[STABIL][OS][4.2.1] Amigo OS -->> GM Discovery 4 GB

Sponsorlu Bağlantılar

Ertan.D

Ertan.D

Üye
    Konu Sahibi
[STABIL][OS][4.2.1] Amigo OS -->> GM Discovery 4 GB
AMIGO OS --> GM DISCOVERY 4 GB

Rom Gionee Elife E3 yani Discovery cihazının orjinalinin stock romudur.Amigo OS v2.0.0 güncellemesi geldiğinden ve birçok kişi de bu romu istediğinden dolayı böyle bir işe giriştim.Sonuç olumlu.Rom gerçekten inanılmaz hızlı.Tüm Discovery kullanıcılarınındenemesini rica ediyorum. :)

İNDİRME LİNKİ =>

ROOT FİX =>

NOT:Eğer root fix kurulduktan sonra supersu gelmezse system/app/supersu.apk permissions rw-r-r ayarlayın tele restart atın.

KURULUM

-Wipe/data factory reset
-Wipe cache partition
-Wipe dalvik cache
-Choose zip from sd card
-Install zip from sd card deyip buradan Amigo_OS_by_Respect60 seçin.
-Kurulumun bitmesini bekleyin.
-Rom kurulmuştur.İyi kullanımlar.

BİLİNEN HATALAR

-Bilinen hata yok.

TEŞEKKÜRLER

yavuz21
Buğra
unsalicmez

Amigo OS Özellikleri

-Rom 444 Mb boyutundadır.
-Çift sim çalışmaktadır.
-Kamerayla ilgili herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
-Pil gayet iyi seviyededir.
-Oyun performansı iyidir.Oyunlar akıcı bir şekilde oynanabilmektedir.
-Rom dili İngilizcedir.
-Kapasitif tuşlar ekrandan bağımsız çalışmaktadır.
-Antutu Benchmark'dan 13700-14000 arası almaktadır.
-Nenamark2'den 45-47 fps arasında almaktadır.
-Sinyal üst seviyededir.
-Wi-fi çekim gücü yeterli seviyededir.
-Boş ram 500-700 mb arasında değişmektedir. ( Yüklediğiniz uygulamalara bağlı olarak değişiklilik gösterebilir.)
-Ses yeterli düzeydedir.
-İnternet,bluetooth vs. stock romdan daha performanslıdır.
-Rom stock roma göre çok daha görsel ve performanslıdır.
-Rom rootlanmadı ve içine herhangi bir uygulama kurulmadı.
-Romda online müzik,tema,duvar kağıdı desteği mevcuttur.
-Romda font desteği bulunmaktadır.
-Build.prop düzenlemesi yapılmamıştır.Kendinizi yapabilirsiniz.

BİLİNMESİ GEREKENLER

-Saat ayarlanmadı.Date and Time kısmından Istanbul Athens seçiniz.
-Rom dilini açılışta English olarak seçiniz.

Orjinal Geliştirici:Gionee
Orjinal Cihaz:Gionee Elife E3
Orjinal ROM Linki:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: noss_bar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: Ertan.D

kyobekir

Üye
turkce dil ayarlamamız lazım yardım nasıl yababiliriz room guzel ama turkce degil

demoın

demoın

Üye
megadan başka bi yere yükleyebilir misiniz acaba.. 50 kez denedim %92lerde donup kalıyor.. sıkıntı bende mi bilemedim

ceydonmez

ceydonmez

Üye
GPS ye ücretsiz bağlantı yapabiliyor mu ( s4 te mesela 2-3 saniye bekle hemen GPS bağlantı kuruluyor )

kyobekir

Üye
bu roomun turkcesı varmı babacan mesajıöım karsılıgını alamadım

uater

uater

Üye
Kardeşim inanılmaz güzel ama türkçe dil desteği yok mutlaka düzeltilmeli gördüqüm en hızlı RONkardeş ROMU yükledim ama root fixini unuttum recovery modu açtımğıda çince açılıo nerden fixi yükleyebilirim telefonuda rootlayamıyorum yardım et

Ertan.D

Ertan.D

Üye
    Konu Sahibi
turkce dil ayarlamamız lazım yardım nasıl yababiliriz room guzel ama turkce degil
Derslerim vakit bulabildiğim an Türkçeleştirme yapmayı düşünüyorum ki o da Haziran ayını bulacak gibi görünüyor.O zaman da kitkat gelmiş olur herhalde.Bakalım ilerleyen günler neler gösterecek.

megadan başka bi yere yükleyebilir misiniz acaba.. 50 kez denedim %92lerde donup kalıyor.. sıkıntı bende mi bilemedim

Ne yazık ki ! İnternetim aşırı derecede yavaş.Yeni bir paket arayışı içerisindeyim.Bunu da sağolsun arkadaşımın internetinden upload ettim.

GPS ye ücretsiz bağlantı yapabiliyor mu ( s4 te mesela 2-3 saniye bekle hemen GPS bağlantı kuruluyor )

Elbette.

Kardeşim inanılmaz güzel ama türkçe dil desteği yok mutlaka düzeltilmeli gördüqüm en hızlı RONkardeş ROMU yükledim ama root fixini unuttum recovery modu açtımğıda çince açılıo nerden fixi yükleyebilirim telefonuda rootlayamıyorum yardım et

Mutlaka romla birlikte kurmanız gerekiyor.Tek çareniz SP Flash Tool ile stock roma dönmek olacak bu durumda.Bilgisayarınız varsa değişik rootlama programlarını da kullanarak rootlamayı deneyebilirsiniz.

ceydonmez

ceydonmez

Üye
sevgili@Respect60

gps çalısıyor demişsin fakat ben sygic navigasyon programını kurdum açık havada olmama rağmen uyduya bağlanmıyor bunun bir çözumu yokmudur.

uater

uater

Üye
Kardeşlerim ROMU paylaşan arkadaş hiç bir şeyden anlamıyor bulmuş bi yerden paylaşmış boşuna yüklemeyin çünkü yapabileceği bi şey yok tabi Amigo OS geliştiricileri bi şey yaparlarda o paylaşırsa başka

Ertan.D

Ertan.D

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşlerim ROMU paylaşan arkadaş hiç bir şeyden anlamıyor bulmuş bi yerden paylaşmış boşuna yüklemeyin çünkü yapabileceği bi şey yok tabi Amigo OS geliştiricileri bi şey yaparlarda o paylaşırsa başka

Nerden biliyorsun ? Çalıştırmak için o kadar uğraşan benim sen değilsin.Madem bu kadar iyi biliyorsun kendin yap o zaman.
sevgili@Respect60

gps çalısıyor demişsin fakat ben sygic navigasyon programını kurdum açık havada olmama rağmen uyduya bağlanmıyor bunun bir çözumu yokmudur.

Şu anlık yapacak bir şeyim yok.Amigo'dan kaynaklı bir sorun olabilir.

smh60

smh60

Üye

Hiç bir şeyden anlamıyor demişsin orjinal amigo rom linki veriyim acaba bu hale getirebilirmisin ?

Üst Alt