Sony'nin PlayStation 4 satış rakamları geldi

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Sony, 2013 senesinden bu zamana kadar kaç tane PS4 sattı?

Teknoloji dünyasının en güçlü ve köklü firmalarından birisi olan Sony, uzun süredir oyun konsolu pazarında da liderliğini sürdürüyor. Playstation 2 ve sonrasında da Playstation 3 ile oldukça başarılı olan Japonya merkezli teknoloji devi, 2013 Kasım ayında da yeni nesil oyun konsolu olarak Playstation 4'ü pazara sunmuştu.

Sony Playstation 4'ün satış rakamları hakkında dönem dönem bilgiler de sunarken, firmadan gelen resmi açıklamaya kadar, 2013 Kasım ayından bu zamana kadar firmanın toplam Playstation 4 oyun konsolu satış rakamı 43.5 milyon adet seviyesini geçmiş durumda.

Sony Playstation 4, AMD'nin x86 PC mimarisine sahip sekiz çekirdekli Jaguar işlemcisi ile sunulmuştu. Cihaz ayrıca yeni nesil AMD Radeon grafik işlemci de içerirken, 8GB GDDR5 bellek de cihazda yer almakta.

Sony, bir süredir 4K destekli bir Playstation 4 versiyonu sunma hazırlıkları içerisinde ve firmanın rakibi Microsoft, 4K destekli ve %40 daha ince yapıya sahip Xbox One S adındaki modelini bir süre önce duyurmuştu ve Sony'den ise henüz açıklama gelmiş değil.

Ayrıca Sony, Playstation VR adındaki sanal gerçeklik gözlüğünü de yakında satışa sunacak ve HTC Vive, Oculus Rift'e takip olarak gelecek olan bu sanal gerçeklik gözlüğünün bu sene 9 milyon satması bekleniyor.

furyzer0

furyzer0

Üye
Bence xbox one daha mantıklı çünkü ikisi de asıl amaçlarında aynı performansı veriyorlar asıl fark ekstra özelliklere gore oluyor o yüzden onecore sistemli xbox one ın daha iyi olduğunu düşünüyorum

mTalk'tan gönderildi

0MG90

0MG90

Üye
Bence xbox one daha mantıklı çünkü ikisi de asıl amaçlarında aynı performansı veriyorlar asıl fark ekstra özelliklere gore oluyor o yüzden onecore sistemli xbox one ın daha iyi olduğunu düşünüyorum

mTalk'tan gönderildi
Daha mı mantıklı? Microsoft Xbox'la kullanıcıları kazıklamaktan başka bir şey yapmıyor. Ayrıca Xbox'a çıkan özel oyunlar belli Playstation'a çıkan özel oyunlar belli. PS daha çok cezbediyor insanı.
Microsoft Xbox ve Windows 10'a ortak oyun yapma peşinde birde. Bunla daha da üye kaybeder.

PS4 satışları 50 milyonu bulur bence 2017 sonlarına doğru. Neo çıkınca ne olur belli olmaz.

karayel90

karayel90

Üye
Bende upgrade edilmiş yeni donanım özellikli PS4 çıkar diye düşünüyorum.Bu yaz alacaktım PS4 sırf bu yüzden bekliyorum

0MG90

0MG90

Üye
Bende upgrade edilmiş yeni donanım özellikli PS4 çıkar diye düşünüyorum.Bu yaz alacaktım PS4 sırf bu yüzden bekliyorum
Bence beklemeye gerek yok. PS4'ten biraz daha güçlü olacak ama ne kadar bilemem. Xbox Scorpio şu an çıkacak oyun konsollarından en güçlüsü diye söyleniyor. (Birde Nintendo NX var.) Sony'nin iyi bir strateji yapması lazım. XS'dan güçsüz olursa baştan kaybeder.
Ayrıca PS4 Neo'ya çıkacak oyunlar PS4'e de çıkacak. Ayrım olmayacak. Grafik kalitesi olarak ne kadar fark olur bilemem ama PS4 hala güçlü bir konsol.

furyzer0

furyzer0

Üye
Daha mı mantıklı? Microsoft Xbox'la kullanıcıları kazıklamaktan başka bir şey yapmıyor. Ayrıca Xbox'a çıkan özel oyunlar belli Playstation'a çıkan özel oyunlar belli. PS daha çok cezbediyor insanı.
Microsoft Xbox ve Windows 10'a ortak oyun yapma peşinde birde. Bunla daha da üye kaybeder.

PS4 satışları 50 milyonu bulur bence 2017 sonlarına doğru. Neo çıkınca ne olur belli olmaz.
Ortak oyunda kaybedecek bir şey yok hatta konsol da satın alan pc de bedava olacakmış bunun nesi kotu eğer diyorsan o zaman konsolun anlamı ne sen zaten konsol mantığını kavrayamamışsın konsol dediğin alırsın en az 4 sene güncel oyun oynarsın aynı oyunu pc de oynamak için ust düzey donanım gerekiyor orada eklemeyi unuttum haklısın ps4 un exclusive oyunları xbox dakinden daha değerli o oyunları seviyorsan ps4 alınır ama onlarda derdin yoksa zaten diğer oyunlarda eşitler geriye ekstra özellikler kalıyor ki xbox bu konuda daha iyi benim demek istediğim bu

mTalk'tan gönderildi

0MG90

0MG90

Üye
Ortak oyunda kaybedecek bir şey yok hatta konsol da satın alan pc de bedava olacakmış bunun nesi kotu eğer diyorsan o zaman konsolun anlamı ne sen zaten konsol mantığını kavrayamamışsın konsol dediğin alırsın en az 4 sene güncel oyun oynarsın aynı oyunu pc de oynamak için ust düzey donanım gerekiyor

mTalk'tan gönderildi
PC'de onu illa kırarlar zaten? Dediğim gibi Xbox kazık, kazık olarak da devam ediyor. Aynı şeyleri yazmamın anlamı yok. Yukarıdaki mesajlarım cevap yerine geçer.

Üst Alt