Telefon Tavsiyesi Sx1 mi 6600 mı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ErtugrulT

Üye
    Konu Sahibi
Sx1 mi 6600 mı
Arkadaşlar bu aralar 6600 almayı düşünüyorum özellikle bir çok s60 programı bende mevcut olduğundan dolayı.Fakat sx1 de de her türlü özelliğin olduğu gibi radyosunun da olması bana göre bi avantaj ama s60 programları konusunda hiç bi bilgim yok.Nokia da çalışan s60 programlar sx1 de de çalışıyor mu.Siz ce hangisini almalıyım.Sx1 i mi yoksa 6600 ı mı?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

msw

msw

Üye
sx1 de süreklü sistem hatasıyla karşılaşırsın...ayrıca 6600 olan her program sx1 e uymaz...ayrı versiyon gerekir....en çok program nokia mevcuttur....bence 3230 al ... onda da radyor var....

SnL.dracula

Üye
önce selamun aleykum. Beence eger nokıa dusunuyorsan 6600 yerıne 6230i al manyak telefon. tek kusuru .....|kusursuz|... teleofn dehset abıcım bul bır yerden spotunu 400 mılyona almıs bızım arkadas manyak telefon. hadı ewallah . he bu arada sesı de cok dehset cıkıo ve net cıkıo

cmert

cmert

Üye
sıradan insanların kullandığı,karaktersiz bi telefon kullanmak istiyosan 6600 al.nerde bi pazarcı, inşaatçı var elinde mutlaka bi 6600 vardır.sx1 kullanmak ayrıcalıktır.ayrıca sx1 in mp3 playerından bir şarkı dinle ondan sonra karar ver.çoğu s60 programını da çalıştırır sx1.forever sx1...

FrontmaN

FrontmaN

Üye
ben 6600 kullandım ses mono ve mp3 dinlemenin zevki olmuyor bence sx1 al karizma+radyo+stereo ses+ucuz ekranın da 6600 dan daha kaliteli 176x220 piksel

HAta konusuna gelince 6600 ın hata vermediğini kim soyledi? ben en az 5 defa format attım.

ErtugrulT

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bu topic i açtıktan sonra forumu bi gezim dedim ve sx1 in çok hata çıkaran ve kullanılmasında sorun yaratacak bi telefon olarak yansıtıldığını gördüm.gerçek manada sx1 kullanıcıların ama öyle her bulduğunu yükleyenlerden değil de özenerek bakanların yorumunu almak istiyom.çünkü 6600 kullanmışlığım var ve memnun kaldım sadece değişiklik olsun diye bi de sx1 de radyo özelliği olmasından dolayı sx1 almayı düşünüyom.şimdi biraz kararsızım ne yapayım sizce.artıları ve eksileri ile herşeyi yazarsak daha i bi sonuç alırız bence.çünkü sanki sadece sorun yaşayanlar topic açmış gibi bi olay var hiç bi sorun çıkmadan s60 programları kolayca yükleyp gül gibi geçinen kişiler yok mu? sx1 de mesajları direkt memorycard a alma seçeneği yok mu?ayrıca s60 programları benim için olmazsa olmazlardan olduğundan bu konuda program sıkıntısı yaşar mıyım?ayrıca tuş takımında yalama ve de telefonda rutubetlenme oluyo diyolar.sx1 kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum.saygılar...

msw

msw

Üye
direk karta programı mevcut o sorun değil

FrontmaN

FrontmaN

Üye
1-s60 programları sx1 de çalışır

2-Tuş takımında yalama demişsin ben de 6600 varken tuş takımı bozuldu telefoncuya gittiğimde aynı sorunla gelen 3 6600 daha vardı 10 ytl zarar ettim bu mevzudan

3-sx1 de hoparlor patlaması oluyormus ama sık sık olan bir şey değil ( sanırım bu sorun versiyon değiştirmwkten oluyor)

4-6600 şimdi sokaktaki çocukta bile var

5-6600 mp3 dinleme ne kadar mp3 dinleme olur bilmem mono ses sx1 stereo ve radyosu var

6-sx1 de hafıza kartı telefonu kapatmadan çıkarılabilir

7-6600 da en az sx1 kadar hata verir bu genelde yanlış program yuklemeden kaynaklanıyor

8-sx1 i satarken zorlanırsın elden satman gerekir

9-sx1 in ekran kalitesi daha yuksek :

6600 = 65.536 renk 176x208

sx1 = 65.536 renk 176x220 piksel

10- sx1 1gb kadar hafıza kartı alır ama 6600 512 mb bile kasıyor

ErtugrulT

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bugünkü araştırmamda sx1 hakkında baya olumlu izlenimler buldum.eğer bazı sorularıma da cevap alırsam sx1 almayı düşünüyom.aslında şöyle bir durum var evde bir 6600 var ve içini dışına çıkarıp her türlü programını yükleyip kullanmışlığım var.biraz değişiklik olsun diye kendime sx1 almayı düşünüyom.ama sx1 e dokunmuşluğum bile yok.şimdi sorularıma geçsem i olur.telefonda 10mb dahili hafıza var ama 4mb kullanılıyomuş bunun anlamı ne.şarjı ne kadar dayanıyor ve radyosu i çekiyomu.bi de program yüklerken gelen mesajdan setupi açınca direk yüklüyomu ve de telefon hafızasınamı yosa mmc karta mı yüklenmesini soruyomu.ayrıca baya bi sorum var da sizi sıkmak istemem sx1 i olan bi arkadaş ile msn de (ya da istanbulda ise) konuşabilirim.bana özelden msn adresini veren sx1 e sahip yardım sever bi arkadaş bekliyom.ayrıca elimde bi sürü s60 pro vs var(orjinal ya da cr*cklı)msn den bana ulaşan arkadaşlar istediği proyu benden alabilir.saygılarımla...

taz_crash

taz_crash

Üye
ben frontmana katılıorum SX1 6600 ra bin beşyuz basar ayrıca frontmana nın soylemegi unuttugu bişe var foto cekerken TAM EKRAN yapamıo 6600 ratı 600 da 2X zoom SX1 de 5X ZOOM unutma sx1 herseyiyile 6600 rı EZMİŞTİR ;) ;) ;) ;) ;;)

35plt35

Üye
Originally posted by cmert17@Sep 15 2005, 06:52 PM
sıradan insanların kullandığı,karaktersiz bi telefon kullanmak istiyosan 6600 al.nerde bi pazarcı, inşaatçı var elinde mutlaka bi 6600 vardır.sx1 kullanmak ayrıcalıktır.ayrıca sx1 in mp3 playerından bir şarkı dinle ondan sonra karar ver.çoğu s60 programını da çalıştırır sx1.forever sx1...
[post=166057]Quoted post[/post]​

arkadaşım ne güzel yazmış.6600 herkesin elinde.oysa sx1 bulunmaz hint kumaşı.Ve telefonmu mp3 player mı belli değil.ayrıca 6600 ın çalıştırdığı programların yüzde 95ini çalıştırıyor.bazı programlar kıllık yaratabiliyor tabiki

helper007

helper007

Üye
6600'a laf ediyorsunuz fakat önemli birkaç noktayı atlıyorsunuz.Bende çok takıldım 6600 ile SX1 arasında.Ama ben bi kere Siemens'e güvenmiyorum.Evet ses kalitesi iyi değil,Fotoğraf çekimi kötü ama en önemli artısı "NOKIA".
Ayrıca 6600 herkesin elinde diyen arkadaşlar bunun nedeni;
1-6600 ilk symbian'lı telefon(lardan).Bu yüzden çok rabet gördü ve herkesin elinde var.
2-Türk milleti bir şeye alışınca bırakmak istemiyor.Yani Nokia ve SE bir süre daha başı çekecek.
Eklemek istediğim bi şey daha var.Farklı telefon kullanmak istiyen arkadaşlara 3210'u öneririm.

by_danger

Üye
al bi 6630 yada 6681 rahat et yaw ben 6630 aldım baba gibi tel ses kalitesiyse en babası daha ne olsun 1.3 mp kamera hem fiyatıda 600 ytl ye kadar düştü :artı:

yoks

Üye
1 hafta önce 6600 kullanıcısıydım şimdi Sx1 kullanıyorum ve objektif olarak yaklaşırsak olaya

Nokia program ve ekran açısında üstün siemensten

6600'ın kendi mp3 çaları yok Ultra mp3 veya diğer mp3 player i yüklemen gerekiyor ve 6600'ıma mp3 player yükledim sesini fazla açınca patladı hopörleri onun için kendi mp3 playeri olunca daha iyi oluyor RAdyoya gelirsek Radyo harika 6600 da olmayan bir özellik bazıları diyorki 6600'a radyo programı yükleniyor .. ama onu internetten dünyanın köntörünü veriyorsun GPRS ile bağlanıp dinleyebiliyorsun ve yanı sıra ben denedim dinleyemedim 50 kntrümde öle yalandan gitti ...
6600'a olan programlar Sx1 e oluyormu ?

Sx1 e göre olan versiyonları var onları yüklüyorsun Program açısında br sıkıntı çekeceğini zannetmiyorum ...

Sx1'İn kamera Çekimi ise 6600 dan daha başarılı tam ekkran çekimi mevcut onun yanı sıra GEce moduna otomatik giriyor ..

Sx1'e kendi Fw yükleyerek bazı özellikleri yükselebiliyor ....
Örn ; Fw13 te mp3 playerin sesi iyi çıkarken FW15te mp3 playerin sesi daha yükseliyormuş..

Sx1 de TEma yok ama bazı yabancı sitelerin çıkardığı patch ile sorunda çözülüyor zaten o smart launcer programıylada çözülüyor ama telefonun bekleme süresi azalıyor.

benim sana tavsiyem Sx1 al ama yinede sen bilirsin kolay gelsin

sx1 hakkında sormak istediğin bişi olursa yardımcı olurus.. ;;)

cumcum23

Üye
cmert17 zaten senin ağzının payını vermiş eğer hala çelişkideyim diyosan gel bide ben vereyim 6600 a biz yumurta diyoz ama sx1öle mi karizma teknoloji herşey var ben sx1 kullanıyom 6600 da duyduğum sorunların hiçbiri çıkmadı hatta sorun çıkmadı neyse bye :box: :box: :box:

cllgr

cllgr

Üye
Originally posted by cmert17+Sep 15 2005, 06:52 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(cmert17 &#064; Sep 15 2005, 06:52 PM)</div><div class='quotemain'>sıradan insanların kullandığı,karaktersiz bi telefon kullanmak istiyosan 6600 al.nerde bi pazarcı, inşaatçı var elinde mutlaka bi 6600 vardır.sx1 kullanmak ayrıcalıktır.ayrıca sx1 in mp3 playerından bir şarkı dinle ondan sonra karar ver.çoğu s60 programını da çalıştırır sx1.forever sx1...
[/b]

insanları küçümsemek ayıp kardeşim.anlının teriyle kazanan herkeze saygı gösterilir.tel + larını vede - anlatırsın yeter.yakıştıramadım dogrusu. :nono:

<!--QuoteBegin-cumcum23
@Oct 9 2005, 03:55 PM
cmert17 zaten senin ağzının payını vermiş eğer hala çelişkideyim diyosan gel bide ben vereyim 6600 a biz yumurta diyoz ama sx1öle mi karizma teknoloji herşey var ben sx1 kullanıyom 6600 da duyduğum sorunların hiçbiri çıkmadı hatta sorun çıkmadı neyse bye :box: :box: :box:
[post=187571]Quoted post[/post]​
[/quote]
kardeş kavganın gürültünün geregi yok.benimde sx1 im var memnunum ama 6600 kullananıda hor görme bence.her tel iyi vede kötü yanları var.ayrıca herkezin zevki ve istekleri ayrıdır.kendine uygun olanı secersin olur biter. ;)

volkri

Üye
dostum ;
sx1 mi 6600 mı diye sormuşsun ama benim yanıtım daha farklı olacak , fiyat farkı da çok fazla değil tek sorunun az kullanılmışını veya spotunu buılman gerekiyor.
6670 veya 6680 her ikiside (radyo hariç) tüm özellikleri göz önüne alındığında sx1 ve 6600 a kafadan fark atıyor.
kal sağlıcakla.

burpainkillerak

Üye
;;) ;;) ben sx1 kullanıcısıyım şu ana kadar hiçbir derdim olmadı samimi söylüyorum sx1 telefonu aslında birçok ozelliği ile 6600 dan üstün bir kere seste hiçbir problem tok yinede telefonu biraz hassas kullanırsanız bir sorun çıkmaz sx1 in 6600 out

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
Originally posted by cmert17@Sep 15 2005, 06:52 PM
ne alaka şimdi 6600 kullanan basit insanmı oluyor :off:

basitlik telefonlamı insanların kişiliğiylemi ölçülür önce bunu bi düşün bence :off:

burpainkillerak

Üye
sx1 i pc ye nasıl bağlarım biri söyleyebilirmi allah rızası için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt