Sizce bu statusbar ikonları nasıl duruyor?

• 14 Temmuz 2014
  • 528 Okunma
  • 19 Cevap

1. Şu aralar bir rom düzenleme aşamasındayım da, bu bildirim çubuğundaki bazı ikonları düzenliyorum. Fakat biraz çirkin gözüktü gözüme..Fikrinizi almak isterim :)

< Resmi açmak için tıklayın >

Mesela batarya ikonuna şarj oluyor işareti olan o mavi flashı ben ekledim. Resim bilgisayarda kötü gözükmüyordu ama şimdi bir garip gözüküyor....

Ayrıca wifi ile sinyal karşılaştırıldığında wifi'nin altında 1px sanırım bir fark var. O da bir değişik gözüküyor..uyumsuz gibi ama bilmiyorum. Sizce değiştireyim mi iyi mi?

Yazan: Superfan
  2. Wifi hafif buyutulebilir evet ama saat yokmu :ehe

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. Saat rengi mavi olduğu için yakışmaz dedim. Kilit ekranından resim aldım. Kilit ekranında saat olduğu için burada yok.

4. Saat beyaz olsa daha iyi olur o zaman :)

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. Mobil cihaz ile gönderdi
  6. Mobil cihaz ile gönderdi
    MaxipmaN bunu beğendi.
  7. Mobil cihaz ile gönderdi
  8. Mobil cihaz ile gönderdi
    @Safak bunu beğendi.
  9. iPhone ile gönderdi
    The Shadow bunu beğendi.
  10. Mobil cihaz ile gönderdi
    @Safak bunu beğendi.
  11. saol da benim işime yarayacak şeyler orada yok. Yani 4 seviyeli wifi sinyalini gösteren 5 resim lazım bana.

12. bnları nasıl yaptın

Samsung ile gönderdi
  13. Android launcher/tema bölümündeki ikonlara bak.

Mobil cihaz ile gönderdi
  14. tm internette arastirip konuda paylasirim

Mobil cihaz ile gönderdi
  15. Aralarına çizgi koy kaç diş olduğu belli olsun çok düz olmuş

Mobil cihaz ile gönderdi
  16. Aslında wifi ve signal ikonları alıntı..bir cm10 temasından aldım. Benim amacım Android L tarzı bir şey yapmaktı (Daha statusbar'ı %100 saydam yapacam, ve üste gölge de çekecem..)..yakışır dedim, yakışmadı.
    ---
    wifi-sinyal alıntı..ama çok da zor değil yapması..daire çiz, dilimini kes :D İç içe 4 tane daire çiz. 60-80 derece aralığında kes işte..daha sonra her kademe için en dıştan bir daireyi kaldır.(Daire içini de boyayabilirsin, o zaman dişli olur)

Batarya ikonları resmi CM10'un ikonlarının az biraz değiştirdiğim hali. Onlar maviydi. Ben hue/saturation/brightness ayarlarıyla hepsini böyle parlak yaptım.(hue/sat/brightness hepsi en yüksekte). Şarj oluyor ifadelerini sildim. Bir tane mavi renkte flaş ekledim. Bu kadar.

17. Iyi isleriniz var, kolay gelsin :)

Mobil cihaz ile gönderdi
  18. şebeke simgesi sol tarafta olabilir daha güzel olur gibi

19. Evet biraz değişiklik yaptım. Ne yaptım diye sorarsanız;
    -Bildirim çubuğu %100 saydam(giriş ekranı biraz farklı gözüküyor)
    -Kitkat ikonlarıyla değiştirdim.
    -Saat rengini beyaz yaptım.

Aslında batarya ikonlarını da değiştirdim ama o ikonların sağında ve solunda boşluk fazlaydı..ben de o boşluklara dokunmak istemedim. Direk küçülttüm. Artık ne olduysa gözükmüyor. Ama gözükmese de arada bir boşluk açmış.

O yüzden şebeke sinyali ile saat arasında fazla boşluk var. Onları sonra düzeltecem :D

Resimleri kesmedim bu sefer, tam boyut.

20. Batarya iyiydi bence mavi flash fena durmuyordu. :D

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
12/12/2018 - 10:41