Haber Sony Xperia XZ ve X Compact'ın Türkiye fiyatı belli oldu!

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia XZ ve X Compact'ın Türkiye fiyatı belli oldu!
Sony geçtiğimiz ay yeni amirali Xperia XZ'yi ve Xperia X Compact'ı tanıtmıştı. Xperia XZ'nin yurt dışı fiyatı 699 dolar, Xperia X Compact'ın fiyatı ise 499 dolardı.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Sony Türkiye'nin düzenlediği lansmanda ise yeni akıllı telefonların Türkiye fiyatları belli oldu. Xperia XZ 2799 TL'ye, Xperia X Compact ise 1999 TL'ye satılacak.

Xperia X Compact'ı Hepsisony sitesinden havale ile 1879 TL'ye satılıyor. Xperia XZ'yi havale ile 2687 TL'ye satın alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

MaxipmaN

Üye
inşallah sonraki x compact ingilizce sözlük kalınlığına gelmez de almayı düşünürüm. fiyata göre özellikler iyi.

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
yeumyang

yeumyang

Moderator
Pahalı bence z3 compact tan sonra compact modellerini bozdu 2000 tl ye o cihaz alınmaz 1500 olmalıydı xz ise 2100 2200 iki cihazda pahali

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Pahalı bence z3 compact tan sonra compact modellerini bozdu 2000 tl ye o cihaz alınmaz 1500 olmalıydı xz ise 2100 2200 iki cihazda pahali
Bence iyi.
Ben XZ'yi 3000 üstü bekliyordum. Yurt dışı fiyatı 2140 lira civarı bir şey. Fazla eklememişler üstüne.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Z5c 1670 liraydı ben aldığımda (bu mart olması lazım) genel telefon fiyatları arttı mı bilmem ama artmadıysa pahalı olmuş. Z5c'nin çıkış fiyatını da bilmiyorum belki bu da yüksek fiyattan giriş yapmıştır

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Z5c 1670 liraydı ben aldığımda (bu mart olması lazım) genel telefon fiyatları arttı mı bilmem ama artmadıysa pahalı olmuş. Z5c'nin çıkış fiyatını da bilmiyorum belki bu da yüksek fiyattan giriş yapmıştır
Bunlar ilk satış fiyatları

Xperia Z5 --> 2499 TL
Z5 Compact --> 1999 TL
Z5 Premium --> 2999 TL
Xperia X --> 2399 TL

• Beğen
Tepkiler: mcnpl4
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Aynı tutmuşlar :ehe

yeumyang

yeumyang

Moderator
Bence iyi.
Ben XZ'yi 3000 üstü bekliyordum. Yurt dışı fiyatı 2140 lira civarı bir şey. Fazla eklememişler üstüne.
Bence pahalı özellikle x compact plastik kasa özellikleride z5 compact ile karşılaştırıldığında dusuk şahsen z5 compact daha güzel x compact ta s 820 işlemci olsa o fiyatı hakeder ama şu haliyle bence pahalı

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Bence pahalı özellikle x compact plastik kasa özellikleride z5 compact ile karşılaştırıldığında dusuk şahsen z5 compact daha güzel x compact ta s 820 işlemci olsa o fiyatı hakeder ama şu haliyle bence pahalı
Neden olsun ki? Xperia X'in Compact'ı o. XZ'nin değil.
Yinede performansta aynı olacağını düşünüyorum.

furyzer0

furyzer0

Üye
Performansta geçer bile.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

byAndroid

byAndroid

Üye
Tam da tahmin ettiğim gibi fiyatlar :D 1 cm e 2000 lirayı kim verecek bakalım. Alan kılıf takmasın bari

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Telefonların kalınlığına o kadar çok takılmayın

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Bunlar ilk satış fiyatları

Xperia Z5 --> 2499 TL
Z5 Compact --> 1999 TL
Z5 Premium --> 2999 TL
Xperia X --> 2399 TL
z5 premium ilk çıkış fiyatı 2799 tl idi
bu arada xperia xz fiyatı beklediğim seviyede geldi

man20

man20

Üye
açıkçası bende xz'yi 2999 tl'den satar diyordum. samsung ile iphone fiyatlarını düşününce uygun olmuş bu ama yinede pahalı hepsi yaaa :/

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Xperia XZ satışta. Havale fiyatı 2687 TL.

Bu arada iPhone 7 32GB yurt dışı fiyatı 649 dolar. Türkiye fiyatı 3249 TL.
Xperia XZ yurt dışı fiyatı 699 dolar. Türkiye fiyatı 2799 TL.

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
byAndroid

byAndroid

Üye
Valla xperia x de yurt dışında 350 dolara düşmüş ama Türkiye de 2000 civarı satılıyor :D

kadikoy

kadikoy

Üye
Sony ve samsung fiyatlarının türkiyede düşmemesi tamamen distribütor firmaların aç gözlülüğünden kaynaklanıyor.
ithalat yoluyla gelenler 200 tl ile 500 tl daha ucuz.ben ithalat yoluyla s5 mini aldım.2 yılıda doldurdum hiç problem yaşamadım.bisorun olsaydı satıcı firma garanti süresinde zaten ilgilenecekti.Tüketicimizin elinde yedek telefonu varsa ithalat yoluyla daha ucuza almasını öğütlerim.aç gözlü distrübütörler mecburen fiyat düşürür.

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony ve samsung fiyatlarının türkiyede düşmemesi tamamen distribütor firmaların aç gözlülüğünden kaynaklanıyor.
ithalat yoluyla gelenler 200 tl ile 500 tl daha ucuz.ben ithalat yoluyla s5 mini aldım.2 yılıda doldurdum hiç problem yaşamadım.bisorun olsaydı satıcı firma garanti süresinde zaten ilgilenecekti.Tüketicimizin elinde yedek telefonu varsa ithalat yoluyla daha ucuza almasını öğütlerim.aç gözlü distrübütörler mecburen fiyat düşürür.
Aynen öyle. Ben Z2'yi ithalatçı garantili aldım 1350'ye, distribütör fiyatı 1800 falandı ben aldığımda. Bu kış garanti bitecek, hiç sorun yaşamadım çok şükür.

Üst Alt