Suya düşen telefon'a ne yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cavciv

Üye
    Konu Sahibi
Suya düşen telefon'a ne yapılır
WASHINGTON POST YAZARINDAN MACGYVER ÇÖZÜMÜ

Böyle bir olayla karşılaşanWashington Post yazarlarından Ernesto Londoño olayın çözümü için evlerimizde sıkça başvurduğumuz bir yöntemi kullanmış. Özellikle nemli ortamlarda tuz gibi gıdaların nemini almak için kullandığımız pirinç, bu olayda kurtarıcı rolü oynamış.

Tuvalete düşen BlackBerry cihazını çıkarıp yaklaşık yarım saat saç kurutma makinası ile kurutan yazar, daha sonra cihazı içi pirinç dolu kavanoza koyarak sabaha kadar burada tutmuş. Sabaha kadar bu şekilde tutulan telefon, sabah olduğunda yeniden çalışmaya başlamış.

Pirincin nemi çekme özelliğinden faydalanan Londono, bu tür pratik buluşları ile bildiğimiz MacGyver hatırlatıyor. Bu yöntemin, nem oranı az olan bir ortamda yapılması daha sağlıklı sonuç veriyor.
ARKADAŞLAR BEN DENEMEDİM AMA MANTIKLI....

nseo

nseo

Üye
başka bir çözüm yoluda birgn saf alkolde bekletmek :evet:

OğuzcanAbi

Üye
daha öncede verilmişti

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Yapılacak tek şey soğuk şu içmek :)

• Beğen
Tepkiler: mhmmfrkan
Ocean258

Ocean258

Üye
arkadasın dedıgı gıbı saf alkolde beklet olmadı soğuk bi su iç :))

dj eşref

Üye
saol kardes yaptıgın yorum ve acıklamalar ıcın eger boyle 1 sey gelırse basıma aynısını yapacam bakalım olacak mı? :)

furkan5800

furkan5800

Üye
kesinlikle soğuksu içmek

mangdaşire

mangdaşire

Üye
bilgi için teşekkürler.:oke:

buket2

buket2

Üye
bin kere suya düşmüştür telefonum yapılcak ilk işin pilini çıkartmak olduğunu biliyorum sonra kurutma makinası devreye giriyor zaten :) saf alkol olayınıda duymuştum ama en son gerek kalmadı çünkü telefonum direkt bira dolu koca bir arjantin bardağına düşmüştü:)))

Kefelon

Üye
başıma gelirse deniycem :oke:

ricardo45

ricardo45

Üye
yapılacaklar;
dua(allahım inşallah bozulmamıştır gibi) + kurutma makinesi (duayı kısa tutup hemen bu işleme geçilmeli) yaklaşık 15-20 dk + pirinç içerisinde yaklaşık 10 saat (tabi bu arada duaya devam) + instant cleaner sıkın 30 dk bekleyin + kurutma makinesi 5 dk + son dua
(duada zaman ve söz sınırlaması yoktur) = cihazın çalışma ihtimali %40. 5 cihazdan 2si bu yöntemle çalıştırıldı.

dufy85

dufy85

Üye
bence pek işe yaramaz gibi geliyor, çünki su panel üzerindeki yollara temas ettiği anda elektrik varsa geri dönüşü olmayan yola girilmiş demektir.

ama soğuk su kesin çözüm olabilir :)

ricardo45

ricardo45

Üye
denedik üstad gördüğümü paylaştım.ama %60ında sizin dediğiniz soğuk su garanti

nasibimbir

Üye
1. cözüm eger tuzlu suya düstüyse örnek denize : SAF SUYUN İÇİNE 1 ,2 DK DURSUN SONRA CIKAR DISINI İYİCE KURULA BU OKSİTLENMESİNİ ÖNLEYECEKTİR.
2. Kirli suya dustuyse yine aynı seyi yap sac kurutma makınasında sadece soguk hava ver sıcak verırsen telefo ozaman işe biter dahada çalışmazsa SALIK OLSUN
3, BATARYA YI KESİNLİKLE HEMEN CIKAR BU İŞLEMLER BATAR VARKEN OLMAZ

silver021

silver021

Üye
telefon tatlı suya düştüyse %100 tekrardan kurtarılabilir.
ancak denize düştüyse hiç bir şansınız yok arkadaşlar :D :d:
benim samsung m3510 can vermişti denize düşüp elimdeyken.

ricardo45

ricardo45

Üye
denize düştüğünü gördüğüm tüm telefonlar malesef gitti:vur

silver021

silver021

Üye
denize düştüğünü gördüğüm tüm telefonlar malesef gitti:vur

yani direk oksitlenme yapıor ve mümkün değil kurtarılamıyor. telefonun içi direk yosun bağlıor desem yeridir yani. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt