Sms Alımını Engellemek (Şok Şak Şuk A)

Sponsorlu Bağlantılar

sambadisakkarit

Üye
    Konu Sahibi
Sms Alımını Engellemek (Şok Şak Şuk A)
SMS Alımını Engellemek

Aktif etmek için: *35*Kısıtlama Şifresi*16# (YES)

Deaktif etmek için: #35*Kısıtlama Şifresi*16# (YES)

SMS kısıtlama için kullanılacak ilk şifre Turkcell için 0000'dır. Telsim için "buyuleyici_kiz"ın 2 alltaki mesajına bakabilirsiniz. Avea'yı da bilen birisi ekler artık.

Not: SMS alımını engelleyebilmeniz için GSM şebekenizin buna izin vermesi gerekmektedir. (Turkcell'de oluyor.)

Bu yöntemi kullanarak kendinize SMS gönderilmesini engelleyebilirsiniz. Aktif ettiğiniz andan deaktif edeceğiniz ana dek size SMS göndermek isteyenler başarısız olacaklardır. Özellikle "SAPIK DADANMASI" gibi özel durumlarda çok işe yarayacağını düşünüyorum.

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
way, iyi oldu ögrendiğimiz.aklımızda bulunsun, n'olur n'olmaz.saolllll

gercı ben mumsms tercıh ederim, rehberdekiler harıcınde mesaj alınmını engelledık mı ok

sambadisakkarit

Üye
    Konu Sahibi
Herkeste symbian cep telefonu olmayabilir. Örnek ben.

buyuleyici_kiz

Üye
Bu 0000 turkcell için mesela telsimde ilk şifren 1111 iyice araştıralım lütfen
bu 3 kez yanlış girilince bloke olan bir şifre size başka bir yolda benden
hattınızı *21*0 XXX XXX XX XX# ile istediğiniz numaraya yönlendirin sonrasında
*35*kısıtlama şifresi# ardından;
##002# "yani tüm yönlendirmeleri iptal et" ama mesaj kısıtlaması hala aktif
bunu yapmak için symbianlı bir tele ihtiyaç yok...

sambadisakkarit

Üye
    Konu Sahibi
Özür dilerim.

Siz de kısıtlamayı nasıl düzelteceğimizi yazın da sonradan problem olmasın.

husnu

Üye
arkadaslar bu sadece istenilen noyumu engelliyo yoksa hepsinimi

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
elbette herkesin teli symbian değil.
ben kendi kullandığım yöntemi belirttim

angelus_34

angelus_34

Üye
saolun öğrendiğimiz iii oldu walla sapık dadanırsa ilk yapacağım işlemlerden biri bu

sambadisakkarit

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(husnu &#064; Nov 30 2005, 10&#58;17 PM) [post=218373]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

Aktif ettiğin süre içerisinde kimse mesaj yollayamaz.

<div class='quotetop'>(DeRMaNTeS &#064; Nov 30 2005, 11&#58;42 PM) [post=218487]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

Bende espiri olsun diye kendime güldüm. Şu şekilde: ()

S1FR3K1R1C1

Üye
<div class='quotetop'>(sambadisakkarit &#064; Dec 1 2005, 11&#58;43 AM) [post=218737]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
<div class='quotetop'>(husnu &#064; Nov 30 2005, 10&#58;17 PM) [post=218373]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

Aktif ettiğin süre içerisinde kimse mesaj yollayamaz.

<div class='quotetop'>(DeRMaNTeS &#064; Nov 30 2005, 11&#58;42 PM) [post=218487]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

Bende espiri olsun diye kendime güldüm. Şu şekilde: ()
[/b][/quote]olaya bahk yaw nerden nereye geliyor

cllgr

cllgr

Üye
güzel bilgiler sagolun arkadaşlar.yalnız sms in herkezden alınmasını engellemek ne kadar yararlı bilemem.tek numara olsaymış daha iyi olurdu sapığı engelleme şansı vardı.böyle olunca herkezi engellemiş oluyoruz.dermantes yöntemi bana uygun gerekli olursa onu kullanırım.kesin çözüm benim için

sambadisakkarit

Üye
    Konu Sahibi
Dediğim gibi gelişmiş telefonlarda sizin aktardığınız programlar daha fazla yarar sağlayabilir. Yine de program yüklenemeyen telefonlarda bu yöntem kullanılabilir. Ayrıca kodu aktif ettiğiniz de karşı taraf size mesaj attığında anında "Gönderilemedi" cevabını alıyor. Bahsi geçen symbian programda karşı taraf size mesajın ulaştığını mı sanıyor? Yoksa program gönderilemediğini karşı tarafa bildiriyor mu?

2300&#39;da "Filtreleme" diye bir seçenek var. Rehberde bir numarayı filtrelediğinizde o numaradan gelen mesajlar direk Flirelenen Mesajlar klasörüne gidiyor. Ve o numara arama yaptığında titreme ve çalma fonksiyonları işleme konmuyor.

Yine SE T230 modelinde numara engelleme şu şekilde mevcut. Bir numarayı engellediğinizde o numara aradığında direkt meşgule düşüyor.

Nokia 1100&#39;ın özellikleri arasında "Mesajlaşma ve çağrı için numara engelleme" yeralıyor. Ancak nasıl işlediğine dair bir bilgim yok.

Sonuç olarak bunları araştırmak, öğrenmek ve de paylaşmak gerek.

tuqcHe_pixEs

Üye
*35*Kısıtlama ********16#

ya arkadaşlar bu ****** olan bölüme no mu yazılcak Lütfen acil açıklasın biri

--------------- Ekleme ---------------

ya bu *35*Kısıtlama ********16# *** yazan yere tel nosu mu yazılcak acil yardım edin lütfennn

üçü bir arada

Üye
slm arkadaşlar ya ben bi numaradan sms ve çagrı gelmesini istemiyorum sizler birseyler vermişsiniz ama benim telefonumda olmuyor eger bir bilginiz varsa paylaşırmısınız lütfen telefonum 6300nokia şimdiden saolun verecek bilgileriniz için

gokhantunga

Üye
kardeş nasıl engelliyecem ya!

abi kısıtlamaa ney!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0000 yaz

GoDLoVe

GoDLoVe

Üye
çok geç öğrendiğim bi durum

sasuke16

Üye
ben sadece istediğim numaranın bna msj atmasını engellemek istiyorum yardım edebilirmisiniz ?*

ya 0000 giriyorum şifre hatası dio yaa kafayı yicem bn sadece istediğim numaranın bna msj atmasını engellemek istiyorum ltfn yardım edin =(

bronxanarchy

bronxanarchy

Üye
yok abcım buradakı butun kodları denedım yınede deaktıf olmadı :D butun kısıtlamaları kaldırdım, yınede mesaj gelmıyor, bu arada mesajda gonderemıyorum nedense, soyle bırsey aklıma geldı, acaba merkez numarasını degıstırsek mesaj merkez numarasını bır cozum olabılırmı, blacklist olmayan telefonlardaa :)

hakan.c

hakan.c

Üye
sağolasın nerden bulduysan güzel bilgiymiş

Üst Alt