye

aynen katılyorum.Nokia nın böyle bişeyi göze alacağını da düşünmüyorum

Üye
cevabın çok seviyesiz!!!

nokia beni tınlamazsa ben onu hiç tınlamam ayrıca bir dahakine seni de tınlamam...ben bi şekilde telefonu tedarik ederim ama nokia kime satacak sölermisin??? demek ki senin bir şikayetin olduğun da seni tınlamıyorlar:)

cevabim seviyesiz degil gercek olan bu ,dogru olan bu,nokia tinlamaz derken herkese hitap ediyorum yani bu tur sikayette bulunanlara, ustuna alinma:bilmm

erkara_64

cevabim seviyesiz degil gercek olan bu ,dogru olan bu,nokia tinlamaz derken herkese hitap ediyorum yani bu tur sikayette bulunanlara, ustuna alinma:bilmm

tmm kardeş bi anlık refleks kusura kalma...sanırım nokia ya ya kızgınlığımdan bir anlık sana olmuş refleksim:)

sadece saymbian 3 baz olarak almayın şu forumda bile s1/s2/s3/s4 milyonlarca kullanıcı var.
herkes bir şekilde nokianın symbian desteğinden dolayı bu cihazları kullanıyor...beni tınlamaması da sorun değil giderim n8 olacakmış HD7 olur ben alo demeye program vs kurmaya devam ederim..peki ya nokia ne yapacak 1500 tl den maegoları piyasaya sürüp müşterimi bekleyecek.ıphone den ne var kı kaldı ki ayrıca n8 bile bu fiyattlardan istediği satış rakamlarını yakalayamamış...nokia n8 i satıp bu cihazı desteksiz bırakamaz bıraktırmazlar da tahminim bu yönde çünkü maeego da ilk başlarda samsungun bada sistemi gibi olacak program vs vs çok zaman alacak...ve en önemlisi de diyelim ki bundan sonra symbian tamamen kesildi;dayılarımız amcalarımız babalarımız vs meegoyu kullanabileceklermi bunlar profosyenel sürümler uzmanlık bilgi isteyen yazılımlar çoğu kişi sırf bu yüzlerden sıfır aldığı yada hiç kullanmadığı ama hediye geldiği cihazları kullanamadıkları çok karışık geldikleri için satıyorlar...sanırım çok konuştm neyse:)

SilentOne

SilentOne

Üye
Yazık olur ya ben symbian ile tanışmıştım telefonlarla

bnde symbian ile tanışmıştım ..... ama symbianda biyere kadr çünkü nokia modları okardar kötü fwler hatırlıyorki phnt ekibi bile onlara bin basar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...