Haber Sony Xperia Z6 5GB RAM ve 33 MP Kamerayla Geliyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Sony Xperia Z6 5GB RAM ve 33 MP Kamerayla Geliyor!
Sony'nin bu yıl tanıtacağı Xperia Z6 modeli hakkında ilk sızıntılar geldi. Xperia Z6, 5 GB RAM ve 33 Megapiksel kamera gibi görmeye alışkın olmadığımız donanım ile gelebilir.

2016 yılı büyük beklentiler ile başladı. Geçtiğimiz yıl tanıtılan ürünleri göz önünde bulundurduğumuzda, firmaların 2016'da neler üretip bizleri cezbedeceği tamamen bir merak konusu haline geldi.

Dünyanın ilk 4K ekranına sahip telefonu unvanı ile duyurulan Xperia Z5Premium modelinden sonra, Sony'nin Xperia Z6'da nasıl farklı bir özellik sunarak tüketicileri cezbedeceği tahmin edilemiyordu.
Çin kaynaklı gelen bilgiler, Xperia Z6 modelinin nasıl olacağına yönelik ilk bulguları gözler önüne seriyor.

Xperia Z6 özellikleri ile çıtayı yükseltebilir
Söylentiye göre Xperia Z6; 5 GB RAM, 5.2 inç büyüklüğünde 1920 x 1080çözünürlüğünde ekran, f/2.0 değerinde Exmor RS DRAM sensörlü, OIS destekli 33 Megapiksel kamera ve Snapdragon 820 yonga seti ile gelecek.

Xperia Z6'nın 6.7mm inceliğe sahip olacağı da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Xperia Z6 Compact da iddialı olacak
Sızıntılar bununla da sınırlı değil. Xperia Z6'nın küçük kardeşi Xperia Z6Compact modeli ise; 4 GB RAM, 4.7 inç büyüklüğünde Full HD ekran,Snapdragon 820 yonga seti ve 7.9mm inceliğinde bir yapı ile karşımıza çıkacak.

Xperia Z6 ne zaman tanıtılacak?
Kaynak Xperia Z6 ve Xperia Z6 Compact modellerinin Mayıs ayında tanıtılacağını belirtiyor. Xperia Z6 Premium modellinin olup olmayacağına dair şimdilik bir bilgi bulunmuyor.Google'ın Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile RAM tüketimini minimuma indirmesi, 2 GB RAM'li telefonların bile akıcı çalışmasını sağlıyor. 5 GB RAM şimdilik kağıt üstünde albeni sağlayan bir detay olarak görünüyor.

3onur5

3onur5

Üye
5 gb ram mi ? aşırı gereksiz

UpOneTR

UpOneTR

Üye
ah şu telefon teknolojisi değişsin artık

donanım yükseltmekten ziyade farklı bir şeyler çıkarsınlar arkadaş bu ne bi ram koyup piyasaya sürüyorlar
ha 20 mp ha33 mp sanki çok fark var fotoğraf çeken adam zaten fotoğraf makinası kullanıyor :(

ben artık saydam telefon istiyorum şöyle sadece ekran gibi ışık olsun ona tıklayayım hani nerde kaç senedir aynı şey donanım ekle sür piyasaya :D

seco_can_can

seco_can_can

Üye
hocam bu işi anlamış değilim 1 gb ram le de çok aşırı ram kullanıyor 2 oldu 3 oldu 4 derken 5 gb çıkıcak diyorsunuz emin olun onun 3,5 gb ını sistem kullanıcak apple da 2 gb oldu 1,5 unu sistem kullanıyor ram e fazla takılmayın bence

• Beğen
Tepkiler: 3onur5
BRKTNL

BRKTNL

Üye
Yalnız tasarımı haberdeki görsel gibi olursa fena birşeye benzeyecek gibi

• Beğen
Tepkiler: TheLastWarrior
0MG90

0MG90

Üye
Allahım OIS koysunlarda şu kamerayı eleştirenler artık sussun

• Beğen
Tepkiler: Bülent872
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Başta bir kere Tasarım el atmaları lazım omnibalance sıkmaya başladı bir sony kullanıcısı ve taraftarı olarak tasarımın değişmesi gerektiğini düşünüyorum

Telefona gelecek olursak 5 gb ram ve 33mp kamerayla geleceğini sanmıyorum abartılmış biraz

sonyin daha adam akıllı 4gb ramli cihazı yok 4gb ramle gelecektir diye düşünüyorum (bana kalırsa 3gb ram yeterli) kamera olarakta en fazla 22 mp yaparlarlar bi anda bu kadar çıtayı yükseltirse kendi bacağına sıkarlar diğer firmaların amiral gemileriyle eş seviyede gitmesi lazım düşünüyorum bide bunun fiyatı var onuda unutmayalım :ehe

Son düzenleme:
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
808 e Rakip Geliyor Demek :eller:

kadikoy

kadikoy

Üye
Fiyat makul olursa ,ilk defa SONY Z6 compact 4GB am lısından alırım.

kralberk13

kralberk13

Üye
çıksın bakalım nolucak fiyatları

canersonmez94

canersonmez94

Üye
Yalan söylentiler, çok sallamayın. Xperia Z6 gelse gelse aşağıda saydığım özellikler ile gelir
5.2 inç Quad HD ekran
Snapdragon 820 işlemci
4 GB RAM
25 Megapiksel arka
8 Megapiksel ön kamera
3500 mAh batarya

bundan ötesi yok

karayel90

karayel90

Üye
Bu nedir 33mp kamera 5gb ram tabi doğruysa :karisti::oha:

yeumyang

yeumyang

Moderator
Z6 Compact çıkmaz.
Sırayla çıkıyor. Z1 C, Z3 C, Z5 C bi sonraki Z7 Compact olacak.
Z 3 compact tan z6 compact veya z7 compact ta geçebilirim ama bu sene olmaz 2017 veya 2017 sonlarına doğru yani çıkmasada olur farketmez

MaxipmaN

Üye
Atma ziyaaa

Emre

Üye
Benim yorumum neden silindi ? @Ozan

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Benim yorumum neden silindi ? @Ozan
Konu hakkında olumlu ya da olumsuz fikirlerinizi belirtebilir, eleştirilerinizi ve beklentilerinizi yazabilirsiniz. Fakat diğer kullanıcıları tahrik edecek şekilde "alaycı" yorumlarda bulunmamaya özen gösterin.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
atakanokur

atakanokur

Üye
33 ne ya 20 mpx olanı sanki çok güzelmiş gibi tanıttılar buda aynı olacak 8 mpx olan kamerayla aynı çekimi yapıyor yaptıkları tek şey göz boyamak zaten o arayüze para verilmez

0MG90

0MG90

Üye
33 ne ya 20 mpx olanı sanki çok güzelmiş gibi tanıttılar buda aynı olacak 8 mpx olan kamerayla aynı çekimi yapıyor yaptıkları tek şey göz boyamak zaten o arayüze para verilmez
Evet sen Sony alma.

• Beğen
Tepkiler: Bülent872, Penci Hoca, Murat Alper ve 1 kişi daha

Üst Alt