Püf Noktası Sony Z3 Compact 5.0.2 lolipop deneyimleriniz

Sponsorlu Bağlantılar

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Sony Z3 Compact 5.0.2 lolipop deneyimleriniz
Merhabalar, lollipop hakkındaki deneyimlerinizi paylaşırsanız sony kullanıcıları olarak bilgilenmiş oluruz. Benim gördüğüm eksiklikler aşağıda belirtildi.
1) Performans olarak artış söz konusu lakin arka plandaki çalışan uygulamaları açarken bir yavaşlık hissediyorum.
2)Arka planda çalışan uygulamaların olduğu pencere bence hiç kullanışlı olmamış uygulamaları sağa sola doğru kapatırken sorunlar yaşıyorum. Sanki yapılıyormuş gibi stabil çalışmıyor bence. Bunun yanında tümünü kapat seçeneği kalkmış.
3) Kısa yol panelinin sen'ni çekemiyorum. güç tuşuna basıyorum panel kapanıyor. Ses kısma+güç tuşuyla oluyor ama iki el kullanmamız gerekiyor.
4)kısa yol panelinden mobil veriye basılınca direk mobil veri ayarlarına girmiyor(3g, EDGE seçimi)
5) Yeni ses ayarları gelmiş.
6)Artık mesajlaşırken bütün mesajların ne zaman gönderildiğini görebiliyoruz.
7) Alarm kurmak daha kullanışlı ancak hâlâ en fazla 20 alarm kurabiliyoruz benim beklentim bu sınırın kalkmasıydı.

Farkettiğim ufak ama önemli gördüğüm şeyler bunlar. Sizlerde deneyimlerinizi bu konu altında paylaşırsanız çok daha güzel olur.

melihcaneker1

melihcaneker1

Üye
Bana daha güncelleme gelmedi ne zaman gelir ya acaba

zencibitc

zencibitc

Üye
Ses ayarı zaten vardı . Küçük bi ayrıntı ama mesajlar uygulamasında sms atınca karşıya iletildiğinde bir tik olurdu o yok.

HalfEvil333

Üye
bana sanki pil çabuk bitiyormuş gibi geldi .

Luck Star

Luck Star

Üye
Sony kullanmıyorum ancak yorum yapmak istedim.

-Bildirim çekmecesini birebir AOSP yani Cyanogenmod12 deki gibi saf android şeklinde yapmamalarını beklerdim.
-Kilit ekranı da öyle mesela müzik widgeti geldiği zaman sadece başlat/duraklat ve Sonraki butonları koymuşlar keşke Önceki butonu da olsaydı

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Sony kullanmıyorum ancak yorum yapmak istedim.

-Bildirim çekmecesini birebir AOSP yani Cyanogenmod12 deki gibi saf android şeklinde yapmamalarını beklerdim.
-Kilit ekranı da öyle mesela müzik widgeti geldiği zaman sadece başlat/duraklat ve Sonraki butonları koymuşlar keşke Önceki butonu da olsaydı

Demek istediğiniz bu mu? İlk dediğinizi ben de yadırgamıştım ama sonradan hoşuma bile gitti.

HalfEvil333

Üye

Demek istediğiniz bu mu? İlk dediğinizi ben de yadırgamıştım ama sonradan hoşuma bile gitti.
bence bu çok hoş olmuş ama şu üstten inen menüde ayar sayısı azalmış o can sıkıcı. Önceki sürümde alışmıştım her şeyi ordan hallediyordum.

• Beğen
Tepkiler: turgutilbars
Luck Star

Luck Star

Üye

Burası değil bildirimler küçük bir şekilde görünümdeyken bak ;) Aşağıya doğru kaydırınca böyle oluyor.

• Beğen
cici60

cici60

Üye
konu güzel olmuş :tebessüm:
Z3 kullanıcısı olarak gözlemlemlediğim:
+ bilidirm panelinin eski karalı görüntüsünün yerine rengarenk gelen panel 10 numara oldu
+tema güzelleşti simgeler küçüldü (en sevindiğim şey)
-bildirim panelinden üstüne logolara tıklanınca açılmıyor (wifi veri..)
-en önemlisi bildirim panelinden ses logosu iptal edilmiş ses tuşuna aktarılmış oyun oynarken telefon konuşurken sessize alınmıyor:bottom:
-eski uygulamaları tümünü kapatma yok tek tek kapatma var
+şarj durumunda anormallik görmedim
ama herşeye rağmen lolipop harika oldu görünüşü çok sevdimmm

• Beğen
turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
konu güzel olmuş :tebessüm:
Z3 kullanıcısı olarak gözlemlemlediğim:
+ bilidirm panelinin eski karalı görüntüsünün yerine rengarenk gelen panel 10 numara oldu
+tema güzelleşti simgeler küçüldü (en sevindiğim şey)
-bildirim panelinden üstüne logolara tıklanınca açılmıyor (wifi veri..)
-en önemlisi bildirim panelinden ses logosu iptal edilmiş ses tuşuna aktarılmış oyun oynarken telefon konuşurken sessize alınmıyor:bottom:
-eski uygulamaları tümünü kapatma yok tek tek kapatma var
+şarj durumunda anormallik görmedim
ama herşeye rağmen lolipop harika oldu görünüşü çok sevdimmm
Katılıyorum kesinlikle. Sony umarım 5.1 ile eksikleri düzeltir.

melihcaneker1

melihcaneker1

Üye
En önemli şey performans ve bu konuda sınıfta kalmış sony. Çünkü 1-güncellemeden önce antutuda test yaptım 45900 aldı güncelledikten sonra skor 44000 e düştü. 2- ise Hala dalvik alt yapısı kullanılıyor ART a geçilmemiş ve geliştirici seçeneklerinde bununla ilgili herhangi bi seçim yapamıyoruz. Bu konuda beklentilerimin altında kaldı

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
En önemli şey performans ve bu konuda sınıfta kalmış sony. Çünkü 1-güncellemeden önce antutuda test yaptım 45900 aldı güncelledikten sonra skor 44000 e düştü. 2- ise Hala dalvik alt yapısı kullanılıyor ART a geçilmemiş ve geliştirici seçeneklerinde bununla ilgili herhangi bi seçim yapamıyoruz. Bu konuda beklentilerimin altında kaldı
Antutu çok önemli değil. Ben yaptım kırk altı bin küsur çıktı. Dalvik kullanmadığını nasıl anlıyoruz? Kesin bilgiye sahip miyiz bu konuda?
Performans olarak oturmamış. sizde de oluyor mu: arka planda çalışan uygulamaları açtığımda çarpı işareti geç geliyor ve stabil değil.

cici60

cici60

Üye
antunun performans kağıt üzerinde bence bikaç ciğazda da böyle düşüş var. note4 4.4 kitkatda 53000 bin civarındayken note 4 android 5 43000 e düşüyor.

melihcaneker1

melihcaneker1

Üye
antunun performans kağıt üzerinde bence bikaç ciğazda da böyle düşüş var. note4 4.4 kitkatda 53000 bin civarındayken note 4 android 5 43000 e düşüyor.
bazen uygulamadan atma sorunu oluyor. Android 5 olmamış arkadaşlar. Güncellemeseniz de olur. İnstagramda önbelleğe yüklenme olunca bianda atıveriyo uygulamadan

csH

csH

Üye
Ses ayarı zaten vardı . Küçük bi ayrıntı ama mesajlar uygulamasında sms atınca karşıya iletildiğinde bir tik olurdu o yok.
Mesaj ayarlarından iletim raporunu açınca gelmesi lazım

byAndroid

byAndroid

Üye
Bence de olmamış arkadaşlar tarayıcı da bir süre dolasiyom hiç birşey yapmadan kendi kendine atıyor kitkat iyiydi be

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi

Üst Alt