skyfire sorununa çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

djdeycan

djdeycan

Üye
    Konu Sahibi
skyfire sorununa çözüm
bi form sitesinde gördüm burdada bi arkadaşımız yazmış konu olarak açmak istedim ben anlayamadım ama anlayan arkadaşlar warsa bizede anlatsın yapalım böle bi çözüm yolu var:

skyfire "Sorry. Skyfire cannot provide service in your country at this time" Hatası Skyfire son bir haftadır us dışındaki ülkelerdeki kullanıcıların programı kullanmasını engelliyor. daha önceden kurulmuş olan telefonlarda program çalışmaya devam ederken format sonrası veya ilk kurulumlarda ülke kontrolü yaparak programın açılması engelleniyor.

Skyfire belki gelecek olan aşırı taleplerden sonra tekrar diğer ülkelerde de kullanıma açılabilir ama o zamana kadar yapılabilecek bir çözüm var. bilgisayardan veya telefondan proxy kandırıcı bir program çalıştırılarak skyfire ilk çalıştırıldığında amerikadan bir serverdan bağlanılmış gibi gösterilebilir. ben proxycap i denedim başarılı olamadım. eskiden beri aşina olduğum your_freedom ve openvpn çiflemesini us server kullanarak açtım. skyfire sorunsuz olarak çalıştı.
işlem sıralamasını yazayım.
kullanılanlar; win7, usb kablo bağlantısı, ten indirilen program, openvpn programı

1- openvpn i kurdum (nette bulması çok kolay)
2- your_freedom ı kurdum (başta arama yapar,parasız üyelik ister ve portlardan openvpn seçilmelidir.bağlantı için ems01 i seçtim)
3- your_freedom bağlandıktan sonra telefonu bağlayarak bilgisayardan usb interneti almasını aktifleştirdim.
4- skyfire ı açtım ve sorunsuz olarak çalıştı.

• Beğen
Tepkiler: arda_415, Revengeful, M3L!H ve 6 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

thq_r

Üye
yani teli pc ye bağlamadan syfireyi calıstıramayacakmyız artık :S

eerdogan85

eerdogan85

Üye
Çalıştıracaksın ama bu şekilde değil, bence şu verdiğim konudaki çözümü dene ben denedim ve oldu :)
http://www.maxicep.com/s60-3rd-web-...4-3-2-1_3001-sorununa-kesin-cozum-340275.html

Bu konuda emek var tamam ama biraz saçma olmuş :) Çünkü eğer bi pc ye bağlayacaksam ben bunu pc den girerim mantıklı olarak neden uğraşaym ufacık ekrandan internete girmeyi. Herneyse şu verdiğim konuya bi gözatın derim.

djdeycan

djdeycan

Üye
    Konu Sahibi
ben bilemem biyerde gördüğümü söledim ve ben denemedim sadece böle bşy olduğunu paylaşmak istedim

yayluu

Üye
acaba telefon için yapılmış bir proxy uygulaması var mı bildiğiniz? Bir tane bulmuştum ama işe yaramadı. Tabi bir de çalışan amerikan proxy adresi lazım. Eğer olsa çalışacak skyfire ama bulamadım :(

djdeycan

djdeycan

Üye
    Konu Sahibi
eerdogan85 arkadaşımızın yazdığı yerden dosyayı indirip yüklersen skyfireye giriliyo

mellihyurdemi

mellihyurdemi

Üye
konuyla alakası yok ama merak ettim...
navigasyondaki soyma işlemi nedir???

djdeycan

djdeycan

Üye
    Konu Sahibi
konuyla alakası yok ama merak ettim...
navigasyondaki soyma işlemi nedir???

telefonun navigasyon anteninin buluyosun kapağı çıkarıp sonra o anteni soyup üzerine bakır bi tel ekliyosun telefon boyunca sonra onu sabitleyip telefonu kapıyosun bi kez konumlama sunucusu kullanarak gpsi çalıştırıyosun sonra konumlama sunucusu kapa yani köntör gitmicek sonra evin ortasınaa geç çalıştır 1-2 sn içinde sana %90 a yakın sinyal buluyo araçta daha çok işe yarıyo ve yerini 1-2 mt farkla buluyo ama işlem uzun da sonuçları mükemmel N97 deki gps beş para etmez ama bunla professional bi gps olabiliyo ben ewin ortasına geçtim yağmur yağarken çalıştı :heyo:

gunayselim94

Üye
ellerine saglık

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
sağol

fos4luiandeyson

fos4luiandeyson

Üye
artık çalışmıyor ne yazık ki

jarmen-kell

jarmen-kell

Üye
niye böyle bir saçmalık yaptılar ki neden engelliyorlar?

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
skyfire çalışmıyor çözüm bulununana kadar:locked:

Üst Alt