Sizce hangisi daha iyi?

 • 16 Eylül 2013
 • 743 Okunma
 • 12 Cevap

 1. Arkadaşlar benim bi arkadaş ucuz tel almak isteyince dün telefoncuya gittik. Maddi durumu iyi deyil bütçesi yaklaşık 200$. O paraya bunlar var Xperia arc, Xperia sola, Xperia ray, Xperia u, galaxy wonder, nokia 701, htc desire v yani 512mb ram li teller.
  Şimdi bunlardan hangisi diğerlerinden daha iyidir?
   


  Yazan: Penci Hoca
 2. Bence Sony Xperia Sola alsın.
   
 3. Sola İyi seçim olabilir aslında ama tek eksiği tümleşik bataryası olması. yani cihazda sorun olursa pili çıkarmak ve tekrar takma şansı yok. Örneğin: cihaz açılış ekranda kalırsa nasıl kapatıcan? :)
   
 4. Sola'da böyle sorunlar olabilir ama U'da da hafıza kartı yok.
   
 5. Wonder ray ve neo hatta arc aynı donanıma sahip cihazlar. Aralarından arc daha iyi ama tabi diger seceneklerde var u ve sola... Ama u hafıza kartı büyük sıkıntı. En mantıklısı sola oluyor yani.
   
 6. Sola
   
 7. sola
  ---
  sola da o batarya sorunu sıkıntı yaratabılır galaxy wondere de bakabılır bence oda iyi rom bulamkta falanda sıkıntı cekmez
   
 8. En mantıkLısı sola.
   
 9. Wonder mantıklı olmaz solanın yanında, bataryanın sorun olacağını sanmıyorum.
  Wonder, ray ile eşit seviye bir cihaz.
   
 10. sıkıntı olmaz dıyorsan sola
   
 11. Hepsi sonuçta 3 aşağı 5 yukarı aynılar 512mb ram için kimse sıkıntı olmaz diyemez; ama içlerinden sola derim.
  ---

  Sola ve U'nun artısı çift çekirdek olması, Uyu geçelim zaten hafıza kartı desteği yok. Solanın ekranı küçük eğer dert değilse bence en mantıklı seçenek.
  SV'nin artısı 768mb ram olması, eğer svnin tasarımı hoşunuza gittiyse bunu da düşünebilirsiniz.
  Arc'ın artısı daha hoş bir tasarım ve daha büyük ekranının olması, ama donanım olarak wonder ve rayle eş değer bunlar diğerleri arasındaki en alt grup oluyor ama devasa farklarda yok.
   
 12. 200dolar kac tl ediyor bilmiyorum ama benim bi arkadas almanyadan 200 dolara S3mini getirmişti bi bakabilir arakadasin bence ama tabi 150 tl filan pasaport uzun işler ama o paraya gmd alsın fiyat performans olarak çok iyi bir cihaz
   
 13. Forumda bazı arkadaşlar bilir ben Türkmenistanda yaşıyorum. :) Bizde gmd yok. Şimdiki piyasaya baktığımızda 200$ yaklaşık 400tl olması gerek.
  Bence de sola iyi tercih olur. Hepinize teşekkürler
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/01/2019 - 20:49