sizce bu yil gecen sene gibi universite puanlari dusermi??

Sponsorlu Bağlantılar

emreolol

Üye
    Konu Sahibi
sizce bu yil gecen sene gibi universite puanlari dusermi??
yaklasik 800.000 kisi baraji gecemedi.ayrica baraj puani 140 olmasina ragmen.nedersiniz azalirmi puanlar...

iPandemonium

iPandemonium

Üye
Baraj puanı 180 dostum ne 140 ı :hmmm

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
140 açık öğretim.

.Kerasus.

.Kerasus.

Üye
Sonucta 140 i gecemeyen 180ide gecememis olcak

emreolol

Üye
    Konu Sahibi
Sonucta 140 i gecemeyen 180ide gecememis olcak

yani onun gibi bisey

- - - Eklendi - - -

bu arada ygs nin %28 i lys ise %72 uzerinden puanlar hesaplanacak bilginize

zaten pek bisey farketmiyorda haberiniz olsun yani

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
baraj 180. açıköğretmde 180 ve üzeri dört yıllık 140 180 arası iki yıllık geliyor

- - - Eklendi - - -

puanlar düşmez yüksek olur bu sene çünkü sınav geçen seneye oranla kolaydı

balcolu

balcolu

Üye
Ygs %28
Lys %60
Okul puanı %12

Mert

Mert

Üye
Azalması bir şeyi değiştirmez. Önemli olan sıralamada kaçıncı olduğun.

Mert

Mert

Üye
sizce univ yerlesmek icin en kotu puan kac olsa yerlesebili

Önceki yorumumda da dediğim gibi puanlara bakarak bir fikir edinmek zor.
Artık üniversiteyi kazanmak diye bir şey yok. Herkes kazanıyor. Uyduruk bir üniversitenin uyduruk bir bölümünü okuyan da üniversite mezunu oluyor. Eğer üniversiteyi bitirdikten sonra işsiz nüfusa +1 olmak istemiyorsan en kötü ilk 20000 içinde olmalısın.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Sinav zordu tamam da zor olan sinavda yuksek yaparsan siralaman yukselir. Herkes yapamadi bende yapamadim dersen o is zor biraz :)

x-scarface

x-scarface

Üye
Sıralamanı yüksek tutmaya bak nihayetinde bişeyler olacaktır. Ygs kötü geçtiye bakma lys önemli güzel kardeşim :oke: ygs ye meslekte giriyor kendini denemek isteyenlerde giriyor ygs türünden tercih yapacaklarda giriyor bilmem anlatabildim mi :)

sincarezindan

sincarezindan

Üye
bölüme göre değişir mesela ilahiyat bu sene yükselir ayrıca mert kardeş noktayı koymuş önemli olan sıralama

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
geçen seneye göre az düşer geçen sene sorular zordu bu yüzden düşük puanla bile ilk 30-50 bine girebiliyorduk bu sene düşse bile fazla düşmez diye düşünüyorum.

emreolol

Üye
    Konu Sahibi

Önceki yorumumda da dediğim gibi puanlara bakarak bir fikir edinmek zor.
Artık üniversiteyi kazanmak diye bir şey yok. Herkes kazanıyor. Uyduruk bir üniversitenin uyduruk bir bölümünü okuyan da üniversite mezunu oluyor. Eğer üniversiteyi bitirdikten sonra işsiz nüfusa +1 olmak istemiyorsan en kötü ilk 20000 içinde olmalısın.

tsk cevap icin

- - - Eklendi - - -

Sıralamanı yüksek tutmaya bak nihayetinde bişeyler olacaktır. Ygs kötü geçtiye bakma lys önemli güzel kardeşim :oke: ygs ye meslekte giriyor kendini denemek isteyenlerde giriyor ygs türünden tercih yapacaklarda giriyor bilmem anlatabildim mi :)

cok tsk ederim kardes moral vermekte iyisin:)

Üst Alt