Tavsiye Sony Xperia Z1 Alınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi
Yaşamaz ya o telefon bikgisayarımdan iyi neyin kafası bu :D
Telefon pazar gecesi elime geçti pazartesi pek inceleme fırsatım olmadı sadece bankaya vergisini yatırdım. Bugün birazcık kurcalama imkanım oldu telefon gayet hızlı çalışıyor bu çok hoşuma gitti umarım hep böyle devam eder. Telefonu pazar gecesi açtım şarja takmadım ful gözüküyordu tabi müzik veya uygulama çalıştırdığım zaman biraz hızlı şarjı tükenmeye başlıyor belki ilk şarj olduğu için olabilir. Tabi şuan telefonun acemisi olduğum için her özelliğini kurcalama imkanım olmadı arka planda çalışan uygulama var mı yok mu nasıl bakıldığını halen çözemedim Nokia'da basitti menü tuşuna belli bir süre basınca açık kalan uygulamaları gösteriyordu bunda sağ alt kısımda ki simgeye basınca bir liste geliyor sola doğru attıkça gidiyor ama bence bu sık kullanılanlar listesi gibi geldi. Üstten aşağı doğru kaydırdığımda bir menü geliyor burada aktif olan uygulamaları durdura biliyorum. Bazı forumlarda okudum ayarlardan uygulama yöneticisinden sonlandırma yapılabilir yazmışlar ama kamerayı kapatmayı denedim telefon yeniden başlatılıncaya kadar düzgün çalışmaz yazınca iptal ettim. Nokia'a da olduğu gibi açık kalan uygulamaları veya klasörleri bu telefonda nereden görebilirim? Kurcaladığım bir kaç özelliğe gelecek olursak kamerası aydınlık ortamlarda çok güzel fotoğraflar elde ediyor. :maxicep: Ama aynısını karanlık ortamlarda söylemem pek mümkün değil. Ses konusunda birazcık bekleneni vermeyebilir mp3 çalmadım ama radyo açtığım da çıkan ses kaliteli ama bir Nokia 5800 kadar yüksek ses vermiyor. Kulaklığını bir mp3 çalarken tekrar deneyeceğim çünkü radyo dinlerken çok az ses verdi garibime gitti bu durum.:stres:

HighCore

HighCore

Üye
Telefon pazar gecesi elime geçti pazartesi pek inceleme fırsatım olmadı sadece bankaya vergisini yatırdım. Bugün birazcık kurcalama imkanım oldu telefon gayet hızlı çalışıyor bu çok hoşuma gitti umarım hep böyle devam eder. Telefonu pazar gecesi açtım şarja takmadım ful gözüküyordu tabi müzik veya uygulama çalıştırdığım zaman biraz hızlı şarjı tükenmeye başlıyor belki ilk şarj olduğu için olabilir. Tabi şuan telefonun acemisi olduğum için her özelliğini kurcalama imkanım olmadı arka planda çalışan uygulama var mı yok mu nasıl bakıldığını halen çözemedim Nokia'da basitti menü tuşuna belli bir süre basınca açık kalan uygulamaları gösteriyordu bunda sağ alt kısımda ki simgeye basınca bir liste geliyor sola doğru attıkça gidiyor ama bence bu sık kullanılanlar listesi gibi geldi. Üstten aşağı doğru kaydırdığımda bir menü geliyor burada aktif olan uygulamaları durdura biliyorum. Bazı forumlarda okudum ayarlardan uygulama yöneticisinden sonlandırma yapılabilir yazmışlar ama kamerayı kapatmayı denedim telefon yeniden başlatılıncaya kadar düzgün çalışmaz yazınca iptal ettim. Nokia'a da olduğu gibi açık kalan uygulamaları veya klasörleri bu telefonda nereden görebilirim? Kurcaladığım bir kaç özelliğe gelecek olursak kamerası aydınlık ortamlarda çok güzel fotoğraflar elde ediyor. :maxicep: Ama aynısını karanlık ortamlarda söylemem pek mümkün değil. Ses konusunda birazcık bekleneni vermeyebilir mp3 çalmadım ama radyo açtığım da çıkan ses kaliteli ama bir Nokia 5800 kadar yüksek ses vermiyor. Kulaklığını bir mp3 çalarken tekrar deneyeceğim çünkü radyo dinlerken çok az ses verdi garibime gitti bu durum.:stres:

İlk sorun için diyeceğim şu.

O menü sık kullanılanlar değil arkaplanda çalışanları gösteriyor. Ayarlardan kapatma boşu boşuna gerilim yapma :D(kafiyeli oldu) sonraaaaa

Kulaklık konusunda ise başka bi kulaklıkla bu sorunun giderilebileceğini düşünüyorum bide

Şarj konusunda stamina modunu bulabildinmi ayarlardan güç seçeneğinde

Invoke

Invoke

Üye
Şarj gayet yeterlidir bence, ayrıca seste symbiandan geçince şarjın bittiğini gördün tabi garibine gitti. :D

• Beğen
Tepkiler: .caner.

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi
İlk sorun için diyeceğim şu.

O menü sık kullanılanlar değil arkaplanda çalışanları gösteriyor. Ayarlardan kapatma boşu boşuna gerilim yapma :D(kafiyeli oldu) sonraaaaa

Kulaklık konusunda ise başka bi kulaklıkla bu sorunun giderilebileceğini düşünüyorum bide

Şarj konusunda stamina modunu bulabildinmi ayarlardan güç seçeneğinde
Bana pek öyle gelmedi mp3 açtım ana sayfaya döndüm oradan kaldırdım ama halen müzik çaldı üst kısımdan indirdiğim kutucuktan durdurdum. Yok ayarları daha kurcalamıyorum bir kez uyarı aldım daha da o kısıma dokunmam. :) Kulaklık konusunu da hallettim ses orta seviyede idi sesi açmaya çalıştığımda bir uyarı mesajı verdi yüksek ses konumunda kulağınızı rahatsız edebilir gibisinden ama artırınca kaliteli yeterli derece ses veriyor. Evet stamina modu buldum daha doğrusu üst kısımdan aşağı doğru çektiğim kutucukta stamina moda alın diye tavsiye ediyordu bende aldım. Ama bu şarj yüzdesi bir tuhafıma gitti en çok oraya bakıyorum.

Invoke

Invoke

Üye
Tel iyi mi? Ele iyi geliyor mu?Info eye özelliğini de bir dene sana zahmet.

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi
Şarj gayet yeterlidir bence, ayrıca seste symbiandan geçince şarjın bittiğini gördün tabi garibine gitti. :D
Doğrusunu söylemek gerekirse telefonu kullandığın sürece şarj düşüyor ama ekran kapalı olduğu sürece sabit duruyor gibi geliyor nokia da rahattım hiç şarja bakmazdım şimdi bu telefonda sürekli gözüm şarjda %1 düştükçe sanki şarj bitecek gibi geliyor. Symbianı bazı konularda arıyorum kullanımı çok basitti ama bu telefonu da elimde fazla tutunca diğer telefonlarım bir garibime gidiyor büyük ekrandan küçük telefonu garipsiyorum. :)

Invoke

Invoke

Üye
Şarj normal, akıllı telefonlarda öyle olur. :D

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi
Tel iyi mi? Ele iyi geliyor mu?Info eye özelliğini de bir dene sana zahmet.
Telefon bir 5800 ve m5650 telefon kullanan birine göre kat kat güzel tabi birde Android kullanmayı bilsem daha da güzel olurdu. Ele iyi geliyor mu bu durum kişiye göre değişir ilk defa büyük bir telefon kullandığım için tek elle kullanmakta zorlanıyorum. Info eye özelliğini en yakın sürede denemeye çalışacağım şuan telefon kayıt edilmediği için hat takamıyorum tabi birde kablosuz internet bulamadığım için internete pek bağlanamadım.

Invoke

Invoke

Üye
Anladım, tamam. Teşekkürler.

HighCore

HighCore

Üye

Bendede öyle kardeşim ama masa üstündeki widget den açarsan kapanmıyor :)

fk555897

fk555897

Üye
Hayırlı olsun.

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi

Invoke

Invoke

Üye
20mpixel değil alttaki resim.

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi
Otomatik moda aldı çekti alt köşede manzara yazdı yakınlaştırma falan da yapmadım.Arkadaşlar bir kaç sorum olacak telefon hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
1- Kamere da yakınlaştırma yaptığım zaman görüntü kalitesi bozuluyor televizyon reklamlarında olduğu gibi olmuyor. Sanki 1.3 mp kamera varmış gibi oluyor bu normal mi yoksa anormal bir durum mu mevcut.
2- Son bir kaç gündür yaşadığım bir sıkıntı var bir türlü çözüm bulamadım. Telefondan çağrı yapmak istediğim zaman ekranı karartıyor ama telefon çalıyor tabi güç tuşuna iki kez bastığımda ekrana ulaşabiliyorum birden ne oldu da böyle oldu anlamadım bunun bir ayarı var mı yoksa yanlışlıkla bir yere mi bastım?
3- Bu telefon için bulunduğum şehirde orijinal kapaklı kılıf bulamıyorum cebimde taşıdığım için istemeden arka tarafında kılcal bir çizik oldu şimdiden. Bu şekilde kullanmaya devam edersem mutlak daha da çizikler artacak. Bir kaç yerde silikon arka koruyucu ve plastik arka koruyucu buldum ama çok kalitesiz geldi telefonu daha takınca basitleştiriyor. Bulunduğum şehirde ki Sony Center'a sordum biz kılıf satmayız dediler orijinal olmasa dahi kaliteli sağlam kılıfları nereden temin etme imkanım olabilir?

Invoke

Invoke

Üye
1. Ne kadar zoom yaptığına bağlı
2. Tam olarak anlamadım ama, eğer şundan bahsediyorsan, telefonla konuşurken telefonu kulağına götürdüğünde ekran kararır, normaldir, sensörle alakalı bir şey. Hemen hemen her cihazda vardır zaten... Eğer bunu soruyorsan...
3. Nereden bulursun bilmiyorum ama arkada da bim jelatin var yani o jelatin çiziliyor, telefonda değil o kılcal çizik.

• Beğen
Tepkiler: .caner.

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi
1. Ne kadar zoom yaptığına bağlı
2. Tam olarak anlamadım ama, eğer şundan bahsediyorsan, telefonla konuşurken telefonu kulağına götürdüğünde ekran kararır, normaldir, sensörle alakalı bir şey. Hemen hemen her cihazda vardır zaten... Eğer bunu soruyorsan...
3. Nereden bulursun bilmiyorum ama arkada da bim jelatin var yani o jelatin çiziliyor, telefonda değil o kılcal çizik.
1- Az bir yakınlaştırma dahi yapsam görüntü netliğinde azalma oluyor hafif karıncalanmalar başlıyor. Anlaşılan televizyon reklamında ki o yakınlaştırma biraz lafta kalıyor.
2- Kulağıma götürdüğümde telefonun ekranı kapatması normal sensör kapatıyor yalnız telefon daha elimde iken çağrı tuşuna bastığımda hemen kapatıyordu bir forumda başka bir telefon için telefonu kapat aç düzelir demişler bende öyle yaptım şuan için aradığım zaman kapanmıyor ama tekrar yapar mı bilmiyorum.
3- Arkada jelatin olduğunu bilmiyordum ben sadece önde var diye biliyordum bunu duydum rahatladım biraz.

Invoke

Invoke

Üye
1- illaki olur zaten bozulma, adamlar sadece 3x zoomda iyi demişlerdi... Fazla takılma reklamlara onlar abartı... Cihaz da sorun olduğunu sanmıyorum, bu yani olan, ki gayet yeterli, demin inceledim cihazı kamerası da çok iyi ki güncelleştirme geldi, büyük iht. sana gelmemiştir daha yakında gelir, o güncelleme ile kamerada iyileştirmeler yapılmış.
2-garip bir sorun güncelleme ile düzelir.
3- arkaya dikkatli bak, olması gerekir.

Üst Alt