Sizce ne yapmalıyım :)

Sponsorlu Bağlantılar

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Sizce ne yapmalıyım :)
Merhaba abilerimv e arkadaşlarım şimdi ben bu sene 8.sınıfa geçiyorum şu andaki hedefim bir meslek lisesine gidip bilgisayar mühendisi olmak nasıl desem pekde hoşuma giden bir meslek bulamıyorum bilgisayar mühendisliği bana göre bir meslek gibi gözüküyor şimdi ben bu meslek lisesinde bilgisayar mühendisliği okusam iş bulabilrmiyim yada üniversitede meslek olarak başlasam en düşük ne kadar maaşım olabilir şimdiden merak ediyorum :) notlarımda iyi her sene teşekkür alarak geçiyorum yani birde çok çalışmadan teşekkür alıp rahatça geçebiliyorum sbs sınavında çok çalışsam belki iyi bir lise kazanabilirim

Sizin görüşlerinizi bekliyorum :)

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Lise 2 deyim mesleğe gitme güzel bir anadoluya git derslerim iyi diyorsun üniversite sınavından sonra bigisayar mühendisliği seç eğer kazanamazsan baska bölümlere girersin meslek lisesinde pek seçeneğin olmaz

ynk67

ynk67

Üye
orta okulda kolayca geçilir çalışmadan ama anadolu lisesinde biraz zor(ben istisnayım :sirit: ) ama sağlık meslek düşünebilirsin. liseyi bitirdiğinde hemen çalışmaya başlıyorsun 2.000 tl ile. istersen üniversite okuyup bu maaşı yükseltebiliyorsun. yani iş imkanın garanti. ama tabi işini sevmekte önemli ve de başka bir meslek istersen dönüşün yok. ben şahsen gitmediğime pişman oldum.

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
tabiki işi severk yapmakta önemli mesela şu anda benim abim meslek lisesine gitmedi düz liseye gitdi bu sene üniversite sınavlarına gircek dershaneye gidip çalışıcak falan ama fazla hevesi yok gibi mesela şimdi meslek lisesine gitsem hiç olmazsa bir mesleğim olur anadolu lisesini kazanabilirsem daham iyi olur kafam karışrı :D

ynk67

ynk67

Üye
eğer anadolu lisesine gidersen çok çalışman lazım ki şu anda çalışmıyorum demişsin bu yaşatan sonra çalışma alışkanlığı biraz zor kendimden biliyorum. ve meleğin olamayabilir yani işsiz kalabilirsintabi çalışmazsan

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
haklısın şimdi mesela sınav olsa okulda çoğuna çalışmadan giriyorum ve yüksek puanlar alıyorum çünkü bu birazda dersi dinlediğimden dolayı :) ama meslek lisesine gidersem üniversiteyi kazanamaz isem hiç olmazsa bir mesleğim olur benim o yün hoşuma gidiyor

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Meslek lisesi + 2 yıllık bilgisayar programcılığı okumak var, Fen lisesi + ODTÜ Bilgisayar okumak var. Bence sağlam bir Anadolu veya bir Fen lisesi kazanamayacaksan bundan vazgeç, dışarıda bir sürü işsiz mühendis var.

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
evet o yünden haklsıın iş bulamamkta var

Üst Alt