Skype ve WhatsApp'in rakibi giderek güçleniyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
doctorrr

doctorrr

Üye
    Konu Sahibi
Skype ve WhatsApp'in rakibi giderek güçleniyor
Skype’ın en büyük rakibi olarak beliren ve akıllı telefonlardan bedava mesaj atma ve arama yapma imkanı veren mobil uygulama Viber, kullanıcı sayısının 175 milyona ulaştığını açıkladı. Veriler, Viber’ın son bir yılda yükselişte olduğunu, Skype’ın ise durgunlaştığını gösterdi.

Mobil platforma 2011’in başlarında dahil olanViber, son bir yıl içinde kullanıcı sayısını önemli ölçüde artırdı. Barcelona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde (MWC 2013) kongresinde konuşan Viber CEO’su Talmon Marco, Aralık ayında 140 milyon kullanıcıya ulaştıklarını, her gün 400 bin yeni üye kazandıklarını belirtti.

İstikrarlı büyüme grafiğini devam ettiren Viber, Şubat 2012’de 50, Mayıs’ta 70, Eylül’de ise 100 milyon kullanıcıya ulaştı. Uygulama, Apple iOS, Google Android, S40, Symbian, Microsoft Windows Phone ve BlackBerry işletim sistemlerinde çalışıyor.

RAKİPLER ÇOĞALIYOR
Techrunch’ın haberine göre, Skype’ın başlattığı bedava telefon görüşmesi ve WhatsApp’ın başını çektiği bedava mesajlaşma hizmetleri, benzer mobil uygulamaların artışıyla hızla yayılıyor.

Japonya’da popüler olan WhatsApp benzeri uygulama Line, geçtiğimiz ay 100 milyon kullanıcı barajını geçtiğini duyurdu. Avrupa’da popüler olan WhatsApp’in ise 250 milyon civarında kullanıcısı bulunuyor.

Bedava görüşmenin temsilcisi Skype ise 800 milyon üyeye sahip. Ancak uygulamanın aylık kullanıcısı Kasım 2012 itibariyle (bir ay içinde en az bir defa Skype kullanan kullanıcı sayısı) 280 milyon.

İŞBİRLİĞİ STRATEJİSİ
Viber CEO’su Talmon Marco, MWC 2013’te yaptığı açıklamada, Endonezyalı telekomünikasyon şirketi Axis ile anlaşmaya vardıklarını ve bu ülkede uygulamalarını kullanan kişilere daha düşük fiyat paketleri sunulacağını ifade etti.

Marco, ‘telekomünikasyon şirketlerinden müşteri çaldıklarına’ yönelik eleştirilere de cevap vererek, ‘şirletlerin kendileriyle anlaşarak daha faydalı bir iş ilişkisi kurabileceğini’ belirtti. Marco, faturalandırma hizmetlerinin, telekomünikasyon şirketleriyle cep telefonu operatörleri arasında alternatif bir ortaklık alanı olabileceğini’ söyledi.

x-scarface

x-scarface

Üye
Haber için teşekkürler kardeşim :)

• Beğen
Tepkiler: doctorrr
Kerim.

Kerim.

Üye
Kullaniyorum gayet guzel program

ecel54

ecel54

Üye
bence skype bilgisayarda olduğu gibi facebook kullanıcıları ile görüntülü görüşme özelliğini telefonlara da getirirse pek rakibi kalmaz.

phasan

phasan

Üye
Wiber guzel kullanıyorum

avcitalip

avcitalip

Üye
Skype'yi tek geçerim :evet:

- - - Eklendi - - -

bence skype bilgisayarda olduğu gibi facebook kullanıcıları ile görüntülü görüşme özelliğini telefonlara da getirirse pek rakibi kalmaz.

internet üzerinden görüşülüyor zaten,facebook'takilerle görüşülür mü bilemiyorum ama :evet:

ecel54

ecel54

Üye
Skype'yi tek geçerim :evet:

- - - Eklendi - - -

internet üzerinden görüşülüyor zaten,facebook'takilerle görüşülür mü bilemiyorum ama :evet:
bilgisayar üzerinden faceboktakilerle görüşülüyor ama telefondan görüşülmüyor ( windows phone ve android de denedim). zaten en gelişmişi skype :D windows, mac, windows phone, ios, android, symbian, xbox, televizyon, telefon( ev telefonu gibi birşey :D ) ve saymayı unuttuklarım

avcitalip

avcitalip

Üye

bilgisayar üzerinden faceboktakilerle görüşülüyor ama telefondan görüşülmüyor ( windows phone ve android de denedim). zaten en gelişmişi skype :D windows, mac, windows phone, ios, android, symbian, xbox, televizyon, telefon( ev telefonu gibi birşey :D ) ve saymayı unuttuklarım

herşeyi anladımda xbox ne alaka yahu :ehe keşke ps3'e de olsa bari

bu arada l800 kullanmıyormusun ? denesene onla

tapatalk

tapatalk

Üye
viber ve tango nun üstüne tanımam skype filan hikaye

ecel54

ecel54

Üye

herşeyi anladımda xbox ne alaka yahu :ehe keşke ps3'e de olsa bari

bu arada l800 kullanmıyormusun ? denesene onla

microsoft tüm platformları birleştiriyor :D skydrive bile var

- - - Eklendi - - -

lumia 800 de sadece telefon numaralarını ve skype kullanıcılarını arama var

avcitalip

avcitalip

Üye

microsoft tüm platformları birleştiriyor :D skydrive bile var

- - - Eklendi - - -

lumia 800 de sadece telefon numaralarını ve skype kullanıcılarını arama var

iyide skydrive zaten microsoft'un ücretsiz depolama servisi değil mi :allalla:

varya sırf skype'den sebep xbox alınır :ehe

ecel54

ecel54

Üye

iyide skydrive zaten microsoft'un ücretsiz depolama servisi değil mi :allalla:

varya sırf skype'den sebep xbox alınır :ehe
evet depolama servisi. Xbox tan bağlanarak fotoğraflara bakmak için :D xbox ta internet explorer bile var :D

• Beğen
Tepkiler: ozcantatli

ozcantatli

Üye
Gerçekten süper uygulama. Yakında play store'da istediğimiz her şey olmaya başlar. görüntülü konuşma vs. :)

avcitalip

avcitalip

Üye
MrExpert

MrExpert

Üye
Bende viber kullanıyorum artık ;)

phasan

phasan

Üye
Viber skype gibi acık olmasına gerek yok açık olmadan vıber olan senı arayabiliyor viber seslı tango hem seslı hem goruntulu viber hd ses kalıtesı var

ecel54

ecel54

Üye
Viber skype gibi acık olmasına gerek yok açık olmadan vıber olan senı arayabiliyor viber seslı tango hem seslı hem goruntulu viber hd ses kalıtesı var
açık değilken nasıl ulaşıyorsun :D. Skype de online olmayanı arıyorsun fakat açan olmayınca vir süre sonra kapanıyor.

phasan

phasan

Üye

açık değilken nasıl ulaşıyorsun :D. Skype de online olmayanı arıyorsun fakat açan olmayınca vir süre sonra kapanıyor.
Kısaca gsm hattın cekıyorsa aranıyorsun ya bundada netın acıksa aranıyorsun program acık olmadan

- - - Eklendi - - -

Skype acık olmassa program arasanda karsıdakı duymaz

avcitalip

avcitalip

Üye
Kısaca gsm hattın cekıyorsa aranıyorsun ya bundada netın acıksa aranıyorsun program acık olmadan

- - - Eklendi - - -

Skype acık olmassa program arasanda karsıdakı duymaz

skype'den paralı olarak normal telefonlarıda arayabiliyorsun :evet:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt