[Stabil][Port][Aosp][4.2.2] LegenD Rom v2

Sponsorlu Bağlantılar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
Twrp recovery yaptım işi bilen biri bu zip içindeki recovery.img flashlayabilir mi ? sizde twrp nin nimetlerinden faydalanın twrp ile uğraşmanın nedeni sistemini bütünüyle yedekleyebilmenizdir bütünüyle derken herşeyi ile noktası virgülü herşeyi ile o yüzden test edecek birini arıyorum eğer bu çalışırsa cm 10.2 roma bir adım yaklaşmış oluruz bilesiniz

Ekli dosyalar

caglar b

caglar b

Üye
Usta ben sana kısaca söyliyim, Framaroot indir root at . root başarılıysa SuperSU uygulaması gelir menüye..(nasıl yapıldığına internetten bak)

sonra customizer indir sol üst tarafta cwm recovery mi ne öle bişe var ona tıklıcaksın tam olarak hatırlamıyorum. Ayrıca eğer root attıysan kontrol etmek içinde customizere bakabilirsin.

Cwm recovery başarılı bir şekilde kurulduğunda yine customizerın içinden recovery modunda başlat yazısına tıkla yada telefonu kapatıp ses açma + kilit tuşuna basılı tut bir ünlem gelicek kilit tuşuna bas. eğer menü mavi ise cwm recovery başarılıdır..

uygulamaları yedeklemek için Titanium Backup pro indir telefondan seçenekler butonuna bas toplu işlemlerden istediğin uygulamaları yada hepsini yedekle..

Sistemi yedeklemeyi bilmiyorum..
Usta root işini hallettim ama discovery customiser ile cwm kuramıyorum, bi kurabilsem gerisini hallederim :(

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Usta root işini hallettim ama discovery customiser ile cwm kuramıyorum, bi kurabilsem gerisini hallederim :(

işte CWM Recovery tuşuna basıcaksın 60 saniye bekleyin der(indirmenin bitmesi kurulum tamamlanı demek değildir). Ardından Recovery moduna geçin menü rengi maviyse tamamdır

gigascor

Üye
Buğra kardeş rom tek kelimeyle süper olmuş eline sağlık, iki sorum olacak.
- Açılış animasyonunu bir önceki roma çevirmek için fix yayınlaman mümkünmü,
- Araç modunu göremedim romda sıkıntımı var yoksa bilerekmi koymadın.

caglar b

caglar b

Üye
işte CWM Recovery tuşuna basıcaksın 60 saniye bekleyin der(indirmenin bitmesi kurulum tamamlanı demek değildir). Ardından Recovery moduna geçin menü rengi maviyse tamamdır
Yazılar turuncu, seçme barı mavi

gigascor

Üye
Buğra kardeş rom tek kelimeyle süper olmuş eline sağlık, iki sorum olacak.
- Açılış animasyonunu bir önceki roma çevirmek için fix yayınlaman mümkünmü,
- Araç modunu göremedim romda sıkıntımı var yoksa bilerekmi koymadın.
bir cevap alamadım buğra kardeş dinleniyor sanırım:no::no::no:

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Arac moduna hic bakmadim romda olmayabilir.
Logo.bin duzenlemeniz lazim ama animasyonu ise bir onceki romdan alabilirsiniz

bozgun1905

Üye
bende değiştirmek istiyorum bootanimation.zip dosyasını 1. deki ile değiştirsek olurmu buğra kardeş

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Evet olur

gigascor

Üye

multiturk2004

Üye
kardeş akşam akşam iyi güldüm :D iyi oku iyi
Güldürebildiğim için ne mutlu bana....
Okumakla ilgili bir problemim yok arkadaşım...
custom rom un nasıl yüklendiğinide biliyorum...
ancak bir deneme yapmıştım, ve bu denemenin sonucunu aktardım...
başka zip/rar lı customs romlarda böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmamıştım hiç...
istersen sende bir dene, hem bu hemde başka zip/rar lı custom larda...

• Beğen
Tepkiler: JosephLion
saybatli2010

saybatli2010

Üye
Twrp recovery yaptım işi bilen biri bu zip içindeki recovery.img flashlayabilir mi ? sizde twrp nin nimetlerinden faydalanın twrp ile uğraşmanın nedeni sistemini bütünüyle yedekleyebilmenizdir bütünüyle derken herşeyi ile noktası virgülü herşeyi ile o yüzden test edecek birini arıyorum eğer bu çalışırsa cm 10.2 roma bir adım yaklaşmış oluruz bilesiniz
Ben denedim ama çalışmadı.. Ekran gri oluyor sonra reset atıyor..
Şuan telefon simleri görmüyor romu yeniden yükledim düzelmedi... Stock dönüp öyle denicem artık...

Son düzenleme:
JosephLion

JosephLion

Üye
Güldürebildiğim için ne mutlu bana....
Okumakla ilgili bir problemim yok arkadaşım...
custom rom un nasıl yüklendiğinide biliyorum...
ancak bir deneme yapmıştım, ve bu denemenin sonucunu aktardım...
başka zip/rar lı customs romlarda böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmamıştım hiç...
istersen sende bir dene, hem bu hemde başka zip/rar lı custom larda...
haklısın rütbeni biraz yükselt öyle gel

caglar b

caglar b

Üye
Cwm yi kurmayı başardım. Şimdi titanium backupla yedek alıyorum, bu yedegi romu kurunca yüklesem romun üzerine benim ayarlarım ve uygulamalarım yüklenirmi, yoksa yedegi sadece stock romdamı kullanacagım?

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Cwm yi kurmayı başardım. Şimdi titanium backupla yedek alıyorum, bu yedegi romu kurunca yüklesem romun üzerine benim ayarlarım ve uygulamalarım yüklenirmi, yoksa yedegi sadece stock romdamı kullanacagım?

sorun olmaz..

hmusal45

hmusal45

Üye
Öncelikle lütfen konuda yazan bütün yazıları baştan aşağıya okuyunuz.
Arkadaşlar bu konumda sizlere daha önce portlayıp geliştirdiğim LegenD Rom serisinin ikinci sürümü olan LegenD Rom v2'yi tanıtacağım.Bu ikinci sürümde ciddi anlamda bir çok değişiklik yapıldı aşağıda hepsini yazmaya çalışacağım.En başta taban rom değiştirildi.V2 sürümü ilk sürüme göre daha stabil,daha akıcı,daha iyi pil ömrü sunan yani daha iyi bir rom oldu.Bu sürümüde ilk sürümde olduğu gibi paylaşmadan önce test ettim ve bir kaç arkadaşıma test ettirdim.Yaklaşık 3-4 gündür rom test ediliyordu.V1 sürümü ilgi gördüğü ve beğenildiği için v2 sürümünü geliştirdim bu sürümün gerçekten adına yakışır bir şekilde efsane olacağına inanıyorum.Lütfen unutmayın ben bu işi amatör olarak yapıyorum ve herhangi bir kazancım yok tek amacım sizlere stabil sorunsuz bir aosp rom sunabilmek.Sizlerden tek beklentim emeğe saygı açısından konuyu bütünüyle okumanız ve en azından bir teşekkür etmeniz.

İNDİRME LİNKİ=>

Rom Kurulumu:

Rom dosyasını indirin linkten ve hafıza kartına atın ardından cwm girin

-Wipe Data Factory reset yapın ve geri gelin sonra advanced/dalvik cache yapın ardından romu kurun.

Kurulumdan sonra yapılması ve bilinmesi gerekenler:
  • Kamerayı açın ve ZSD modunu kapatın.
  • Ayarlar/Telefon Hakkında kısmından android sürümüne 2-3 kere tıklarsanız geliştirici seçenekleri tam menü olarak açılır.
  • Ayarlar/Ses profilleri/besaudenh ayarını aktif hale getiriniz( daha iyi bir kulaklık sesi için)
  • Xposed girin framework kısmından kurulum yapın ve ardından modül kısmına girin gravitybox'a işaret koyun sonra çıkın ve menüdeki viper4android girin uyarı gelirse high audio seçin ve telefonu yeniden başlatın.

EMEĞİ GEÇENLER

ErtanDursun3
noss_bar
serdar34
oznprlk

LegenD Rom v2 Özellikleri Ve Rom Hakkında Tüm Bilgiler:

• Taban rom değiştirildi bu sayede sayısız değişiklik yapılmış oldu.
  • Rom %100 Türkçe (Yardımları için @noss_bar teşekkürler)
  • Bu sürüm ile gerçek anlamda stabil bir rom elde edildi.
  • Her iki hatta da görüntülü görüşme ve 3G sorunsuz çalışmaktadır.
  • Boş ram 500-650MB arasında değişmektedir.
  • Pil performansı ilk sürüme göre daha iyi durumdadır.
  • Akıcılık arttırılmıştır.
  • Oyun performansı arttırılmıştır.
  • Ekran Solma sorunu yoktur.
  • Dokunmatik sapması sorunu yoktur.
  • Alarm sorunsuz çalmaktadır.
  • Gereksiz bütün dosyalar silinmiştir.
  • Fastboot özelliği vardır (Yani telefon 5-10 saniye arasında bir sürede hemen açılmaktadır)
  • Build.prop düzenlendi bu sayede markette uyumlu gözükmektedir.
  • Kilit açılış ve kapanış sesi değiştirildi.
  • Bu rom için özel hazırlanan Logo.bin (Ozan Parlak'a teşekkürler)
  • Bootanimation değiştirildi
  • Apollo müzik çalar eklendi (Cyanogenmod müzik çalar uygulaması)
  • Es File Dosya Yöneticisi eklendi.
  • V1 sürümünde bulunan sayfa başı ve sonunda ki zıplama efekti kaldırıldı.
  • V1 de bazı kişilerde minimum parlaklıkta ekran kararma sorunu oluyordu o sorun düzeltildi
  • Nova Tesla eklentisi eklendi (Ana ekranda mesaj gelmişse mesaj ikonunda 1 yazar)
  • Kulaklık sesi oldukça iyi düzeydedir.
  • Viper4android uygulaması ile istediğiniz EQ ayarını yapabilirsiniz.
  • CM Duvar kağıtları eklendi.
  • Kilit ekranındayken durum çubuğu indirilebiliyor.
  • Bildirimler sorunsuz olarak gelmektedir.
  • Son sürüm gravitybox eklenmiştir (Bir çok ayarı kendinize göre değiştirebilirsiniz)
  • Kamera kalitesi diğer romlardan biraz daha iyi seviyededir (Romu test eden arkadaşlar söyledi)
  • Ve daha fazlası..... hatırladıklarım bu kadar :)

Bilinen Hatalar:
  • Tek hata telefon kapalıyken şarj ederseniz pil animasyonu bozuk görünür ama şarj olur merak etmeyin ( Bu ufak görsel bir hatadır bir çok custom romda vardır)

GÖRSELLER

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
LegenD Rom v3 için çalışmalara başladım arkadaşlar...

• Beğen
Tepkiler: metehansys, bozgun1905 ve Dede
MrExpert

MrExpert

Üye
Şarj konusu düzenlenmesi gerekli bence ben v1 e geri göndüm v3 ü bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Üst Alt