Sony Ericsson Wap İnterneti Bedava

Sponsorlu Bağlantılar

alemburda

alemburda

Üye
    Konu Sahibi
Sony Ericsson Wap İnterneti Bedava
bluetooth ile pc deki adsl hattına baglanmak artık mümkün Öncelikle asagidaki 2 tane programı indiriyoruz.

=====> buradan "JDK 6 Update 3" i secip ordanda
"Windows Offline Installation, Multi-language" (en üstte zaten) programini indiriyoz.

ocId=65255

Programlari vermis oldugum link sırasına göre kurun.
Ayarlara gecelim:
Öncelikle telefon ayarları:
Menü-> Ayarlar-> Bağlantı->Data iletişimi->Data hesapları

Şimdi "Yeni Hesap" oluştur.

GPRS-Bağlantısı
Adı : wireless
DNS-Adresi: boş
Kullanıcı adı : boş
Şifre : boş

Bu hesabı kaydet. Sonra
Menü-> Ayarlar-> Bağlantı->İnternet Ayarları->İnternet Profilleri
Şimdi "Yeni Profil" oluştur.
Adı: Wireless
Kullanılan hesap: (Önceden oluşturduğun "wireless" adlı data hesabını seç.)
Internet modu: http
PROXY Kulllan: evet
PROXY-Adresi: 192.168.XYZ.UVW. (bilgisayarınızın IP-Adresi.)
Port numarası: 8080
Kullanıcı Adı: boş
Şifre: boş

Sonra bu profili kaydedin.

IP adresni bulmanın bir yolu:

Menü-> Ayarlar-> Bağlantı->Java Ayarları->Burada oluşturduğunuz wireless isimli internet profilini seçin. Ayarlara dikkat edin.

Şimdi bir internet tarayıcısına (webbrowser) ihtiyacınız var. Ben Opera miniyi tavsiye ediyorum

Bu uygulamayı telefonun uygulamalar bölümüne yükleyin.

Şimdi telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Bunun için Bluetooth, kablo ya da kızılötesi bağlantı kullanabilirsiniz. Ben bluetooth ile denedim.
Şimdi bilgisayardan

Başlat-> Programlar-> Sony Ericsson ->J2ME SDK

"Connection Proxy"

"Setting"

Port Name: (infrared device or COM... for bluetooth or cable)
Maximum Baud Rate: 921600

"Arkadaşlar burada çok önemli olan olay şu. Telefonun İnternet hesaplarında wireless i seçmeyi unutmayın. Böylece Opera'da çıkan error çıkmaz artık. Birde Connection proxy programında neyi seçeceğini bilemeyen arakdaşlar blutooth soleil programındaki bluetooth ****** port service kısmında port seçmeyi unutmayın. Hangi portu seçtiyseniz programda da o portu seçtiğiniz anda telefonunuzun resmi çıkar zaten. Eğer portu seçmezseniz istediginiz kadar ip adresi girin zaten bağlanamazsınız." Britony den alıntıdır

Sonra "Connect" Butonuna tıkla.

Telefonu bağladık. Şimdi bilgisayardan:

Başlat-> Programlar-> Sony Ericsson ->J2ME SDK
"Device Explorer"
Sol pencerede telefondaki bütün Java Programlarını görebilirsiniz. File menüsünden ****** Networking seçeneğini seçin.

Sonra "Device Explorer"ı yeniden başlatın. Sol pencerede telefondaki bütün Java Programlarını görebilirsiniz. Burada internet tarayıcısını Webbrowser (Opera Mini) çift tıklatın (Not telefonunuzdan değil bilgisayardan!) Şimdi telefonunuzda internet tarayıcı programı çalışmaya başlar. (Telefondan çalıştırırsanız para yazar çünkü tel şebekesinden bağlanır.)

Evet şu anda internette telefondan bedava gezinebilirsiniz. İyi eğlenceler. Başarılar

DENEYEN VAR MI YORUMUNU ALAYIM :sn:

ycg35

ycg35

Üye
daha önce forumda verilmişti lütfen konu açmadan önce arama yap hatta yazılar bile aynı bu konu 3 kez kopyala yapıştır ile açılmıştı :@

alemburda

alemburda

Üye
    Konu Sahibi
daha önce forumda verilmişti lütfen konu açmadan önce arama yap hatta yazılar bile aynı bu konu 3 kez kopyala yapıştır ile açılmıştı :@
HABERİM YOKTU DİKKAT EDERİM :oke::sn:

ycg35

ycg35

Üye
iyi olur daha güzel paylaşımlarını bekliyoruz...

kenow

Üye
kardeşim bende k530i vardı Girdim oldu dediklerini Aynen Uyguladımm Eline sağlıkk

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
TEşşekürler..!

erdemaktas

Üye
ocId=65255 bu linki yenileyebilir misiniz?

system_25

Üye
merhaba arkadaslar. bende k300i de denedim ancak basaramadim.
connection proxyde telefonum görünüyor ancak device explorerda hata alıyorum. sol tarafta telefonumda yüklü program listesi görünmüyor ancak device explorer calısıyor. telefona jar uygulama oyun vs atabiliyorum. acaba hata mesajı almamın sebebi nedir. yardim edebilir misiniz

Shansansy0nel

Üye
Lİnk Buldm ( Yukardakının Aynısı Deil )

Bide Bunun için Modem kablosuz mu olması gerek

M3L!H

M3L!H

Üye
Bence ip yi öğrenmek için başka sitelere güvenmemeliyiz. Bence TTnet li olanlar [başkalarınınki bilmem] adsl kota varya oraya girsinler sonra standart kullanıcı adı fln isticek.Onları yazcaksınız.Sonra ztn bağlantı yapılan ip adresi yazcak işte o sizin ip adresiniz :oke:

wldyslw

wldyslw

Üye
yaa arkadaşım burda jdk 6 update 14 çıkıyor en üstte ne iş bu?

kadir sait

Üye
lan olum aynısını yapıyom ama uygulamayı göstermiyoki zaten başka yerden denedim o da olmadı

Laz¥

Laz¥

Üye
Arkadaşlar kavga yok lütfen

bomb_43

Üye
kardeş en yukarda ilk download ı tıklıyorum bir sürü şeyler çıkıyor hangisini indiricem?bir de 2. ci link çalışmıyor.biraz aşağı indim yine aynı link i koymuşsun (bu yukardakinin aynı değil yazmışsın) ona da tıkladım ınternet web explorer sayfa görüntülenemiyor.diyor.bunlara bakarsan sevinirim.:D:)

inexboireecig

Üye
Hello camrad in your event i advise this preparations ... I they helped in a moment when I faced such problem

--------------- Ekleme ---------------

Hello camrad in your event i offer to try this preparations ... I they helped in a moment when I faced such problem

agit04

Üye
ıp oğrenmek için "başlat çalıştır cmd" yaz enter oraya "ipconfig" yazarsanız çıkar:op:

wldyslw

wldyslw

Üye
bence ya hepsi palavra ya da adam akıllı yayınlayan yok.................................

sting_sedat

Üye
palavra program verıyor adam lınk ölü çöplük burarlar

zırzavat

zırzavat

Üye
Arkadaşım 2. linkın yenisini koymuşun ama oda çalışmıyo yenisini koyar msın veya programın ismini yazarsan sevinirim.

hüseyinde

Üye
arkadaşlar bende j105i var soni erikson uzakdan kumanda diye bişi var
onunla napılıyo ben denedim
başkasının telefonuna giremedim

Üst Alt