Sonny Xperia Arc S - YARDIM

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
POLİNOM

POLİNOM

Üye
    Konu Sahibi
Sonny Xperia Arc S - YARDIM
XPERIA ARC S modelini çok begendim çok hosuma gitti. Almayi dusunuyorum. Tasarimi cok guzel. Kamerasi standartin ustunde. Ses kalitesi cok iyi ama bir sorundan dolayi almakta kararsizim.
1- bu telefonu kullanan çoğu kişinin telefonunun ekranında bir sararma söz konusuymuş. Bu dogru mu kullananlarda bu sıkıntı var mi?
2- diger telefonlara göre çok fazla ısınıyormuş?
3- Şuanki fiyati hakkinda bi bilgisi olan var mi, en uygun nerede bulurum?
4- son olarak, telefondan memnun musunuz? Hızı ve performansi nasil? Mennun degilseniz neden?

Kullananlar yardimci olursa çok sevinirim. Telefonu çok begendim ama bu sorunlardan dolayi kararsiz kaldim. Yorumlarinizi sabirsizlikla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

---------

SENSÖRÜN ORADAKI KRONIK ÇATLAMA PROBLEMI NEDENIYLE COK ISTEDIGIM BU TELEFONU ALMAKTAN VAZGECTIM. 800 - 1000TL civari önerebileceginiz en iyi telefon nedir?

alien97

alien97

Üye
Bir sıkıntı olmaz fakat ona vereceğin fiyata daha yeni nesil ve işlemcisi iyi bir sürü telefon var.

xcxal

Üye
Bir elektronik firmasında HTC de indirim vardı onu alacakken firma da sıkıntı yaşandı ve başka telefon arayışına girdim. Android modellerden iyi anlayan bir arkadaşım sayesinde fiyatı da uygun olduğu için 7 ay önce Xperia ARC S i aldım.805 tl'lik bir fiyatı vardı ve şu anda aynı site de telefon 930 tl olmuş durumda. Telefonu alıp kullanana kadar androidler konusunda pek bilgi sahibi değildim. Aldıktan sonra ne kadar doğru bir karar verdiğime inandım. Xperia ARC S kullanan biri olarak telefonumdan memnunum. Özellikleri ve kullanım kolaylıkları çok iyi. Bana yeten bir telefon ki Google play ve çeşitli kanallardan edindiğim programları gayet güzel, sorunsuz bir şekil de çalıştırıyor. Verdiğim parayı hak ediyor mu? Evet. Kesinlikle hak ediyor ve aldığım ilk haftadan şimdiye kadar geçen 7 aylık süre de bunu defalarca tekrarladım. Resmen üzerine titriyorum. Diğer telefonlara nazaran biraz daha hassas ve narin bir yapıya sahip.

Isınma olayına gelince elektronik cihazların, özlelikle telefonların ve android telefonların hepsi ısınır fakat ısınması bozuk olması ve çalışmasında bir sıkıntı yaratması anlamına gelmiyor. Telefonda en çok kullandığım oyunlardan biri NFS mos wanted i uzun süre çalıştırıyorum ve telefon ısınıyr fakat alev alev değil ki o program da da ısınması normal.

Piyasadaki fiyatına gelince benim aldığım site de ki bu site android telefonları türkiye'ye ihrac eden site... Bu site de 930 tl. Telefonu aldıktan sonra site size istediğiniz zaman da yardımcı oluyor.

Telefondan memnunum. Tasarımı şık,kullanımı kolay. Özellikleri cezbedici. Tabi bu durumları beğenmek kullanan kişilerin beklentilerine de bağlı. Ben telefonumun özellikerini araştıran,kullanan, sonuna kadar telefonu didikleyen bir kullanıcıyım... Bu da Xperia ARC S'in bana yettiğini gösteriyor.

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Bir sıkıntı olmaz fakat ona vereceğin fiyata daha yeni nesil ve işlemcisi iyi bir sürü telefon var.

Örneğin? O fiyata Ace 2 falan alınır, ki Arc S o fiyat aralığındaki en iyi telefon bence

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
XPERIA ARC S modelini çok begendim çok hosuma gitti. Almayi dusunuyorum. Tasarimi cok guzel. Kamerasi standartin ustunde. Ses kalitesi cok iyi ama bir sorundan dolayi almakta kararsizim.
1- bu telefonu kullanan çoğu kişinin telefonunun ekranında bir sararma söz konusuymuş. Bu dogru mu kullananlarda bu sıkıntı var mi?
2- diger telefonlara göre çok fazla ısınıyormuş?
3- Şuanki fiyati hakkinda bi bilgisi olan var mi, en uygun nerede bulurum?
4- son olarak, telefondan memnun musunuz? Hızı ve performansi nasil? Mennun degilseniz neden?

Kullananlar yardimci olursa çok sevinirim. Telefonu çok begendim ama bu sorunlardan dolayi kararsiz kaldim. Yorumlarinizi sabirsizlikla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Senin sorularını cevaplayım,

1) Hayır sararma olmuyor, olanını görmedim, olacağını sanmıyorum.
2) Evet ısındığını hissediyorsun, normalin üstünde ısınıyor ama çok fazla denecek kadar da değil.
3) Ben 5-6 ay önce 900 liraya Turkcell bayisinden aldım.
4) Gayet memnunum, takılmalar donmalar olmuyor. Aldığında Android 4.0.4'e güncellemeni tavsiye ederim.

Telefonun bir sorununu da ben sana söyleyim, eğer telefonun garantili ise kullanıcı için gayet yararlı bir sorun bu :oke:

Telefonun ışık sensörünün üst kısmında küçük bir çatlak oluşuyor 5-6 aydan sonra oluyormuş sanırım.

Bu çatlak için garanti kapsamında kasa değişimi yapıyor teknik servisler, telefonun yepyeni oluyor yani :) Eğer 2 yıl boyunca 3 kere çatlar ise sıfır telefon veriyorlar :oke:

- - - Eklendi - - -

750-800 civarına bulunabilir

Xelord

Xelord

Üye
O tasarım hatası sanırım hemen hemen hepsinde oluyormuş? Sen naptın değiştirebilrdin mi?

POLİNOM

POLİNOM

Üye
    Konu Sahibi
Hepinize cevaplariniz icin tesekkurler.

Arc S telefonunu cok arastirdim ve bu catlama sorunu nedeniyle vazgectim. Telefonu cok begenmistim fakat catlama olayi beni sony firmasindan soguttu
Galaxy s3 mini almaya karar verdim. Eger aileme aldirabilirsem s3 alicam. Vatan computerde suan 1300tl

- - - Eklendi - - -

Bir elektronik firmasında HTC de indirim vardı onu alacakken firma da sıkıntı yaşandı ve başka telefon arayışına girdim. Android modellerden iyi anlayan bir arkadaşım sayesinde fiyatı da uygun olduğu için 7 ay önce Xperia ARC S i aldım.805 tl'lik bir fiyatı vardı ve şu anda aynı site de telefon 930 tl olmuş durumda. Telefonu alıp kullanana kadar androidler konusunda pek bilgi sahibi değildim. Aldıktan sonra ne kadar doğru bir karar verdiğime inandım. Xperia ARC S kullanan biri olarak telefonumdan memnunum. Özellikleri ve kullanım kolaylıkları çok iyi. Bana yeten bir telefon ki Google play ve çeşitli kanallardan edindiğim programları gayet güzel, sorunsuz bir şekil de çalıştırıyor. Verdiğim parayı hak ediyor mu? Evet. Kesinlikle hak ediyor ve aldığım ilk haftadan şimdiye kadar geçen 7 aylık süre de bunu defalarca tekrarladım. Resmen üzerine titriyorum. Diğer telefonlara nazaran biraz daha hassas ve narin bir yapıya sahip.

Isınma olayına gelince elektronik cihazların, özlelikle telefonların ve android telefonların hepsi ısınır fakat ısınması bozuk olması ve çalışmasında bir sıkıntı yaratması anlamına gelmiyor. Telefonda en çok kullandığım oyunlardan biri NFS mos wanted i uzun süre çalıştırıyorum ve telefon ısınıyr fakat alev alev değil ki o program da da ısınması normal.

Piyasadaki fiyatına gelince benim aldığım site de ki bu site android telefonları türkiye'ye ihrac eden site... Bu site de 930 tl. Telefonu aldıktan sonra site size istediğiniz zaman da yardımcı oluyor.

Telefondan memnunum. Tasarımı şık,kullanımı kolay. Özellikleri cezbedici. Tabi bu durumları beğenmek kullanan kişilerin beklentilerine de bağlı. Ben telefonumun özellikerini araştıran,kullanan, sonuna kadar telefonu didikleyen bir kullanıcıyım... Bu da Xperia ARC S'in bana yettiğini gösteriyor.

telefonda catlama sorunu oldugu soyleniyor. Google da bu telefonla ilgili yorumlar arasinda hep "sensörün oldugu yer catladi" diyorlar. Sizde böyle bir sorun var mi?

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
telefonda catlama sorunu oldugu soyleniyor. Google da bu telefonla ilgili yorumlar arasinda hep "sensörün oldugu yer catladi" diyorlar. Sizde böyle bir sorun var mi?

Telefonundaki çatlak telefonun kullanımını hiç bir şekilde engellemiyor, hatta minicik bir kılcal çatlak için teknik servis bütün kasayı değiştiriyor telefonun kutudan yeni çıkmışa dönüyor. Bu nedenle bence çatlak sorun edilecek bir şey değil, hatta ben aylarca şu çatlak artık bende de olsa diye bekledim :D

POLİNOM

POLİNOM

Üye
    Konu Sahibi
Telefonundaki çatlak telefonun kullanımını hiç bir şekilde engellemiyor, hatta minicik bir kılcal çatlak için teknik servis bütün kasayı değiştiriyor telefonun kutudan yeni çıkmışa dönüyor. Bu nedenle bence çatlak sorun edilecek bir şey değil, hatta ben aylarca şu çatlak artık bende de olsa diye bekledim :D

bu çatlak olayı hiç içime sinmedi. Nasil bir çatlak bu peki biraz bahseder misin? Çizik mi oluşuyor yoksa derin bir şey mi? Gittikce buyuyor diyenler var?

xcxal

Üye
Çatlama sorununu buraya yorum yaptıktan sonra bende yaşadım. (: Sabah baktığımda çatlağı gördüm çok garip... Garantiye yolladım hemen ancak yolladıktan sonra internet araştırmalarımda gördüm ki garanti servisi baya vukuatlıymıl. Çok sıkınrıya girdim şu an.

ugur1000

ugur1000

Üye
o fiyata sola yada p alırsan çok mükkem olur çünkü arc s tek çekirdekli olduğu için ;) örneğin seneye bile kullanamassın çünkü oyunlar hızla gelişiyor okadar para veriyorsan çç bir telefon almanı tabsiye ederim 1 ghz çç işlemci 1.4 ghz tç işlemciden daha üstündür ;)

goldonfreeman

goldonfreeman

Üye
Senin sorularını cevaplayım,

1) Hayır sararma olmuyor, olanını görmedim, olacağını sanmıyorum.
2) Evet ısındığını hissediyorsun, normalin üstünde ısınıyor ama çok fazla denecek kadar da değil.
3) Ben 5-6 ay önce 900 liraya Turkcell bayisinden aldım.
4) Gayet memnunum, takılmalar donmalar olmuyor. Aldığında Android 4.0.4'e güncellemeni tavsiye ederim.

Telefonun bir sorununu da ben sana söyleyim, eğer telefonun garantili ise kullanıcı için gayet yararlı bir sorun bu :oke:

Telefonun ışık sensörünün üst kısmında küçük bir çatlak oluşuyor 5-6 aydan sonra oluyormuş sanırım.

Bu çatlak için garanti kapsamında kasa değişimi yapıyor teknik servisler, telefonun yepyeni oluyor yani :) Eğer 2 yıl boyunca 3 kere çatlar ise sıfır telefon veriyorlar :oke:

- - - Eklendi - - -

750-800 civarına bulunabilir
walla su sensordekı catlak bendede var garantı kapsamında degısıyorsa ıyıymıs yarın ılk ısım goturmek olcak :)

Lord_oF_Dark

Lord_oF_Dark

Üye
bende xperia arc s beyaz var sararma yok son güncellemede ısınma var biraz .hızı iyi 1.4 ghz çoğu telefonda yok bu hız ama kapağında çatlak çıkıyor sonradan oda küçük çatlak

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
bende xperia arc s beyaz var sararma yok son güncellemede ısınma var biraz .hızı iyi 1.4 ghz çoğu telefonda yok bu hız ama kapağında çatlak çıkıyor sonradan oda küçük çatlak

O kullanıcının işine geliyor bence. Garanti süresince 3 kez çatladığında para iadesi alabilirsin. 6 ayda bir çatlıyor ortalama, yani sen telefonu aldıktan 18 ay sonra sana 1000 liranı geri verecekler, sen de o zamanın 1000 lirasıyla daha iyi bir telefon alacaksın :oke:

aerist

Üye
Bir telefonun kasasında çatlak oluşması bir üretim yanlışı, ben geçen hafta ankara teleservice'de değiştirilmesini sağladım. Sağolsunlar telefonu çok temiz bir işçilikle ve 4.0 dan 2.3 e geri düşürerek süratle geri gönderdiler. Temmuz 2012 den bu yana kullanıyorum. Aldıktan kısa süre sonra 4.0 a geçiş yaptım. Garanti kapsamı dışında kalmasını sağlayacak müdahalelere girmediğimden 4.0 ile telefonu 130 MB serbest hafızanın üzerinde kullanamadım. Telefon rehberinin açılması tüm sync. faaliyetlerini durdurmama rağmen 2 saniyenin altına inemedi. Bu iki konu benim için felaket derecede eksi yönleri. Bu telefonu çok estetik bulduğum ve "son" ericsson olduğunu anladığım için gözümü kırpmadan almıştım, pişmanda değilim. Tavsiyem 2.3 ile kullanılması. Ics den temel faaliyetlerinde daha süratli, 250 MB ye yakın boş alan (uygulama yükleme talebine göre elbet değişir) ile kullanabiliyorum. Bu sürümün benim için bir kaç artısı: ek birşeyler yüklemeden screensaverın android genelinin vasat gibi duran bildirim alanını genişleterek gösterebiliyor oluşu; Top contacts uygulamasından daha iyi görünen "Favourites & Call Log" widgetinin hazırda geliyor oluşu; Arayüzün 4.0 daki aşırı inceliğe karşın şık bir kalınlıkta olması -zemindeki standart ikonların ayrı bir bant üzerinde baskın olarak gösterilmesi-. 4.0 ın tecrübe edebildiğim artıları tümüyle görsel; widget resize, task ve açık uygulama kapama, üstten aşağıya çekilen menüde allclear yerine item bazında bildirim kaldırabilme, internetin ve pil ömrünün efektif kullanımından bahsediyor bültenler ancak ben elimdeki diğer 4.0.4 yüklü xperia s ile arasında ciddi bir fark henüz göremedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...