sizce bu yil gecen sene gibi universite puanlari dusermi??

• 2 Nisan 2013
  • 9780 Okunma
  • 16 Cevap

1. yaklasik 800.000 kisi baraji gecemedi.ayrica baraj puani 140 olmasina ragmen.nedersiniz azalirmi puanlar...

Yazan: emreolol
  2. Baraj puanı 180 dostum ne 140 ı :hmmm

3. 140 açık öğretim.

4. 140 yav eminim bundan

- - - Eklendi - - -

acikogretim filan oldugunu duymadim neyse nolur hocam dusermi univ puanlari

5. Sonucta 140 i gecemeyen 180ide gecememis olcak

6. yani onun gibi bisey

- - - Eklendi - - -

bu arada ygs nin %28 i lys ise %72 uzerinden puanlar hesaplanacak bilginize

zaten pek bisey farketmiyorda haberiniz olsun yani

7. baraj 180. açıköğretmde 180 ve üzeri dört yıllık 140 180 arası iki yıllık geliyor

- - - Eklendi - - -

puanlar düşmez yüksek olur bu sene çünkü sınav geçen seneye oranla kolaydı

8. Ygs %28
    Lys %60
    Okul puanı %12

9. alla alla yanlis olmasin bizim rehber hocasi soylwdi artik bwnde bilmiyorum .:-O

10. Azalması bir şeyi değiştirmez. Önemli olan sıralamada kaçıncı olduğun.

11. sizce univ yerlesmek icin en kotu puan kac olsa yerlesebili

12. Önceki yorumumda da dediğim gibi puanlara bakarak bir fikir edinmek zor.
    Artık üniversiteyi kazanmak diye bir şey yok. Herkes kazanıyor. Uyduruk bir üniversitenin uyduruk bir bölümünü okuyan da üniversite mezunu oluyor. Eğer üniversiteyi bitirdikten sonra işsiz nüfusa +1 olmak istemiyorsan en kötü ilk 20000 içinde olmalısın.

13. Sinav zordu tamam da zor olan sinavda yuksek yaparsan siralaman yukselir. Herkes yapamadi bende yapamadim dersen o is zor biraz :)

14. Sıralamanı yüksek tutmaya bak nihayetinde bişeyler olacaktır. Ygs kötü geçtiye bakma lys önemli güzel kardeşim :oke: ygs ye meslekte giriyor kendini denemek isteyenlerde giriyor ygs türünden tercih yapacaklarda giriyor bilmem anlatabildim mi :)

15. bölüme göre değişir mesela ilahiyat bu sene yükselir ayrıca mert kardeş noktayı koymuş önemli olan sıralama

16. geçen seneye göre az düşer geçen sene sorular zordu bu yüzden düşük puanla bile ilk 30-50 bine girebiliyorduk bu sene düşse bile fazla düşmez diye düşünüyorum.

17. tsk cevap icin

- - - Eklendi - - -

cok tsk ederim kardes moral vermekte iyisin:)

Yüklüyor...
12/11/2018 - 21:03