Sx'imizi Oyun Konsolu Yapalım ! Açma, Yükleme, Silme

Sponsorlu Bağlantılar

timhat

Üye
    Konu Sahibi
Sx'imizi Oyun Konsolu Yapalım ! Açma, Yükleme, Silme
Ewet Sx1imizim en önemli artılarından biri olan 120mhz hızı we ram i bizlere çok değişik platformlardaki oyunları sx1imizde rahatça oynamamıza izin weriyor.

<span style='color:red'>Symbian Oyunlar;

dosya tipi;
bu oyunlar .sis uzantılı olup tek dosya halinde gelmektedir.

yükleme;
Bilgisayarımdan siemens sx1 e girin ordan hafıza kartına gelin we yeni bir klasör oluşturun(ör;e:&#092;symbianOyun ).
sonra bu .sis uzantılı oyunlarınızı bu klasörün içine kopyalayın.sonra telefonunuzdan menü >>ekstralar>>dosya yöneticisi ne gelin.ordan klasörün içine gelin we yüklemek istediğiniz sis uzantılı oyun üzerine joystick ile tıklayın.

oynama;
yüklemiş olduğunuz symbian oyunları (.sis uzantılı) herzaman menüye kısayol atar.
menüden oyunun kısayoluna joystick ile basarak oyunu çalıştırabilirsiniz.

silme;
symbian oyunlarını silmek için menü>>kurulum>>yönetici ye gelin.ordan silmek istediğiniz oyunun ismini bulun we seçenekler yapıp kaldır yapın.

Java Oyunları;

dosya tipi;
bu oyunlar .jar uzantılı olup tek dosya halinde bulunur.
bazı oyunların yanında gelen .jad dosyaları .jar ile ilgili bilgiyi içerir we telefona yüklemenize gerek yoktur.

yükleme;
Bilgisayarımdan siemens sx1 e girin ordan hafıza kartına gelin we yeni bir klasör oluşturun(ör;e:&#092;javaOyun ).
sonra bu .jar uzantılı oyunlarınızı bu klasörün içine kopyalayın.sonra telefonunuzdan menü >>ekstralar>>dosya yöneticisi ne gelin.ordan klasörün içine gelin we yüklemek istediğiniz jar uzantılı oyun üzerine joystick ile tıklayın.
yüklenecek yer olarak Oyunlar(Games) klasörünü gösterin.

oynama;
yüklemiş olduğunuz java oyunu(.jar uzantılı) size yükleme sırasında sorulan klasöre kısayol oluşturur.Nereyi seçmiş iseniz menüden oraya gelip oyunun kısa yolunu bulun we joystick ile basarak çalıştırın.

silme;
java oyunlarını silmek için menü>>ekstralar>>jav uygulamalarına gelin orda Uygulamalar bölümünde yüklemiş olduğunuz oynlar çıkacaktır.silmek istediğiniz oyunun üzerine gelin seçenek yapın kaldıra basın.

n-gage oyunları

dosya tipi;
oyunlar iki türlü bulunur.ya .blz olarak tek dosya halinde.ya da rar zip gibi sıkıştırılmış olarak gelir we bilgisayara açtığınızdan system libs app gibi klasörler şeklinde gelir.

yükleme;
n-gage oyunları iki türlü bulunur.
1.bunlardan birincisi zip ya da rar olarak gelen we açıldığında içinden birsürü dosya çıkan oyunlar.
öncelikle dosyayı bilgisayara açın içinden
system&#092;
app&#092;
lib&#092;
klasörleri çıkar bazı oyunlarda program &#092; klasörüde olur.
bu klasörlerin tümünü seç yapıp kopyala yapıp
e:&#092; nin içine yapıştır deyin.system klasörü zaten muwcut gibi uyarılar alırsanız doğru yapmışsınız demektir.Ewet deyin we dosyaların kopyalanmasını bekleyin.çok uzun sürüyor.
2.olarakta .blz uzantılı gelen oyunlar.
bu oyunlar için öncelikle telefonunuza blinstapp programını yüklemelisiniz.
ondan sonra bu .blz uzantılı dosyayı direkt e:&#092; içine kopyalayın.SAKIN HİÇ BİR KLASÖRÜN İÇİNE ATMAYIN.DİREKT HAFIZA KARTINA ATIN.
sonra menüden blinstapp programını çalıştırın.ordan oyunun üzerine basıp install deyin.bekleyin...

oynama;
hangi türle yükleseniz yükleyin oyun kısayolu menüde olur.oyunun kısayoluna joystick ile basarak oyunu çalıştırabilirsiniz.

silme;
n-gage oyunlarını bu iki yoldan hangisiyle yüklemiş olursanız olun silmek için;
SeleQ ya da Fexplorer gibi doysa yöneticilerinden birini açın we e:&#092;system&#092;app klasörüne gelin.orda oyunun bulunduğu klasörü tamamen silin.bu kadar&#33;&#33;

Sega Mega Drive (Genesis) Oyunları

dosya tipi;
bu oyunlar .bin uzantılı olarak tek dosya halinde bulunur.

yükleme;
öncelikle bu oyunları çalıştırmak için gerekli olan "picodrive" programını yüklemelisiniz&#33;
bilgisayarımdan siemens sx1 e girin ordan hafıza kartına gelin we yeni bir klasör oluşturun(ör;e:&#092;segaOyun).
sonra bu .bin uzantılı oyunlarınızı bu klasörün içine kopyalayın.

oynama;
picodrive programını çalıştırın.En üstte "Load ROM" tıklayın ordan .bin uzantılı oyunları atmış olduğunuz klasörü bulun.(ör;e:&#092;segaOyun)
we ordan çalıştırmak istediğiniz oyunu seçip Load yapın.

silme;
.bin oyunları dosya yöneticisi ile silerek oyunları kaldırmış olursunuz.

bu yazı tamamen timhat tarfından hazırlanmıştır...</span>

tyler_durden

Üye
peki neogeo emülatörü varmı? (metalslug falan)
gerçi neogeo oyunları 50-60 mb.galiba ama..

kemalgrg26

Üye
emeklerin için sağol

gkoylu2005

Üye
gerçekten çok yardımcı oldu saol kardeş

bermuda53

Üye
saol birader

israfilk

Üye
Originally posted by timhat@Apr 8 2005, 04:15 AM
Ewet Sx1imizim en önemli artılarından biri olan 120mhz hızı we ram i bizlere çok değişik platformlardaki oyunları sx1imizde rahatça oynamamıza izin weriyor.

.........
<span style='color:red'>silme;

SeleQ ya da Fexplorer gibi doysa yöneticilerinden birini açın we e:&#092;system&#092;app klasörüne gelin.orda oyunun bulunduğu klasörü tamamen silin.bu kadar&#33;&#33;

[post=26337]Quoted post[/post]​

:artı:
timhat,
n-gage oyunlarının silinmesi konusunda, bence eklenmesi gereken bir iki nokta
daha var. Bildiğimiz gibi, bazı oyunlar libs ve programs klasörlerine de dosya
kopyalanmasını istiyor. Eğer oyunları .rar veya .zip formatındaki dosyalardan
telefona aktardıysak, bu dosyaları tespit ederek ilgili klasörlerden silmek gerekir.
Ancak özellikle libs klasöründeki silinecek dosyaların farklı program veya oyunlar tarafından kullanılmadığından emin olmak gerekir. Aksi taktirde bu dosyaları kullanan programlar sistem hatası vererek çalışmaz.
Saygılar 8)

timhat

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by israfilk+Apr 14 2005, 06:37 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(israfilk &#064; Apr 14 2005, 06:37 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-timhat@Apr 8 2005, 04:15 AM

.........
<span style='color:red'>silme;

[post=26337]Quoted post[/post]​

timhat,
n-gage oyunlarının silinmesi konusunda, bence eklenmesi gereken bir iki nokta
daha var. Bildiğimiz gibi, bazı oyunlar libs ve programs klasörlerine de dosya
kopyalanmasını istiyor. Eğer oyunları .rar veya .zip formatındaki dosyalardan
telefona aktardıysak, bu dosyaları tespit ederek ilgili klasörlerden silmek gerekir.
Ancak özellikle libs klasöründeki silinecek dosyaların farklı program veya oyunlar tarafından kullanılmadığından emin olmak gerekir. Aksi taktirde bu dosyaları kullanan programlar sistem hatası vererek çalışmaz.
Saygılar 8)
[post=31189]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

dostum bende o yüzden yazmadım zaten.libs we program klasörüne atılan dosyları diğer oyunlar tarafından kullanılan ortak dosyalardır.bu yüzden onlar silinmemelidir.ilgin için saol.

gismo

Üye
Originally posted by kemalgrg26@Apr 11 2005, 07:15 PM
emeklerin için sağol
[post=28711]Quoted post[/post]​

Allah razı olsun . cok yararlı bilgiler :)

hunter_08

Üye
bende yükledim çok güzel tavsiye ediyorum herkese :)

qosmosis

Üye
çok saol arkadaş.bu arada senin sitenide ziyaret edeceğim

Not:Alıntı çok uzun oldugundan silinmiştir...

GurkanLee

Üye
Sağol :D

timhat

Üye
    Konu Sahibi
eywallah dostlar hepiniz saolun.ben elimden geldiğince sx1 ile ilgili herşeyi buradada paylaşmaya çalışıyorum.ama benim tüm yazdıklarım kendi sitelerimde.

hakaneke

Üye
SELAM DOST ELLERİNE SAĞLIK YİNE DÖKTÜRMÜŞSÜN YÜREĞİNE SAĞLIK

samederiko

Üye
eyvallah

mrsinan

Üye
timhat bir numarasın :)

tolga41

Üye
sağolllllllllllllll

timhat

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar hepiniz ayrı ayrı saolun.ben aklıma geldikçe bişeyler eklemeye dewam ederim.genelde kendi sitelerime yazıyorum ama elimden geldiğince herkese ulaşmak için hersiteye yapabildiğimce yardım yapmaya çalışıyorum.
ama siz bana sitelerimden,en ii telefon sitelerinin forumlarından,MAİL we msnden istediğinizi sorabilirsiniz.
elimden geldiğince herkese yardım etmeye çalışıyorum..
herkese selamm olsunn&#33;

estergono

Üye
arkadaşlar herkese çok teşekkürler.

relaxa

Üye
mükemmel

USERBEST

Üye
ellerine sağlık :)
devamını bekliyoruz

Üst Alt