Symbian Anna yukleyip, sonrasindaki Anna guncellemesinde sorun yasayanlar icin cozum!!

Sponsorlu Bağlantılar

yesrip2

yesrip2

Üye
ilk sayfada verdigim dosyalar qt dosyalaridir, onlari kurunca telefonda herhangi bir sorun cikmamasi lazim, yabanci forumlarda da bu forumda da ilk defa duydum boyle bir sorunu,

Nokia N8 icin Symbian Anna guncellemesini yaptiktan sonra, symbian anna icin gelen iki yeni guncelleme daha var onlari kurabilmek icin gerekiyordu dosyalar... senin telefonun neden reset attigini bilemeyecegim sistemi yeniden kur istersen...

hacı ben senin verdiğin programları da yükledim ama ikinci anna yüklemesi başarılı olamadı bir türlü. başka bi çözüm yolu yok mu şu güncellemyi yüklemek için.

Flagellvm.Dei

Flagellvm.Dei

Üye
evet aynen oyle, anna kurulduktan sonra yazilim guncellemelerinde 21 mb civarinda anna 1 ve anna 2 guncellemeleri geliyor. Bunlarin yaninda bir de ovi store guncellemesi cikiyor ayrica...

Iste tam burda sorun cikiyor QT'den dolayi, benim ilk sayfada verdigim qt dosyalarini sirayla kurup, telefonu yeniden baslatip anna 1 ve 2 guncellemelerini de sorunsuz yapabiliyorsunuz, eger sorun yasadiysaniz guncellerken.. Ancak gelin gorun ki ovi store icin cozum diye anlatilan hicbir yontem benim sorunu cozmedi, flash atmak da istemiyorum su durumda, ovi store olsa da olur olmasa da... Ama cozumu ogrenmek ve paylasmak istiyorum cunku ovi storeyi mesleklerinin bir parcasi olarak kullanmak durumunda oldugunu soyleyeyen kisilerin sayisi da az degil yabanci forumlarda...

Kardeş ben verdiğin QT dosyalarını başarıyla kurdum, sağolasın..Ama gel gör ki Ovi Suite'den hala Anna 1/2 güncellemesini kuramadım..Ne Social ne de Ovi Store kurulmadı..Anna güncellemelerinden sadece Anna Update 2/2 kuruldu :(

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
Ovi store sorunu ben de var hala, hatta bende daha buyuk bir sorun var gibi gorunuyor, *.sisx dosyalarini kurarken desteklenmeyen dosta formati diyor.. Birseyler yanlis telefonda su anda ama genel kullanimi etkilemedigi icin flashlamadim henuz. En son care olarak flash atmayi deneyecegim...

Ovi suite ile sistemi eskiden yeniden kurabiliyordum simdi o secenek de gorunmuyor... Bakalim ben de hala arayis icindeyim, buldukca paylasmaya devam edecegim... Insallah bir yol buluruz...

----------Eklendi @ 18:49:24 ---------- Yazıldı @ 18:46:48 ----------

Bu arada verdigim QT dosyalari ile 1/2 ve 2/2 birlikte sorunsuz kurulabiliyor olmasi lazimdi, ben dahil yabanci forumlardaki herkes bu iki guncellemeyi yapabilmisti sorunsuz bir sekilde... Sadece ovi store kiminde calisiyordu kiminde calismiyordu, kesin bir nedenini bulabilmis degiliz... nokia'nin dagittigi sorun cozme yontemlerinde qt dosyalari sisx formatinda benim telefona da kurulmuyor ne isse... neyse cozeriz bir sekilde insallah...

Suyaka

Suyaka

Üye
Ozgur, bi gelişme olursa haber bekliyoruz : )

msd68

Üye
Sorunu cozemeyen arkadaslar bende ayni sorunu yasadim ancak sonradan farkettimki pc de ki ovi uygulamasiyla telefon ayni dilde degil ikisinide ayni dilde yapinca sorun cozuldu.Bu arada yurt disinda yasiyorum bunuda belirteyim.

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
Sorunu cozemeyen arkadaslar bende ayni sorunu yasadim ancak sonradan farkettimki pc de ki ovi uygulamasiyla telefon ayni dilde degil ikisinide ayni dilde yapinca sorun cozuldu.Bu arada yurt disinda yasiyorum bunuda belirteyim.
dille alakasi oldunu zannetmiyorum ne yani simdi telefon dili turkcede uyku ekran koruyucu kurabildinmi yada dukto4 kuruluyormu.benim pc de ovi turkce ama olmuyor nedense.hatta flashla bile olmuyor hep sorun.sorun aslinda QT yazilimiyla ilgili ama yazilimin neresinde hata var onu bulamadim online kurulan programlar arka planda wlan yada mobilinternete baglanmiyor online acilmiyor QT yazilim dillerinde online eksikligi oldugunu anladim en sonunda.yeni anna guncellemesiyle sorun cozulur bence 1 aya kadar cikar umarim.yoksa nokia basina bela aliyor boyle.

r.ozen

Üye
Arkadaşlar ben yükledim süper çalıştı ancak 2saat sonra sim kart çekmeye başladı ,başka operatörle demin dedim 1 dakka çalıştı sonra çekmemeye başladı .
Anlıyacağınız telefon çalışıyor ama çekmiyooo .... Acaba sorun nedir bilgisi olan yada aynı sorunu olan cevap yazarsa memnun olurum

saygılar

dönüş yok

Üye
arkadaşlar benim tele az öncegüncellme var uyarısı geldi turkcell kullnaıyorum ve 105 mb guncelleme yaptı telefon ana ekrandacommunicator ayarları diye bişey geldi güncellemeden sonra yazılım güncellmesinde şunlar yazıyor

sürüm anna

yazılım sürümü

024.001

özel sürüm tarihi 2011-08-24

ürün kodu

059D328

model c7_00

tarayacı

7,3

flash
4,0

java
2.2

şimdi benim telefon anna mı oldu işletim sisitemi

fazla bilgim yok bu konularda yardımcı olursanız sevinirim

WebStyle

WebStyle

Üye
arkadaşlar benim tele az öncegüncellme var uyarısı geldi turkcell kullnaıyorum ve 105 mb guncelleme yaptı telefon ana ekrandacommunicator ayarları diye bişey geldi güncellemeden sonra yazılım güncellmesinde şunlar yazıyor

sürüm anna

yazılım sürümü

024.001

özel sürüm tarihi 2011-08-24

ürün kodu

059D328

model c7_00

tarayacı

7,3

flash
4,0

java
2.2

şimdi benim telefon anna mı oldu işletim sisitemi

fazla bilgim yok bu konularda yardımcı olursanız sevinirim

Evet bu bilgilere göre şu anda cihazınız da anna yüklü. Zaten efetler den menü geçişlerinden ve ikonlardan da anlayabilirsiniz..

mezoart

mezoart

Üye
Benim telefon güncelleme yapmıyor arkadaşlar, yazılım güncellemeden ''yenilenemedi'', *#0000# 'den ise sunucuya bağlanılamadı hatası geliyor.Bir çözümü var mı bu durumun ?
Ve dönüş yok, senin güncelleme nasıl bizimkinden önce oldu anlamış değilim, yurt dışı felan mı ? :D

dönüş yok

Üye
bende anlamadım uyarı geldi yeni güncelleme var diye sonra 5 adet güncelleme yaptı bunlar yazıyordu symbian anna 24 mb
symbian anna 25 mb önemli yazıyor bi de
nfc artı ücretsiz oyun 34 mb
ovi magaza 14 mb
sosyal 3 mb ...

sonra tel açılıp kapandı ve communicator'ı ayarla yazısı çıktı bunun da ne oldugu hakkında bilgim yok

WebStyle

WebStyle

Üye
bende anlamadım uyarı geldi yeni güncelleme var diye sonra 5 adet güncelleme yaptı bunlar yazıyordu symbian anna 24 mb
symbian anna 25 mb önemli yazıyor bi de
nfc artı ücretsiz oyun 34 mb
ovi magaza 14 mb
sosyal 3 mb ...

sonra tel açılıp kapandı ve communicator'ı ayarla yazısı çıktı bunun da ne oldugu hakkında bilgim yok

Telefonunuzun dili tr mi yoksa en mi? tr ise o zaman dosyaları sunuculara yüklüyorlar demektir. Eğer en ise telefonunuz yurtdışından gelmiş olabilir. Yurtdışından gelme cihazlar da yazılım güncellemesi gözüküyor panelde.

ss06

ss06

Üye
arkadaşlar bir önerim var forumda bulunan minibrowser diye bir uygulama var web tarayıcılar bölümünde onu kurun düzeliyo bende bugün keşfettim Ovi mağaza falan çalıştı qt falan ise yaramadı bu uygulamayla birlikte internetten bir kaç dosya indirip kurdu telefon sonra bi baktım çalışmayan Ovi Çalışıyo denemesi bedava

one2one2

one2one2

Üye
qt sorunu bendede var. benim tel orjinal hollanda. ovi suite ten yukseltim annaya. qt son versiyonu yukledim telefon turkcedeyken ovi store dan uygulama kuramiyorum ama teli hollandaca yaptigimda kuruyor sacma bi sorun :S

----------Eklendi @ 14:19:24 ---------- Yazıldı @ 14:18:24 ----------

arkadaşlar bir önerim var forumda bulunan minibrowser diye bir uygulama var web tarayıcılar bölümünde onu kurun düzeliyo bende bugün keşfettim Ovi mağaza falan çalıştı qt falan ise yaramadı bu uygulamayla birlikte internetten bir kaç dosya indirip kurdu telefon sonra bi baktım çalışmayan Ovi Çalışıyo denemesi bedava
link alsak?

dönüş yok

Üye
evet türkçe arkadaşım müzik bölümünde shazam diye bişey gelmiş ayrıca angry birds yüklenmiş bazı bölümleri açık bazı bölümleri nfc ile oynanıyor nfc aktif hale gelmiş ayrıca nfc nasıl kullanılmasıyle ilgili egitci videolar yüklemişler çok fazla bakmadım ama gördüklerim şuan bunlar

profdjmawis

Üye
?MErhabalar konu hakkında bilgili arkadaşlarım bende QT linklerini indirdim şuan 2\2 kuruluyor.. kurulum tamamlandıktan sonra o yüklediğim QT dosyalarını E:\ sürücüsünden silsem herhangi bir sorun olmaz değil mi?

şimdiden teşekkürler.. hayırlı olur inşallah symbian anna..

den1905

den1905

Üye
sizlere tavsiyem tr belle kurun.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Almanya Anna'sı olduğu için konu eski ve kapalı.

Üst Alt