Suya düşen telefon'a ne yapılır

• 13 Mayıs 2011
  • 2124 Okunma
  • 16 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. WASHINGTON POST YAZARINDAN MACGYVER ÇÖZÜMÜ

Böyle bir olayla karşılaşanWashington Post yazarlarından Ernesto Londoño olayın çözümü için evlerimizde sıkça başvurduğumuz bir yöntemi kullanmış. Özellikle nemli ortamlarda tuz gibi gıdaların nemini almak için kullandığımız pirinç, bu olayda kurtarıcı rolü oynamış.

Tuvalete düşen BlackBerry cihazını çıkarıp yaklaşık yarım saat saç kurutma makinası ile kurutan yazar, daha sonra cihazı içi pirinç dolu kavanoza koyarak sabaha kadar burada tutmuş. Sabaha kadar bu şekilde tutulan telefon, sabah olduğunda yeniden çalışmaya başlamış.

Pirincin nemi çekme özelliğinden faydalanan Londono, bu tür pratik buluşları ile bildiğimiz MacGyver hatırlatıyor. Bu yöntemin, nem oranı az olan bir ortamda yapılması daha sağlıklı sonuç veriyor.
    < Resmi açmak için tıklayın >
    ARKADAŞLAR BEN DENEMEDİM AMA MANTIKLI....

Yazan: cavciv
  2. başka bir çözüm yoluda birgn saf alkolde bekletmek :evet:

3. daha öncede verilmişti

4. Yapılacak tek şey soğuk şu içmek :)

mhmmfrkan bunu beğendi.
  5. arkadasın dedıgı gıbı saf alkolde beklet olmadı soğuk bi su iç :))

6. saol kardes yaptıgın yorum ve acıklamalar ıcın eger boyle 1 sey gelırse basıma aynısını yapacam bakalım olacak mı? :)

7. kesinlikle soğuksu içmek

8. bilgi için teşekkürler.:oke:

9. bin kere suya düşmüştür telefonum yapılcak ilk işin pilini çıkartmak olduğunu biliyorum sonra kurutma makinası devreye giriyor zaten :) saf alkol olayınıda duymuştum ama en son gerek kalmadı çünkü telefonum direkt bira dolu koca bir arjantin bardağına düşmüştü:)))

10. başıma gelirse deniycem :oke:

11. yapılacaklar;
    dua(allahım inşallah bozulmamıştır gibi) + kurutma makinesi (duayı kısa tutup hemen bu işleme geçilmeli) yaklaşık 15-20 dk + pirinç içerisinde yaklaşık 10 saat (tabi bu arada duaya devam) + instant cleaner sıkın 30 dk bekleyin + kurutma makinesi 5 dk + son dua
    (duada zaman ve söz sınırlaması yoktur) = cihazın çalışma ihtimali %40. 5 cihazdan 2si bu yöntemle çalıştırıldı.

12. bence pek işe yaramaz gibi geliyor, çünki su panel üzerindeki yollara temas ettiği anda elektrik varsa geri dönüşü olmayan yola girilmiş demektir.

ama soğuk su kesin çözüm olabilir :)

13. denedik üstad gördüğümü paylaştım.ama %60ında sizin dediğiniz soğuk su garanti

14. 1. cözüm eger tuzlu suya düstüyse örnek denize : SAF SUYUN İÇİNE 1 ,2 DK DURSUN SONRA CIKAR DISINI İYİCE KURULA BU OKSİTLENMESİNİ ÖNLEYECEKTİR.
    2. Kirli suya dustuyse yine aynı seyi yap sac kurutma makınasında sadece soguk hava ver sıcak verırsen telefo ozaman işe biter dahada çalışmazsa SALIK OLSUN
    3, BATARYA YI KESİNLİKLE HEMEN CIKAR BU İŞLEMLER BATAR VARKEN OLMAZ

15. telefon tatlı suya düştüyse %100 tekrardan kurtarılabilir.
    ancak denize düştüyse hiç bir şansınız yok arkadaşlar :D :d:
    benim samsung m3510 can vermişti denize düşüp elimdeyken.

16. denize düştüğünü gördüğüm tüm telefonlar malesef gitti:vur

17. yani direk oksitlenme yapıor ve mümkün değil kurtarılamıyor. telefonun içi direk yosun bağlıor desem yeridir yani. :D

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/10/2018 - 13:51