sony yazısında kalıyorr

Sponsorlu Bağlantılar

• 9 Eylül 2013
  • 4551 Okunma
  • 15 Cevap

1. Sponsorlu Bağlantılar

xperıa ray telefonum sony yazısında kalıyor ileri gidemiyor. kendi programından güncelledim aynı. flash ile bi kaç orjinal ftf attım gene aynı. ne yapıcam

Yazan: FaTiK57

Sponsorlu Bağlantılar

2. sony pc companion ile onarma işlemini denediniz mi

3. Cihaz o ekrandayken pc comp, cihazı görmez. En azından ben de görmüyordu.

4. orjinal gb rom flashlamadıysanız deneyin isterseniz aklıma başka birşey gelmiyor :/ flashtooldan eğer doğru yazılımı flashlıyorsanız açılması gerekir ilginç bir durum

5. Kaç rom denedi hacı, cidden çok ilginç bir durum.

6. Telefonu kapat.Flashtool'a bağla.Telefonun bağlandığı filan belli olmaz zaten.Flash seçeneğine bas.Flashmode'u seç.Biraz bekle.Bilgisayarda telefon gözüktüğünde, telefonunu çek, kapat ve flashmode'a alacak şekilde bağla.Doğru yazılımı at (Wipe seçenekleri seçili olsun).

Bir şeyi yanlış yapıyorsundur kesinlikle.

7. arkadaşım sony pc companion ile güncelleme yap telefonun kesin açılır yapamaz isen bana pm at yardımcı olayım.

ben saat 20:00 kadar buradayım.

8. Ses acma tuşu+kapatma tuşuna basılı tut sorununu cözebilirsin ;)

9. Merhaba;
    Bu benim başıma Xperia Arc S cihazımda bir kere gelmişti.Sorunu 2 günde ancak çözmüştüm.Sorunun nedeni cihazı rootlamaya çalışırken veya rom değiştirirken flashtoolda yaptığınız birkaç yanlışlıktan kaynaklanıyor.Eğer telefonu ilk aldığınızda ki yüklenmiş olan android sürümünü ve derleme numarasını bulabilirseniz bunun orjinalini indirmek için bir program vardı.Orjinal romu indirip ordan flash yapıyorsunuz ve işlem tamamlanıyor.Telefonunuz sorunsuz bootloaderi kilitli şekilde çalışıyor.Fakat flashtoolu kullanırken dikkatli olmalısınız yoksa yine telefon sony yazısında kalır.

İyi forumlar..

10. Merhaba Arkadaşlar bende de aynı problem olmuştu flashtool ile halletmiştim fakat bu sefer farklı flash moda almak için geri tuşunu basıyorum fakat 1 sn yeşil işik yanıyor tekrar sönüyor kesinlikle bişey yapamıyorum cihaza konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum ..
    ---
    Yokmu Koca Forumda Problemle İlgili Bilgisi Olan Arkadaşlar ?

11. Sony pc update yi pc Ye indir kur ve telefon modelini seç ve orjinal yazılımı yüklüyor bu şekilde kurtarmak mümkün.Ama telefon yeşil ışık yanıncaya kadar şarj da bekletmen gerekli.

12. Bende de aynı sorun oldu aşağıdaki linkten sony update service setup dosyasını bilgisayarına indir ve bilgisayarında kur.

Sonra telefonundan hafıza kartı ve sim kartını çıkar yada bilgilerini yedekle

telefonu kapat bataryayı çıkart 30 saniye bekle bataryayı telefona tak ama telefonu açma

sonra bilgisayara kurduğun sony updater service setup dosyasını aç telefon listesinden kendi telefonunu seç daha sonra ekranda bazı uyarılar gelecek onları aynen harfiyen uygula

usb kablonu pc'ye tak sonra usb kablusunu telefons takarken aynı anda telefonun ses kısma tuşuna basılı tut ve bekle sonra pcnin ekranında ses kısms tuşunu bırakın dedikten sonra yükleme ve güncelleme başlayacaktır

hadi kolay gelsin
    ---
    Bu da sony updater service setup dosyasının linki

http://software.sonymobile.com/emma/install_packs/Update_Service_Setup-2.13.13.201311221624.exe

13. Teşekkürler

abuzer02 bunu beğendi.
  14. Telefon kapalıyken en az %40 şarjla pc companion a bağlarken ses kısma düğmesine basılı tut. Bu şekilde z1i kapalı olsa bile görüyor. Umarım sorunu çözersin

15. mehrabalar benim telefonumsa ilk açılışta sony geliyor sonra xperia kadar gelince kapanıyor ve tekrar aynısı oluyor sizce neden böyle bir hata vardır

16. Yazılım çökmüş . Bilgisayara windows yükleme , bazı bioslar habire tekrar başlatır . Recovery mod ile sıfırlamayı dene .

Mobil cihaz ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
23/05/2019 - 11:46