Ssd Seçimi

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ya da yine 150 daha verip samsung la yoluma devam edeceğim. Kararsız kaldım
Sata ssd alacaksınız sanırsam , crucial bx500 240 gb almıştım. Mayıs ayında 300 liraya . Aşırı zorladığımda ısınma ile karşılaştım. 65-70 °C arasını gördü . (Hava sıcaklığı 32-33 C°idi) Performans kaybı yaşamadım.
500 mb/s - 500 mb/s okuma yazma hızı veriyor.

Bütçen varsa samsung evo serisinden al , yoksa crucial bx 500 gayet ekonomik seçim olacaktır.

Ben Sata 2.0 ile kullanmak zorundayım anakartımda Sata 3.0 yok

• Beğen
Tepkiler: bytllh

bytllh

bytllh

Üye
Sata ssd alacaksınız sanırsam , crucial bx500 240 gb almıştım. Mayıs ayında 300 liraya . Aşırı zorladığımda ısınma ile karşılaştım. 65-70 °C arasını gördü . (Hava sıcaklığı 32-33 C°idi) Performans kaybı yaşamadım.
500 mb/s - 500 mb/s okuma yazma hızı veriyor.

Bütçen varsa samsung evo serisinden al , yoksa crucial bx 500 gayet ekonomik seçim olacaktır.

Ben Sata 2.0 ile kullanmak zorundayım anakartımda Sata 3.0 yok

ya evo850 500 gb ya da bx500 500 gb olacak. Karar veremedim ya

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ps4 e takacağım için acaba ısınma yapar mı. Ondan emin değilim ya
Crucial Ssd zorlarken 25 gb oyun kuruyordum. Fatgirl diye bir yükleyici kuruyordu. Bir formatta sıkuştırmışlar ki 13 gb indirdiğin oyun kurulunca 25 gb .

PALA.

PALA.

Üye
Ya da yine 150 daha verip samsung la yoluma devam edeceğim. Kararsız kaldım
Kararsız kalacak bişey yok, bu 2 modeli araştırın. Hız ve ömür olarak inceleyin ve aradaki fiyat farkını ona göre değerlendirin... 130 lira fark var.
Mesaj birleştirildi:

Şunuda eklemek isterim; samsung diğer ssdlerden ömür ve performans olarak daha iyidir. Çoğu ekonomik ssd ön bellek bile koymaz.

Düşündüm de şöyle yapabilirsiniz, bilgisayarımda ssd var demiştiniz onu ps4 de takın. Kendi bilgisayarınıza 860 evo alın. Tavsiyem budur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve bytllh
bytllh

bytllh

Üye
Kararsız kalacak bişey yok, bu 2 modeli araştırın. Hız ve ömür olarak inceleyin ve aradaki fiyat farkını ona göre değerlendirin... 130 lira fark var.
Mesaj birleştirildi:

Şunuda eklemek isterim; samsung diğer ssdlerden ömür ve performans olarak daha iyidir. Çoğu ekonomik ssd ön bellek bile koymaz.

Düşündüm de şöyle yapabilirsiniz, bilgisayarımda ssd var demiştiniz onu ps4 de takın. Kendi bilgisayarınıza 860 evo alın. Tavsiyem budur.
Dizüstünde 250 gb 860 evo var. O yüzden yeni ssd almam lazım. Aslında uzun vadeli düşünüyorum. Oyun konsolunu satarsam ssd yi dizüstüne almayı düşünüyorum. Bu açıdan düşününce samsung mantıklı geliyor. Sanırım samsung alacam yine:)
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.

Üst Alt