Sony Ericsson Xperia Pro(MK16İ) Custom Rom'lar

Sponsorlu Bağlantılar

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
Sony Ericsson Xperia Pro(MK16İ) Custom Rom'lar
İLK OLARAK BU ROMLAR SADECE XPERİA PRO(MK16İ) İÇİNDİR. BAŞKA TELEFONLARDA ÇALIŞMAZ DENEMEYİNİZ.
Romlar:
1- Cyanogenmod 7.2(2.3.7) Stable Link:
2- Cyanogenmod 9 FXP140(4.0.4):

(FXP 140 için gerek yoktur)720p video çekimi için gerekli dosya(CWM ile kurmanız yeterlidir)
acemi01'e teşekkürler:
3- Buttermilk Rom(2.3.7):

4- LewaOS(GingerBread):

NOT: İCS custom romları orjinal ics'nin üstüne kurulmalıdır
Modlar:
1- Beats Audio: Daha kaliteli ses Link:

Romlardan Resimler Ve Videolar:

LewaOS:

:D Şimdi Geldik Nasıl Yüklenecek :
Konunun rahatlaması açısından rom ve boatloaderin kaldrılması hakkındaki anlatımların Xperia El Kitabından okunması daha uygun görülmüştür: http://www.maxicep.com/android-modi...itabi-root-rom-kernel-swap-hersey-699199.html
Video: Bu adam Xperia Arc telefonunda denenmiş fakat bu sizler için sorun yaratmaz

[video=youtube;LRH3pC7MhEA]http://www.youtube.com/watch?v=LRH3pC7MhEA[/video]

Not: Telefonunuza birşey olursa mesuliyet kabul etmiyorum.
Ek Programlar Paketler:
Morocolale2: Rom Türkçe değilse ama desteği varsa bu program Türkçeleştirir.

Cyanogenmod İçin Gapps Paketi: Bu Paket Cyanogenmod romuna Google Play'i yükler

Not: İlk önce romu yükleyince bakın Google Play YOKSA bu paketleri yükleyiniz.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869, acemi01 ve Dede

KayraBey

KayraBey

Üye
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: Never_Back_Down
acemi01

acemi01

Üye
:tşk: telefonum garantiden geldikten sonra hemen romlardan birini deneyeceğim :D

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Symbian S60v5'te CFW değiştirmek bir kâbustu. Niye mi? Diyelim ki 20 tane program kurup her birini tek tek ayarlamışız kendimize göre. Fakat CFW atım sonrası tüm programlar siliniyor. Programların kendi ayarlarını da içerecek bir yedek almak imkansız. Ancak Android'de root sonrası Titanum Backup ya da Go Backup programları bu derdimizi ortadan kaldırıyor. 1000 tane programda kurup düzenlemiş olsakta, rom atımı sonrası tek zorluk bir dosya yöneticisi kurmak. Bu da Flashtool ile çok kolay. Flashtool ile Astro File Manager kurduktan sonra hafıza kartındaki yedekleme programlarından birini yükleyip ardından ne kadar program varsa içlerinden istediğimizi eski ayarlarıyla geri getiriyoruz. Telefon eskisi gibi oluyor :)

Şuan mobilim, iş yerine gidince mutlaka romları indirip deneyeceğim :oke: :tşk:

Konuyu yer imlerime kaydedeyim de unutmayayım :ehe

• Beğen
Tepkiler: Never_Back_Down
Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız CM9 için orjinal 4.0.4 gerekiyormuş :vur. Ben 2.3.4 üzerine yükledim olmadı. Bu arada Titanium Backup favorimdir bu program sayesinde rahatça rom değiştirebilitorum

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Yalnız CM9 için orjinal 4.0.4 gerekiyormuş :vur. Ben 2.3.4 üzerine yükledim olmadı. Bu arada Titanium Backup favorimdir bu program sayesinde rahatça rom değiştirebilitorum

Evet CM9 için 4.0.4 yüklü olması lazım. Onunda rootlanması çok zahmetli :s Neo V'nin 4.0.3 kernelini flaşla rootla tekrar 4.0.4 kernelini flaşla cwm yükle :zzz:

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi

Evet CM9 için 4.0.4 yüklü olması lazım. Onunda rootlanması çok zahmetli :s Neo V'nin 4.0.3 kernelini flaşla rootla tekrar 4.0.4 kernelini flaşla cwm yükle :zzz:

Zaten ftf dosyası vardı flashtool ile attım diğer işlemleri yarın yaparım bu yazdıklarını dikkate alacağım teşekkürler

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Zaten ftf dosyası vardı flashtool ile attım diğer işlemleri yarın yaparım bu yazdıklarını dikkate alacağım teşekkürler

Rica ederim, bende romları indireyim :eller:

- - - Eklendi - - -

Cyanogenmod İçin Gapps Paketi linklerinden 7 için olanın linki kırık kontrol edebilir misin?

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi

Rica ederim, bende romları indireyim :eller:

- - - Eklendi - - -

Cyanogenmod İçin Gapps Paketi linklerinden 7 için olanın linki kırık kontrol edebilir misin?
Abi uyardığın iyi oldu hemen düzeltiyorum Dosya düzeltildi denendi indirebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
acemi01

acemi01

Üye
cyanogemod 9 rc1 de çalışmayan özellikler var mı ?

cyanogemod 9 rc1 --- cyanogemod 7.2 stable hangisini önerirsin ?

Bu arada cyanogemod 9 rc2 sürümü çıkmış haberin var mı bilmiyorum o sürümü rc1 ile değiştirebilirsin :D

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
Evet çıkmış epeydir takp etmiyorum Rc1 de ön kamera çalışmıyordu ama xda devoloper üyeleri düzeltmiş şimdi bakarım rc2'yi denerim rc1 ile değiştiririm
Edit: Denedim yüklenmede hata çıkmadı ama Menüye falan girmiyor hata veriyor ben en iyisi CM9 RC1'in v3 versiyonunu atıyım herşey çalışıyor Ön kamera dahil :oke:

acemi01

acemi01

Üye
O zaman ben direk cm9 rc1 v3 versiyonu kurayım. Cm9 rc1 v3 versiyonu ne zaman uplaod edeceksin ya ?

Bu arada sence
cyanogemod 9 rc1 mi yoksa cyanogemod 7.2 stable mi ?

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
Yakında google gb'den desteğini çekecek yeni çıkan google chrome ve mozilla bile sadece ıcs'de çalışıyor. Upload işlemine şimdi başlıyorum gecikmesinin nedeni başka romlar deniyorum. Sizden istediğim biraz sabır İyi forumlar
Edit: RC1 v3 Konuya eklendi :oke:

• Beğen
acemi01

acemi01

Üye
Anladım. Açıklamaların için teşekkür ettim. Sana da kolay gelsin.

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
    Konu Sahibi
Anladım. Açıklamaların için teşekkür ettim. Sana da kolay gelsin.
:rica: Rom konuya eklendi beklemeden indirebilirsiniz. Kırık link varsa özelden mesaj atın düzeltiyim günde 2-3 rom deniyorum denemeden koymuyorum bu yüzden gecikmeler oluyor

• Beğen
acemi01

acemi01

Üye
:rica: Rom konuya eklendi beklemeden indirebilirsiniz. Kırık link varsa özelden mesaj atın düzeltiyim günde 2-3 rom deniyorum denemeden koymuyorum bu yüzden gecikmeler oluyor

Sürekli rom yüklemek denemek sabır işi. O yüzden bekleriz sen merak etme. :D

Bu arada bir şey soracağım.
Ben bu romları hafıza kartına atıp cwm ile wipe data factory reset gibi işlemleri uyguladıktan sonra install zip from sd card seçeneği ile romları yükleyemez miyim ?

Üst Alt