Son Dakika : Gürcistan'da Vurulan Türk Muhabir Sol Gözünü Kaybetti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Son Dakika : Gürcistan'da Vurulan Türk Muhabir Sol Gözünü Kaybetti

Gürcistan'daki çatışmaları görüntülemek için gittikleri Güney Osetya'da uğradıkları silahlı saldırıda yaralanan Kanal Türk muhabiri Levent Öztürk, sol gözünü kaybetti.

Alman Hastanesi'nde bugün ameliyat olan Öztürk'ü akşam saatlerinde bir grup Gürcü vatandaşı ziyaret etti. Ziyaret sırasında yüzünden tebessümü eksik etmeyen Öztürk, "Beni bekleyin, En kısa zamanda iyileşip aranıza döneceğim" dedi.

Türkiye'de yaşayan bir grup Gürcü vatandaş akşam saatlerinde Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir protesto gösterisi düzenlediler. Protesto gösterisinden sonra toplanan vatadaşlar Gürcistan'da yaralanarak Türkiye'ye getirilen gazeteci Levent Öztürk'ü ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında Gürcistan'da yaralanan ve geçtiğimiz gün özel bir uçakla İstanbul'a getirilen gazetecilerden Levent Öztürk'ün, sol gözünü kaybettiği ortaya çıktı.

Alman Hastanesi'nde bugün yapılan ameliyat sonrası Öztürk'ü İstanbul'da yaşayan bir grup Gürcü vatandaşı ziyaret etti. Ziyaret sırasında yüzündeki tebessümü bir an olsun bırakmayan Öztürk, Gürcistan vatandaşlarına teşekkür etti. İki taraf için de barış dileyen Öztürk, iyileştikten sonra Gürcistan'a bu kez barış için gideceğini söyledi.

Öztürk'e geçmiş olsun dileklerini ileten Gürcüler ise, Rusların topraklarını terk etmesini istediler. Bu arada, Levent Öztürk'ün sol gözünü kaybettiğini söylemesinin ardından odada buz gibi bir hava eserken, bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.Kendisi için kimsenin üzülmemesini istemeyen Öztürk, "Bu sabah ameliyat oldum. Sol gözüm artık görmeyecek, bir kazada da kaybedebilirdim. En kısa zamanda iyileşip işime geri döneceğim. Tedavi 1 hafta devam edecek. Onun dışında iyiyim." dedi.

Öte yandan, Gürcü vatandaşların çıkmasının ardından Öztürk ile gazeteciler bir süre sohbet etti. Arkadaşlarına gülücükler dağıtan Öztürk, "Bekleyin beni! En kısa zamanda aranıza döneceğim." dedi.Öte yandan, aynı saldırıda omzuna isabet eden kurşunla yaralanan kameraman Güray Ervin'in ise taburcu olduğu bildirildi.

Hellboy®

Hellboy®

Üye
:(:(

Oğuz Kağan

Üye
yazık olmuş

Soneday

Soneday

Üye
ilerizekalılar,hiç çatışmanın ortasına kamera sokmaya gidilirmi
ne günlere kaldık yarabbim

mservank

mservank

Üye
valla kendi aklıma getiriyorum da üzülüyorum acıyamıyorum hak etmişler
Allah kimseye de vermesin böyle bir şey

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi

valla kendi aklıma getiriyorum da üzülüyorum acıyamıyorum hak etmişler
Allah kimseye de vermesin böyle bir şey

Bunları Kötü Amaçla Yazdıklarınızı Düşünmüyorum Arkadaşlar..

Bakın Bu İnsanlar Muhabir..
Peki Ne Muhabiri ??
Tabii ki Savaş Muhabiri..
Sıradan Bir Muhabire "Al Kardeşim Kameranı X Yerde Savaş Çıktı Git Görüntü Kap Gel." Diyemezsin..
Bu İnsanların Sayesinde Evimizde Oturduğumuz Yerde Herşeyden Haberdar Oluyoruz..

Bu İnsanların Sayesinde Tarihe Yazılan Körfez Savaşı'na An ve An Tanık Olduk..
Bu İnsanların Sayesinde İsrail'in Filistin'e Neler Yaptığını Hergün İzliyoruz.. (Çok Sayıda Ölen Muhabiri de Unutmayarak..)
Bu İnsanların Sayesinde İsrail'in Lübnan'a Girmesini de İzledik..
Bu İnsanların Sayesinde ABD'nin Afganistan'ı ve Irak'ı Nasıl İşgal Ettiğini ve Neler Yaptıklarını Canlı Canlı İzledik ki Hâlâ da İzliyoruz..

Bu İnsanların Görevi Bu.. Siz Ne Kadar da Bu İşten Hoşlanmasanız da Bu İnsanlar Bu İşi Severek Yapıyorlar..

Kendisi için kimsenin üzülmemesini istemeyen Öztürk, "Bu sabah ameliyat oldum. Sol gözüm artık görmeyecek, bir kazada da kaybedebilirdim. En kısa zamanda iyileşip işime geri döneceğim. Tedavi 1 hafta devam edecek. Onun dışında iyiyim." dedi.

Bakın Söz Konusu Muhabir Ne Kadar İyimser..
Gözümü Kaybettim Diye Kendini Yerden Yere Vurur..
Çalıştığı KanalTürk'den de Tazminatını Alırdı..
Ama Dediği Tek Cümle; "İşime Geri Döneceğim.."

Lütfen Arkadaşlar Televizyonculuk Sadece Bizim Ekrandan Baktığımız Gibi Basit Birşey Değil..
Her Mesleğin Olduğu Gibi Bu İşin de Tehlikesi Çok.. Bu Olay da Sadece Bunlardan Biri..

Soneday

Soneday

Üye
MsinaL süper konuştun beni yerime oturttun

ama birde şu açıdan bakalım
bu medya bu işi çok abartıyor
çatışmanın ortasına çekim yapmaya gitmek mantıklı bir durummu!
çekersin güvenli biryere uzaktan zoom yaparak kayıdını yapar dönersin
bizde haber izleriz

ama bir haber için canını ortaya koymak mantıksız

tamam onlarada teşekkürler,
bize haber ulaştırmak için adam gözünü kaybetmiş Allah (c.c.) yardım,sağlık,şifa versin ama yaptığı mantıksız bana göre.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Bunları Kötü Amaçla Yazdıklarınızı Düşünmüyorum Arkadaşlar..

Bakın Bu İnsanlar Muhabir..
Peki Ne Muhabiri ??
Tabii ki Savaş Muhabiri..
Sıradan Bir Muhabire "Al Kardeşim Kameranı X Yerde Savaş Çıktı Git Görüntü Kap Gel." Diyemezsin..
Bu İnsanların Sayesinde Evimizde Oturduğumuz Yerde Herşeyden Haberdar Oluyoruz..

Bu İnsanların Sayesinde Tarihe Yazılan Körfez Savaşı'na An ve An Tanık Olduk..
Bu İnsanların Sayesinde İsrail'in Filistin'e Neler Yaptığını Hergün İzliyoruz.. (Çok Sayıda Ölen Muhabiri de Unutmayarak..)
Bu İnsanların Sayesinde İsrail'in Lübnan'a Girmesini de İzledik..
Bu İnsanların Sayesinde ABD'nin Afganistan'ı ve Irak'ı Nasıl İşgal Ettiğini ve Neler Yaptıklarını Canlı Canlı İzledik ki Hâlâ da İzliyoruz..

Bu İnsanların Görevi Bu.. Siz Ne Kadar da Bu İşten Hoşlanmasanız da Bu İnsanlar Bu İşi Severek Yapıyorlar..

Bakın Söz Konusu Muhabir Ne Kadar İyimser..
Gözümü Kaybettim Diye Kendini Yerden Yere Vurur..
Çalıştığı KanalTürk'den de Tazminatını Alırdı..
Ama Dediği Tek Cümle; "İşime Geri Döneceğim.."

Lütfen Arkadaşlar Televizyonculuk Sadece Bizim Ekrandan Baktığımız Gibi Basit Birşey Değil..
Her Mesleğin Olduğu Gibi Bu İşin de Tehlikesi Çok.. Bu Olay da Sadece Bunlardan Biri..

Hani on numara yorum derler ya, öyle olmuş! Üstüne diyecek bir şeyim yok!..

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
MsinaL süper konuştun beni yerime oturttun

ama birde şu açıdan bakalım
bu medya bu işi çok abartıyor
çatışmanın ortasına çekim yapmaya gitmek mantıklı bir durummu!
çekersin güvenli biryere uzaktan zoom yaparak kayıdını yapar dönersin
bizde haber izleriz

ama bir haber için canını ortaya koymak mantıksız

tamam onlarada teşekkürler,
bize haber ulaştırmak için adam gözünü kaybetmiş Allah (c.c.) yardım,sağlık,şifa versin ama yaptığı mantıksız bana göre.

Valla Savaş Alanında Bir Yere Gizlenip Çekim Yapmak Daha Bir Mantıksız Olur..

Çünkü Askerler Etrafta Gördüğü En Ufak Şüpheli Hareketi (O Psikolojiyle) Anında Kurşun Yağmuruna Tutar..
Zaten Savaş Alanında Gizlenecek Yeri Nereden Bulacaksın? Bu da Ayrı Bir Sorun..

Bkz. 1.5 Ay Önce İsrail'e Ait Bir Karargahtan Açılan Ateşle Reuters Savaş Muhabiri Vuruldu.. Üstelik Çoook Uzaktan Gizli Bir Şekilde Çekim Yapıyordu..

O Yüzden Saklı Gizli Bu Çok Daha Tehlikeli.. :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...