sony xperia m5

Sponsorlu Bağlantılar

beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
sony xperia m5
Selamün aleyküm memleketimin güzel insanları.

Arkadaşlar sony xperia M5 akıllı telefon aldım daha yeni. Kendi dahili hafızası 16gb ve ben 64GB harici taktım. çünkü dahili hafızada yer kalmıyor. ancak sorun şu ki telefona bir şey indirirken (hangi platformdan olursa olsun) hafıza kartına indirmiyor. direk dahili hafızaya indiriyor. örneğin en basitinden google play store den bi oyun indirdiğimde bunu dahili hafızaya yüklüyo ve dahili hafızaya kuruyo. şimdi eskiden indirilecek dosyaların kaydedileceği yeri seçme imkanımız vardı. yani öyle seçenekler vardı. hatta google play store nin bile böyle seçeneği vardı. ama bu telefonda öyle bişey yok ve ben buna sinir oluyorum. dosyaların hafıa kartına direk indirilememesi çok sinir bozucu. sizden isteğim acaba buna bi çözüm var mı.
NOT: sakın bana dahili hafızadan harici hafızaya kendin taşı demeyin çünkü ben onu istemiyorum. indirilenlerin ve indirileceklerin direk hafıza kartına inmesini istiyorum. tek tek taşımak veya dahili hafızadan hariciye aktarmak işimi görmüyor. çünkü ne kadar taşısak da dahili hafızada obb ve data klasörlerinde kalıntı kalıyo ve bu kalıntılar yüksek boyutta. ve işin garibi bunları sildiğimde oyun baştan güncelleme yapıyor. işte bu kadar.
arkadaşlar bu konu hep güncel

fatalx35

Üye
çözüm var mı,yok mu?
bende cevap bekliyorum.

beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
kimseden cevap yok bu konu hala günceldir arkadaşlar bir çözüm olmalı

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Cihaza ilk önce root yap sonra isteğine uygun uygulamayı bul ve kullan. Ama root yaparsan cihaz garanti dışı kalır haberin olsun.

beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
evet öyle bi seçenek var ama tel daha yeni hemen garanti dışı bırakmak istemiyorum. bu sorunun başka bir çözümü olmalı

SERTRK

SERTRK

Üye
Ayarlar depolama en altta verileri sd karta taşı seçeneği var otomatik yap hepsini birden taşıyor belki işinize yarar ben öyle yapıyorum malesef başka yolu yok bu cihazda

E5603 ile uygulamasından gönderildi.

SERTRK

SERTRK

Üye
Root rom gibi şeylerde ustayım ama bu sony Xperia cihazlar biraz sıkıntılı bu konuda o yüzden pek dokunmuyorum helede m5 dahada sıkıntılı çünkü mtk işlemci kullanıyor fazla zorlamayın derim

beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah usta o dediğini biliyorum da o işe yaramıyor. bende 64gb harici sd kart var 1gb - 1.5gb ve hatta 2gb lik oyunlar yüklüyorum. bu oyunları indirdiğimde oyun içi güncelleme yapıyo boyutu baya yüksek bu güncellemeleri otomatik dahili hafızaya yapıyor. oyun haricide olsa bile güncellemeyi dahili hafızaya yapıyor ve dolayısıyla oyunu oynayamıyorum. büyük sıkıntı

SERTRK

SERTRK

Üye
Valla root yapmadan o dediğin zor eğer yaparsanız olur bazı uygulamalar ile olur olur link2sd gibi mesela daha önce samsung kullanıcısı idim bir çok şey yapıyordum ama sony de pek uğraşmıyorum artık sd kartı kendi hafızası gibi gösteriyordum

SERTRK

SERTRK

Üye
Oluyordu ama dediğim gibi m5 de korkuyorum mtk işlemci sıkıntılı telefon çöp olur anakart gider diye düşünüyorum

beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
ya işte tel sıkıntılı şuan benimkinde hiç bir sıkıntı yok da ilerde olur diye korkuyorum o yüzden garanti dışı kalmamasına özen gösteriyorum. neticede bu telefon sıkıntılı çıkmıştı. ama şu dosyayı kaydedeceğimiz hafızayı seçme olayı olmaması beni delirtiyo

fatalx35

Üye
android 6 marsmallow ile bu sorun giderilecek olarak biliyorum.bu nedenle hergün yazılım güncelleme kısmına mutlaka tıklıyorum.sabırsızlık işte...yakın zamanda gelir de telefon telefon olur ozaman..

• Beğen
Tepkiler: beyaz_dis123
beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
bu haber çok iyi be. çok sağol kardeşim

ByBlaCk4

ByBlaCk4

Üye
m5 e marsmallow geldi bu sorunu halletmenin çeşitli yolları an itibari ile mevcut

beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
m5 e marsmallow geldi bu sorunu halletmenin çeşitli yolları an itibari ile mevcut
tamam sorunun ne tür çözümleri var bir açıklama yok mu. ya da bilen biri açıklasa iyi olurdu

furyzer0

furyzer0

Üye
Bu aslında tam anlamıyla sorun değil bilerek yapılıyordu çunku kullanıcılar düşük hızlı hafıza Kartları takıp sonra telefonun yavaş uygulama açılışları ya da kasmalar meydana gelebiliyor artık çoğu kart class10 olduğu için ya da kullanıcılar çok istiyor diye getiriyorlar sanırım

mTalk'tan gönderildi

ByBlaCk4

ByBlaCk4

Üye
tamam sorunun ne tür çözümleri var bir açıklama yok mu. ya da bilen biri açıklasa iyi olurdu
galaxy s7 adoptable storage yaz youtube da ara videodakiler gibi pc ile hafıza kartını biçimlendir.

Üst Alt