Sony Kamera Sensorlarını Yine Değiştiriyor

• 25 Eylül 2012
  • 941 Okunma
  • 20 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Üst düzey mobil cihazlarda kullanılan kamera sensorlarının öncelikli üreticilerinden biri olan Sony, 2012 yılında geliştirdiği ürünlerinden vazgeçerek yeniden eski teknolojilere döndü.Ericsson’dan tüm hisseleri devraldıktan sonra mobil cihaz üretimine Sony Mobile adıyla devam eden Japon üretici, global ölçekte akıllı telefon pazarının da önemli tedarikçilerinden biri. Üst düzey akıllı telefonlarda kullanılan dijital kameraların öncelikli üreticilerinden olan Sony, 2012 yılında geliştirdiği sensor teknolojilerinden vazgeçerek yeniden eskiye dönüyor.< Resmi açmak için tıklayın >
    Yeni kamera sensorlarında RGB renk dizilimine beyazı da ekleyerek RGBW şeklinde bir dizilim elde eden ve görüntülerin daha parlak bir şekilde yakalanmasını sağlayan dahası gerçek beyaz rengi elde etmeyi başaran Sony, sessiz sedasız yeniden RGB (kırmızı, yeşil, mavi)dizilimine döndü.Konu hakkında bir açıklama mevcut değil ancak tahminler bu dizilimde renklerin gerçekçiliğini yitirdiği gerekçesi ile böyle bir dönüşüme gidiliği yönünde. RGB dizilimli yeni sensorlar, 2013 yılında pazara sunulacak tüm Xperia serisi akıllı telefonlarda yer alacak. Ayrıca şirketin diğer üreticilere sattığı 8 ve 13 megapiksellik ürünlerde de RGB dizilimi kullanılacak.

Alinti: Scrool

Yazan: MoonLife01
  2. Herzaman en iyiye :good:

3. Konuya kaynak ekleninceye kadar :locked:

4. Pm ile irtibata gecebilirsiniz

5. ya siz adminler son günlerde konuları kilitlemeyi neden unutuyorsunuz Kemal abi ? :ehe

6. kızdırma :D

7. :ehe geçen günde birisi :locked: yazmıştı ama kilitlemeyi unutmuştu sonradan ben mesajı şikayet edip bildirmiştim :evet: :ehe :)

8. olabilir insanlık hali :)

9. :hmmm hepiniz unutuyorsunuz :ehe bir seni görmedim yakında senide görürüm Ali :)

10. dikkatliyimdir :D

11. yanliş biliyorsunuz arkadaşlar bari mesaji okusaydiniz. Gerekli duzenleme yapildiktan sonra konu tekrar acildi.

12. talipavcı cevap bekliyorum? :D

13. Olmayinca Olmuyor Sony .. :)

14. ne diyorsun arkadaşim?

Sonynin lensleri gayet başarili.

~N.A.W.Y~ bunu beğendi.
  15. +1 Sony'den daha iyisinin olmadığını herkes bilir.

~N.A.W.Y~ bunu beğendi.
  16. Nokia'nın çoğu telefonunda kullandığı lensleri bile Sony üretiyor nasıl olmuyor bu iş? :D

17. İşte şimdi sony nin lensleri cok iyi der:D

- - - Eklendi - - -

:ah

18. Mesela hangilerini?

Sony lens işinde en iyi de madem Nokia neden amiral gemilerinde sony yerine carl zeiss kullanıyor.. Sony nin en iyi kameralı cihazıyla bir N8 i karşılaştıralım bakalım neler olacak

19. Sonyninde carl zeiss ile anlaşmasi var ama telefonlarında kendi lensini kullaniyor

20. en iyisi demedimki :ah

carl zeiss olmayan birkaç modelde kullanıldığını okumuştum.ayrıca carl zeiss fazla övülmemeli.sonuçta 5800 da kullanıldığında çağ atlamamıştı.hatta halen kötüydü.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/11/2018 - 00:41