Sony Ericsson Xperia Arc S LT18i Root

Sponsorlu Bağlantılar

forcerecon

forcerecon

Üye
    Konu Sahibi
Sony Ericsson Xperia Arc S LT18i Root
Öncelikle Herkeze Merhabalar;

Arkadaşlar 1 hafta gibi bir süredir root ile ilgili araştırmalar yapıyorum.Telefonumu rootlamaya karar verdim ama sürekli bişiler eksik.Yani okuduğum kadarıyla sony ericsson arc s(LT18i) cihazımı root yapmam için önce boot loader kilidini açmam gerekliymiş.Bu maddeyi uyguladım ve açtım.Şimdi root yapmaya geldi,sorunlarda burda başladı.Android sürümüm 4.0.3 ve bu sürümüme uygun root yapmak istiyorum.Bir,iki yerde var denedim olmuyor.Arkadaşlar bana cihazıma uygun en iyi nasıl root yapabileceğimi anlatabilecek birisi yok mu ? Eğer android 4.0.3 sürümünde root yapabilirsen bunu yapmaya çalışacağım yardımlarınızla.Yapamazsam android 2.3.4 romunu indirim bunu telefona kuracağım öyle root yapacağım.Fakat bu sürümün romlarınıda hünüz bulmuş değilim.Lütfen yardım enerseniz duacınız olurum.Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Ayarlar>Telefon hakkında bölümünden sürüm numarasına bak buraya yaz yardımcı olayım. 2011 Xperia cihazlarda önemli sayılır.

Xelord

Xelord

Üye

Burdaki dosyayı indireceksin.
dosyaları zipten çıkar. Runme.bat e tıkla. telefon bir kaç kez kapanıp açılacak ve rootlanmış olacak. Bootloaderı açmana da gerek yoktu ayrıca :)
---
usb hata ayıklaması açık olacak (Ayarlar/ Geliştirici Seçenekleri)
bilinmeyen kaynaklar açık olacak (Ayarlar/ Güvenlik)
adb driverı yüklü olması gerek.
Pc comp kapalı olsun.

- - - Eklendi - - -

Acelem var kusura bakmayın ayak üstü yazdım. Bir kaç saate daha ayrıntılı anlatabilirim :)

- - - Eklendi - - -

yazıyor. En altta downloads bölümünde azcık ingilizcen varsa yeter zaten adam her şeyi anlatmış. Ben bu şekilde yapmıştım olmuştu. :)

forcerecon

forcerecon

Üye
    Konu Sahibi
Tesekkur ederim ama unlock root programi isimi gordu.Boot loaderi acmadan once bu programla root yapamamistim.Actiktan sonra yaptim.Suan telefon rootlu.Boot loaderi kapatsam bir sorun olur mu ? Ve nasil kapatabilirim ?

beyt80

Üye
Arkadaşlar herşeyi yapıyorum fakat şu geri yapma falan çalışmıyor yapıyorum sürekli ama olmuyor

serif55

serif55

Üye
Arkadaşlar herşeyi yapıyorum fakat şu geri yapma falan çalışmıyor yapıyorum sürekli ama olmuyor

Nerde takıldın kardeşim detaylı olarak söyle yardımcı olayım sana

eniksarikili

Üye
Nerde takıldın kardeşim detaylı olarak söyle yardımcı olayım sana
Kardeşim ben şimdi telefonun sistem işlerinden pek anlamıyorum. bi ara bi program indirdim. Çince idi herhalde. "Root" diyom iki üç tane tik işareti geliyo, sonuncusu gelmiyo. ondan ümit kestim. başka programlar indirdim. onlar da olmadı. 15-20 siteye baktım. bi türlü rootlayamadım. bana basit bir dille anlatacak biri var mı acaba?
model: LT18i
android sürüm: 4.0.3
çekirdek sürümü: 2.6.32.9-perv

serif55

serif55

Üye
Kardeşim ben şimdi telefonun sistem işlerinden pek anlamıyorum. bi ara bi program indirdim. Çince idi herhalde. "Root" diyom iki üç tane tik işareti geliyo, sonuncusu gelmiyo. ondan ümit kestim. başka programlar indirdim. onlar da olmadı. 15-20 siteye baktım. bi türlü rootlayamadım. bana basit bir dille anlatacak biri var mı acaba?
model: LT18i
android sürüm: 4.0.3
çekirdek sürümü: 2.6.32.9-perv

Gece anlatayım hocam pm atın bana size zahmet

ordinatör

Üye
arkadaslar slm benim arc s sony tl var ve ben root ve room yapmak istiyorum bu yazıanların denedim olmadı bana ayrıltılı bir şekilde bilgi verebilirmisiniz android 4.0.4 sürüm orinal yüklü ayrıntılı bilgi alabilirsem sevinirim zira ne yaptıysam olmuyor şimdiden çok tşk..

aListaN

Üye
Merhaba Arkadaşlar bende açmış oldupunuz bu konuyu takip edip uyguladım ve yaptım. Çok teşekkür ederim.
Ama ben CWM modda android 4.2.2 yüklemeye çalıştım CWM modda ilk önce boot dosyaysını yükledim sonrada gapps dosyasını yükledim fakat işletim sistemi tamamen çöktü telefon şimdi hiç açılmıyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
İlk sony yazısı geliyor telefon öylece kalıyor işletim sistemi kurulu olmadığından CWM modada giremiyorum öylece dımdızlak kaldı telefon programla içinte adnroid yükleyebilirmiyim bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.
Şimdiden Yardımcı olacak arkadaşlara teşeklkür ederim.

Üst Alt