Sony'nin PlayStation Mobile oyunları 3 Ekim'de geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
Sony'nin PlayStation Mobile oyunları 3 Ekim'de geliyor

E3 2012'de Sony tarafından yapılan açıklama ile birlikte PlayStation Suite'in adı PlayStation Mobile olarak değiştirilmişti. Sony'nin E3'de gerçekleştirmiş olduğu bu yenilenme girişimi sadece isimde kalmayarak meyvelerini vermeye başlayacak gibi görünüyor. Yapılan açıklamaya göre: 3 Ekim'de PlayStation Store üzerinden PlayStation Mobile sertifikalı cihazlar için yeni içeriklerin dağıtımı başlayacak. Söz konusu içeriklerin ABD, İngiltere, Japonya, Fransa ve Kanada'nın içerisinde yer aldığı ülkelerde dağıtılacağını da belirtmekte fayda var.

İlk etapta proje kapsamında 30 farklı oyun sunulacakken, bu oyunlar Sony ve diğer geliştiriciler tarafından oluşturulacak. Söz konu oyunların fiyatları ise 50 ila 850 yen(1.14TL ila 19.4TL) arasında değişecek. PlayStation Mobile'ın E3 fuarında karşımıza çıkan ilk iş ortağı HTC'nin yanı sıra bu platforma cihazlarında yer verecek firmalar arasında Fujitsu ve Sharp'ta yer alacak. Sony'nin konuyla ilgili yayınladığı basın bülteninde yeni iş ortaklarından Fufjitsu'nun Arrows serisi akıllı telefon ve tabletleri üzerinde durulurken, hangi modellerin PlayStation Mobile sertifikası taşıyacağı henüz belirtilmedi.

PlayStation Mobile kapsamında üçüncü parti geliştiricilere de yer verilecekken, bu kapsamda kasım ayında PlayStation Mobile SDK'si yayınlanacak. Geliştiricilerin bu araç setini kullanabilmesi için 99$'lık bir ücret ödemeleri gerekiyor. Geliştiriciler bu araç seti sayesinde geliştirdikleri içerikleri PlayStation Mobile destekli cihazlara ve PlayStation Vita'ya dağıtabilecekler.

Hızla büyüyen mobil oyun sektöründe PlayStation markasıyla adından söz ettirmek isteyen Sony'nin bu yeni girişiminin ne denli başarılı olacağını ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz.

Alinti: SDN

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
God Of War gibi geleceği söylenen büyük oyunlar inşallah her telefon markasına açık olurda hem Sony hemde biz seviniriz.

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
öncelikle bilgi için teşekkür ederlm;) Takıldıgım bir nokta var bu haberde; simdi benim telefonumda epsxe playstation emulator u kurulu ve psx oyunlarını telefonda oynuyorum. tekken3, resident evil nemesis, dino crisis 2 gibi oyunları rahat bir şekilde telefonumda acabiliyorum. Sony nin sunmuş olduğu bu oyunların emulator kullanıp oynadığım oyunlardan farkı ne olacak!

not: soruyu merakımdan soruyorum sony telefon kullanan arkadaslar hemen muhalefet yapmasın;)

• Beğen
Tepkiler: Placebo-
Placebo-

Placebo-

Üye
öncelikle bilgi için teşekkür ederlm;) Takıldıgım bir nokta var bu haberde; simdi benim telefonumda epsxe playstation emulator u kurulu ve psx oyunlarını telefonda oynuyorum. tekken3, resident evil nemesis, dino crisis 2 gibi oyunları rahat bir şekilde telefonumda acabiliyorum. Sony nin sunmuş olduğu bu oyunların emulator kullanıp oynadığım oyunlardan farkı ne olacak!

not: soruyu merakımdan soruyorum sony telefon kullanan arkadaslar hemen muhalefet yapmasın;)

Sen emulatör'e bağlı kalacaksın. Onlar rahatlıkla hiç birşey yapmadan oyunun keyfini çıkaracak. :)

barış36197

barış36197

Üye
ayrıca söylediğin oyunlarla diğer oynayıcağın oyunlar arasında dağlar kadar fark olucak :D yalnız note 2 de bu sertifika yok emulatör yüklediğim taktirde çalıştırabilicekmiyiz

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye

Sen emulatör'e bağlı kalacaksın. Onlar rahatlıkla hiç birşey yapmadan oyunun keyfini çıkaracak. :)

O zaman sony nin böyle bir şey yapmasının bir espirisi yok. Yani sony kullanıcıları zaten istedikleri zaman bu oyunları emulator sayesinde oynayabilirler! Tek fark emulator vasıtası ile değil de normal oyun kurarmıs gibi kuracaklar ve oynayacaklar, valla su işin bana göre hiç bir espirisi yok! Bari grafikleri yükseltip kullanıcılara sunsalar; dikkat ettim yüksek grafikli android oyunları (nova 3 , sahadown gun vs vs ) zaten psx oyunlarından grafik olarak önde;)

Uruloki

Uruloki

Üye
God Of War gibi geleceği söylenen büyük oyunlar inşallah her telefon markasına açık olurda hem Sony hemde biz seviniriz.

Cık oynayamayacaksınız yalnız sertifikalı üreticiler kullanacak onlarda sony htc sharp ve bir marka daha ama hangisi hatırlamıyorum

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

Cık oynayamayacaksınız yalnız sertifikalı üreticiler kullanacak onlarda sony htc sharp ve bir marka daha ama hangisi hatırlamıyorum

PS Vita için geleceğini IOS ve Android içinse düşündüklerini söylemişlerdi bir konuşmalarda :( Yapma bunu Sony somuru:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Telefonlara gelmiyor galiba :hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt