• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

Sony Xperia Z1 Compact batarya performansı

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Sony Xperia Z1 Compact batarya performansı
Sony’nin yeni güçlü akıllısı Xperia Z1 Compact batarya performansı hakkında bilgi.

2014′e hızlı bir başlangıç yapan Sony, Ocak ayı başında ABD Las Vegas’da düzenlenen CES2014, Tüketici Elektroniği Fuarı’nda senenin ilk akıllısı olan Xperia Z1 Compact’ı tanıttı. Bu yeni akıllı telefon firmanın geçtiğimiz sene Eylül ayında IFA’da duyurduğu ve sonrasında satışa sunduğu Xperia Z1′in mini modeli olarak nitelendiriliyor.

Sony, yine geçtiğimiz sene aslında bu modeli farklı bir isim ile satışa sunmuştu. Aynı teknik özeliklere sahip akıllı telefon Xperia Z1f, Japonya’da duyurulmuş ve ülkenin büyük cep telefonu operatörlerinden NTT DoCoMo aracılığı ile de Aralık ortasında raflardaki yerini almıştı.

Sony’nin Xperia Z1 Compact adında ki akıllısı bazı pazarlarda satışa sunulmuş durumda. Teknik özelliklerine bakacak olursak eğer:

• 4.3″ büyüklüğünde 1280×720 piksel TFT dokunmatik ekran
  • 2.3Ghz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 yonga seti
  • Adreno 330 grafik işlemci
  • 2GB sistem belleği
  • 16GB dahili veri kapasitesi
  • 20.7MP arka kamera
  • 2MP ön kamera
  • Wi-Fi
  • GSP
  • Bluetooth 4.0
  • 2.300mAh batarya
Bu akıllı telefon hakkında merak edilen noktalardan bir tanesi de batarya ömrü. Bu konuda ilk bilgiler de geldi. İlk test sonuçlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sony Xperia Z1 Compact batarya performansı - MaxiCep

Uhops

Uhops

Üye
Çok iyi telefon.

0MG90

0MG90

Üye
Çok iyi. Ekranı ips değil miydi?

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Çok iyi. Ekranı ips değil miydi?
ips ekrana Z2 modeli ile geçiş yapabilir sonyinternet performansı iyi bu arada bataryanın günümüzde akıllı telefonlr internet olmadan kullanılamaz hale geldi nerdeyse bunu göz önüne alırsak iyi bence

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
Invoke

Invoke

Üye
TFT LCD ekranın bir alt çeşitidir IPS panel. Yani IPS'de TFT oluyor ve yukarıdaki bilgilerde panel tipinin ne olduğu yazmıyor. Ancak Sony diğerlerinde IPS panel kullanmamıştı. Yine kullanmamıştır. Z2 ile de IPS panele geçmez.

• Beğen
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
TFT LCD ekranın bir alt çeşitidir IPS panel. Yani IPS'de TFT oluyor ve yukarıdaki bilgilerde panel tipinin ne olduğu yazmıyor. Ancak Sony diğerlerinde IPS panel kullanmamıştı. Yine kullanmamıştır. Z2 ile de IPS panele geçmez.

ne zaman geçer :hmmm en iyisi LED'e geçsin :D

Invoke

Invoke

Üye
ne zaman geçer :hmmm en iyisi LED'e geçsin :D

Böyle devam eder. IPS kullanacaklarını sanmıyorum, farklı paneller kullanmasınlar yeter(XZ'lerin panellerin bir kısmı Sharp bir kısmı JDC idi. Böyle olunca iki farklı XZ arasında fark oluyor, adam da aynı telefonu alıyor renkler daha iyi... :zzz: Moralin bozuluyor. Aynı dedikodular XZ1 içinde çıktı, bu biraz dedikodu olarak kaldı ama gerçek de olabilir tam bilmiyorum bunu.). IGZO dedikoduları var XZ çıkmadan önce vardı 2 amiral çıktı 3.sü çıkacak hala var IGZO dedikoduları, bunu da sanmıyorum. Bir kaç ayar yapsınlar ne biliyim ben ekranında değilim işin, su dayanıklılığı sevdasından vazgeçip daha şık cihazlar üretebilirler; ama biz her ne kadar "ne gerek var" desek de adamlar suya dayanıklı XZ ile para kazanmaya başladılar.

0MG90

0MG90

Üye
Böyle devam eder. IPS kullanacaklarını sanmıyorum, farklı paneller kullanmasınlar yeter(XZ'lerin panellerin bir kısmı Sharp bir kısmı JDC idi. Böyle olunca iki farklı XZ arasında fark oluyor, adam da aynı telefonu alıyor renkler daha iyi... :zzz: Moralin bozuluyor. Aynı dedikodular XZ1 içinde çıktı, bu biraz dedikodu olarak kaldı ama gerçek de olabilir tam bilmiyorum bunu.). IGZO dedikoduları var XZ çıkmadan önce vardı 2 amiral çıktı 3.sü çıkacak hala var IGZO dedikoduları, bunu da sanmıyorum. Bir kaç ayar yapsınlar ne biliyim ben ekranında değilim işin, su dayanıklılığı sevdasından vazgeçip daha şık cihazlar üretebilirler; ama biz her ne kadar "ne gerek var" desek de adamlar suya dayanıklı XZ ile para kazanmaya başladılar.

JDC daha canlı duruyor.

Invoke

Invoke

Üye
JDC daha canlı duruyor.

Evet. Çok acayip videolar var ya bir ara almayı düşünürken çok araştırdım. Ekranı acayip canlı duran Z1ler vardı. Çince sitelerinde buldum. :DGözümle görmedim ama XZ kullanıcıları, Sony'nin güncellemelerle XZ'deki JDC/Sharp farkını ortadan kaldırdıklarını söylüyorlar.

• Beğen
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
JDC iyii aynen :hmmm

Invoke

Invoke

Üye
Alttaki iki Z1 resminde de sağdaki JDC, soldaki Sharp imiş, XDA'deki vatandaşın yazdığına göre.

Üst Alt