Sony Lcd Monitör Sorunu...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berkant_tuna

Üye
    Konu Sahibi
Sony Lcd Monitör Sorunu...
slm arkadaşalar.benim sorunum yeni aldığım sony 17'' hs75p lcd monitördeki dvi girişi kullandığımda ekrandaki görüntü sürekli gidip geliyor. kapkara bi ekran oluyo..alalı daha 1 hafta oldu lcd monitörü hd girişinde kullanıyorum şu an fakat bi sorun yok.dvi dan kullandığımda yapıyor. bir seferinde 'out of range' ---- revolution 1280*1024 die bir uyarı ekranı geldi , driver cd sinin içindeki kullanama kılavuzundan hata mesajına baktığımda monütörün bu çözünürlüğü desteklemediğini yazıyodu...fakat alırken çok inceledim ,bildiğiniz gibi tüm 17'' lcd monitörler bunu deestekliyor.desteklememesi bana imkansız geliyor ki 600 ytl para saydım bu monitöre.neysse kullanma kılavuzundada bu türlü hatayı gidermek için monitör driverını kur yazıyor..kurdum...hatta 256 mb asus ge-force fx 5700 ekran kartımın son driver ınıda yükledim...olmadı..bir tane daha seçenek var ondada eğer eski bi monitörünüzün yerine aldıysanız (ben öle yaptım eskisi samsung 17'' flat idi) eski monitörünüzü takın ekran çözünürlüğü ayarlarınızı burada yapın sonra çıkarıp yeni aldığınız lcd monitörü takın yazıyordu..bunu da denedim olmadı ..sorun halen devam ediyo ve ben şu an hd girişinden kullanıyorum..alırken özellikle dvi girişli olmasını istedim çünkü ekran kartımda da çıkışı var ve direk olarak dijital sinyaller gönderdiğinden daha kaliteli bi görüntü elde ediliyordu...başka neler yapmalıyım..lütfen yardımcı olun ... teşekkürler...

DefectoR

olası sorunlara karşı çözüm yollarına gitmişin bana kalırsa daha fazla kurcalamadan ( garanti açısından söylüyorum ) aldığın yere bi danış... Ksk dediğine göre izmirdensin sanırım... eğer öyle ve Tekmardan alydısan bana pm at sana kimin ile görüşeceğini yazayım...

berkant_tuna

Üye
    Konu Sahibi
yardımın için teşekkür ederim..ama bursa danım ben.hd-15 girişini kullanıyorum şu an bi sorun yok.ama dvi girişini kullandığımda 60 hz den başka seçenek seçilmiyor zaten.bende 60 hz kullanıyorum ama bi uyuşmazlık var.ekran bilgisayarımı aldığımda bana verilen bir dönüştürücü vardı.ekran kartına takıyosun ordanda monitörün dvi girişine..bide onu deneyim bakalım ne olacak...
teşekkürler..

berkant_tuna

Üye
    Konu Sahibi
aynen devam...değişen bi şeyyok..bana verilern dönüştürücünün bi ucu dvi a takılıyo diğer ucu monitörden gelen hd-15 girişine takılıyo..denedim fayda yok..acaba neresini arayıp bu sorunu halletmeliyim???

RockFord Fosgate

Üye
nereden aldıysan gıt oraya soyle yada sony teknık servısı bul bursada kı wardır kesın gelsınler baksınlar!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt