Sızlerın Yorumunu Beklıorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
barabelli

barabelli

Üye
    Konu Sahibi
Sızlerın Yorumunu Beklıorum
emınım uyelerden hayvan severler vardır gundemde dolanan evde kopek beslemk ıyı deil konusu dolasıyor sızler bu konuda ne dusunuyorsunuz ben bır kopek sever olarak hıc bır kusur bulamıyorum beslemekte

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
En başta onunda bir canlı olduğunu unutmamak lazım.

Evde hayvan beslemekte ne gibi bir kusur olabilirki? bu konu hakkında ki söylentiler tamamen laga luga'dır ötesine gidemez.

Aeon

Üye
Bence de beslenebilir ama köpeklerin bazı cinsleri .Bazıları haşat oluyor evlerde.

barabelli

barabelli

Üye
    Konu Sahibi
bence hepsı beslenır cıns ayırt etmıyoruz bız genel kopeklerden bahsediyoruz

darkred

darkred

Üye
evlerde japon balığı yada genel olarak balık,kuş,kedi besleniyor ve kimse bişey demiyor.ee bunlar hayvan da köpek bir hayvan değilmi.bence çok saçma evlerde hertürlü evcil hayvan beslenebilir.zaten adı üstünde EVCİL HAYVAN

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
"köpekler evde beslenmemeli" yorumunu yapan şahsiyeti "kendini bilmez ve provakatör" olarak yorumluyorum.maksat din sömürüsü yapmak.pek çok cahil vatandaşımız var ve bu tip insanların dilinin ucundan çıkan her sözü gerçek sanıyorlar.ondan sonrada 100 m ötede kendi halinde yatan zavallı köpeciklere "hoşt hoşt" diyerek taş atan mahluklarla karşılaşıyoruz sokaklarda...

ayrıca konunun hayvan sevip sevmemekle alakası yok.açıklamayı yapan pek değerli(!) profumuz "yukarısı" ile irtibat halinde herhalde, bildiğine göre bunları...

konunun tartışılmasını bile gereksiz görüyor + zaman kaybına yol açtığını düşünüyorum.aklı başında hiç bir insan "köpek beslenilen eve melek girmez" lafını kaale almaz.bakın boşu boşuna 2 dkdır yazı yazıyorum. yazık

konuyu buraya taşımanın da gereksiz olduğu kanaatindeyim.

volkri

Üye
arkadaşım her ne kadar ailem karşı çıktıysada ben evde 2 kez köpek besledim;
en önemli 3 şartı aktarayım tecrübelerime dayanarak ;
1.) kesinlikle hayvanın tüm aşıları tam ve zamanında yapılmış olmalı (özellikle kist aşısı)
2.) havlamaya karşı ağızlıklar satılıyor, sürekli kullanma ama bunu ceza yöntemi olarak dene bir süre sonra asla normal durumlarda havlamayacak sadece olağanüstü hallerde (deprem, hırsız vb.) havlayacaktır.
3.) tüy dökülmesine karşı sık sık yıkamamalısın ! kokmaması içinde ev yemeklerini tercih etmemlisin, özel mamaları almak pahalı bile olsa maalesef gülü seven dikenine katlanıyor
saygılarımla.

Aeon

Üye
<div class='quotetop'>(barabelli &#064; Nov 22 2005, 12&#58;45 AM) [post=212650]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
bence hepsı beslenır cıns ayırt etmıyoruz bız genel kopeklerden bahsediyoruz
[/b][/quote]

Valla ben ayrt ediyorum bazı kangal tarzı köpeklerini (bahsettiğim çiftlik köpekleridir.).Bunların üç kilometre yürüyüş yapması ve dışarıda durması gerekiyor özgür bir şekilde dolaşabilmesi için .Yoksa niye beslemeyeyimki zaten yakında evime köpek almayı düşünüyorum.

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
bazı cinsler hakaten ewde beslenmio (cinsin karakteristiginden dolayi)mesela bundan 2 sene önce kadar bi alman kurdum vardı 6 aylık kadar olana kadar iiydi ondan sora hayvan artık koltukları falan tırmalamaya başladı yani zarar vermeye başladı...ama şu anda bu cooker kırmamız var cok şeker bişe 3 aylık falan oldu o karateri geregi daha sessiz sakin yani her tür beslenmıo derken bunu kastediorum.. mesela ewde kangal beslemek yada antalyada sibirya kurdu beslemek hayvana eziyetten başka birsey diil

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
<div class='quotetop'>(evreNian &#064; Nov 22 2005, 01&#58;02 AM) [post=212658]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
evlerde japon balığı yada genel olarak balık,kuş,kedi besleniyor ve kimse bişey demiyor.ee bunlar hayvan da köpek bir hayvan değilmi.bence çok saçma evlerde hertürlü evcil hayvan beslenebilir.zaten adı üstünde EVCİL HAYVAN
[/b][/quote]

en iyisi yavru bi tane kaplan alıp evde besleyeceksin sonra itiraza gelen komşulara gösterince biticek iş

curunan

curunan

Üye
Karşıyım demiyorum böyle anlaşılmasın ama olaylara her yönden bakın diye birşey söyleyeyim gerisini siz düşünün...

DÜŞÜNÜN... Hayvanlar dünyasında sizi alıp bir eve koysalar???

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
<div class='quotetop'>(curunan &#064; Nov 22 2005, 09&#58;14 PM) [post=213157]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Karşıyım demiyorum böyle anlaşılmasın ama olaylara her yönden bakın diye birşey söyleyeyim gerisini siz düşünün...

DÜŞÜNÜN... Hayvanlar dünyasında sizi alıp bir eve koysalar???
[/b][/quote]

ßırakaLımda sokakta mı yaşasınlar bu soğukta..Gelen bir tekme giden bir tekme..

Hayvanları eve koyup orda tıkıp bırakmayacağız herhalde her gün sabah gezisi akşam gezisi olmalıdır bide dişi aldıkmı beraber sıcacık evde yaşarlar

climax

Üye
bu topiğin burda ne işi vaaaaaaaaaaaaaaaar

cepix

cepix

Üye
<div class='quotetop'>(climax &#064; Nov 23 2005, 05&#58;24 PM) [post=213657]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
bu topiğin burda ne işi vaaaaaaaaaaaaaaaar
[/b][/quote]

Çok dogru

Tayfuns

Üye
evde hayvan beslenmesı yanında degılım ayrıca dınımızcede evde köpek beslemek faydali degil köpeklrin bulundugu eve melekler inmezmis (hadis-i şerif )

mavizeybek

mavizeybek

Üye
<div class='quotetop'>(Tayfuns &#064; Nov 23 2005, 08&#58;17 PM) [post=213777]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
evde hayvan beslenmesı yanında degılım ayrıca dınımızcede evde köpek beslemek faydali degil köpeklrin bulundugu eve melekler inmezmis (hadis-i şerif )
[/b][/quote]

bunun hadis olduğuna emin misin?

eminim mantıklı bir açıklaması da vardır?

maavii

Üye
bende köpekleri ve hayvanları severim ama evde köpek beslemenin uygun olmayacağını düşünüyorum. çünkü en büyük sorun sağlık problemi. daha öncede bahsedildiği gibi köpekleri tüy dökme sorunu , bina ortamında havlama sorunu...
her ne kadar çözümleri olsada bi ağızlık takmak köpeğe hiç hoş değil bence, sanki işkence gibi. ve zahmetli olduğunu düşünüyorum özellikle köpeğe bakmanın

symbianboy

Üye
evde köpek beslenir ama kedi beslenmez hiç sevmiyorum kedileri 2 günde kap&#305;n&#305;n önüne sallar&#305;m herhalde

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
<div class='quotetop'>(Tayfuns &#064; Nov 23 2005, 08&#58;17 PM) [post=213777]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

Sen, televizyonlara çıkıpta "köpek beslemek faydalı ve iyi değil" diyen bencil Profesör&#39;e inanmadın değil mi ? Ki o adam bana göre Profesör değil.

ibonline

ibonline

Üye
şafii mezhbinde köpek necistir, pistir o yüzden dolayı ,bizler ne köpege el süreriz nede barındığımız yere sokarız ben sahsen evime almam. Ama dısarda neden olmasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...