Şuanki Okuduğum Bölümü Üniversite Sınavı Ile Başka Üniversitede 2.sınıftan Devam Etme

Sponsorlu Bağlantılar

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Şuanki Okuduğum Bölümü Üniversite Sınavı Ile Başka Üniversitede 2.sınıftan Devam Etme
Arkadaşlar merhabalar. Bu sene üniversite sınavına tekrar girdim. Ek yerleştirmelerde mevcut bölümümü başka üniversite okumak istiyorum. Büyük ihtimal kazanarım. İnşallah :) Şimdi kazanırsam nasıl olaak dilekçe vs. yazmam gerekiyormuş. Nasıl olacak hiçbir fikrim yok.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar,abiler varsa yardımcı olsunlar lütfen.Kafamda soru işaretleri var.

..

sinan627

sinan627

Üye
bu bilgilere benimde ihtiyacim var

Invoke

Invoke

Üye
Öğrenci işleriyle konuşun, arkadaşlar.
Kuzenin anlattığınız olayı yapmıştı, ortak dersler varsa sorun olmuyormuş ama ortak olmayan dersleri de görmek zorundaymış falan filan... Ama bu 3yıl önceydi. =P En ayrıntılı bilgiyi öğrenci işlerinden alırsınız, sanırım.

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Öğrenci işleriyle konuşun, arkadaşlar.
Kuzenin anlattığınız olayı yapmıştı, ortak dersler varsa sorun olmuyormuş ama ortak olmayan dersleri de görmek zorundaymış falan filan... Ama bu 3yıl önceydi. =P En ayrıntılı bilgiyi öğrenci işlerinden alırsınız, sanırım.
Ben yaptım :)

EroL

EroL

Emekli Yönetici
  • Beğen
Tepkiler: Invoke
turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Yeni sistemde nasıl geçiş yapıldığını anlatırsanız bu bilgilere ihtiyacı olan arkadaşlarımız da yararlanırlar.
Giresun üniversitesinden yani okuduğum okuldan kaydımı sildirdim. Silerken dekanlıktan,kütüphaneden,bölüm başkanı gibi yerlerden dolaşıp silinme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Transkript,diplomanın aslını, ve onaylı ders içeriklerini alıyorsunuz sonra yeni kazandığınız okulun yolunu tutuyorsunuz. Daha sonra öğrenci işlerine gidiyorsunuz ve durumunuzu anlatıyorsunuz. Size muafiyet dilekçesi veriyorlar.yazıyorsunuz muaf olmak istediğiniz dersleri kurul onaylıyor ve yeni okulunuza kaydınızı yaptırıyorsunuz. Prosedürde 1.sınıf olarak gözüküyorsunuz ama 2.sınıf derslerini veya kaçıncı sınıftaysanız o yılına derslerini alıyorsunuz. :) umarım yeterli olmuştur. Bu arada ereğli eğitim fakültesine kayıt yaptırdım. Bülent ecevit üniversitesine yani.

• Beğen
Tepkiler: EroL
sinan627

sinan627

Üye
baliker universitesinde isletme okuyorum kocaeli universitesine gecmek istiyorum ama kocaeli universitesinde gecme notu 65 diye duydum dogru mu bilmiyorum bilgisi olan var mi?

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
baliker universitesinde isletme okuyorum kocaeli universitesine gecmek istiyorum ama kocaeli universitesinde gecme notu 65 diye duydum dogru mu bilmiyorum bilgisi olan var mi?
Olabilir üniversiteden üniversiteye değişiyor.giresun üniversitesinde geçme notu 60 dı. Bülent ecevit üniversitesine geçtim. Burada çan eğrisi var ama sen 65 aldığın zaman direk geçiyorsun. Benden sana tavsiye o geçme notları gözünü korkutmasın. :)

Üst Alt