Siz Binbaşı, Teğmen, Tuğgeneral bense oldum ASKER!

Sponsorlu Bağlantılar

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
Güzelmiş fotoğraf :) Nerede yaptın sen :)
acemi birliği sivas hudut eğitim taburu usta birliği ığdır 5. hudut alayı 3. bölük 3. karakol. Sınıra sıfır iğrenç bir yerdi. :megafon:

Ama alışınca zor olmuyor tabi. Bu arada 12 ay'a düştü zaten bu baya iyi birşey. Çünkü 1 sene dolduktan sonra gerçekten sıkmaya başlıyordu. Sizin için en iyisi bu tam zirvedeyken bırakıyorsun. :gun1:

neyse tekrar hayırlı teskereler.

• Beğen
Tepkiler: bLnmz

bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
acemi birliği sivas hudut eğitim taburu usta birliği ığdır 5. hudut alayı 3. bölük 3. karakol. Sınıra sıfır iğrenç bir yerdi. :megafon:

Ama alışınca zor olmuyor tabi. Bu arada 12 ay'a düştü zaten bu baya iyi birşey. Çünkü 1 sene dolduktan sonra gerçekten sıkmaya başlıyordu. Sizin için en iyisi bu tam zirvedeyken bırakıyorsun. :gun1:

neyse tekrar hayırlı teskereler.
Eyvallah sağolasın. Allah kavuşturmuş seni çok şükür. İnşallah bizde görürüz tezkeremizi :)

• Beğen
Tepkiler: >Pessimistic.
___kaptan___

___kaptan___

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Konuyu nereye açsam bilemedim. Umarım doğru yere açmışımdır. Yanlış yerde ise, @OttomaN TigeR abim yardımcı olursan sevinirim..
İsmim Rıdvan. Memleketim Samsun. İstanbul'da yaşıyorum. Bilgisayar teknik servisinde çalışıyorum. Az çok tanıyanlar vardır forum içerisinden. Elimden geldiğince destek olurum, severek yaparım bu işi. 4 Temmuz 1994 doğumluyum ve yaklaşık 15-16 yaşımdan beri Cep telefonu, bilgisayar işi içerisindeyim. 3 farklı dükkanda çalıştım, güzel başarılara imza attım. 18 yaşımda Exper adlı bilgisayar firmasından iş teklifi geldi, ret ettim. Çok fırsat teptim. Bazı arkadaşlar uzun yazıları sevmez. Ben uzun yada kısa yazı, fark etmez. Okumayı, yazmayı severim. Çünkü her bir satır, her bir cümle insana yeni bir şey katıyor, yeni şeyler öğretiyor.
"Ne iş yapıyorsun?" diye soranlara, "Bilgisayar teknik servis işi yapıyorum, Allah nasip ederse askerden gelince de dükkan açmayı düşünüyorum" derdim. Bahsettiğim askerlik geldi, çattı. "ASKERLİK" tam 8 harf. Okuması da, yazması da kolay geliyor insana.. Ama insan eline sevk kağıdını alınca olayın ne kadar ciddi olduğunu anlıyor.. Ailenden, akrabalarından ve sevgilinden uzak tam 12 ay.. İletişim için tek yol telefon. Oda kısıtlı.. Her erkek, her TÜRK bunu 1 defa yapacak. Allah @Ozan abiyi bize kavuşturdu. Yaptı geldi askerliğini güzel abimiz. Korudu bizi topraklarda. Allah gani gani razı olsun. Sadece ondan değil. Tüm askerlerimizden, tüm MEHMETÇİK'ten.

Sevk kağıdımı aldım. 09.05.2014 teslim. Gideceğim birlik "SHR.SHH.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/SAMSUN MERKEZ". Çok sevindim, ama bir o kadarda burkuldum. Belki de hazır değilim.. Yada aileni geride koyup gitmek.. Garip geliyor insana..
Diyeceksiniz ki daha 20 gün var. Bu helallik istemenin ayı, günü ya da yılı olmaz..
Uzun lafın kısası, forumda emeği geçenlerden, bana destek olanlardan, benden destek isteyenlerden.. Kısacası Maxicep ailesinden Allah Razı Olsun. Hakkınızı helal edin arkadaşlar..
Fırsat buldukça gireceğim yine, elimden geldiğince destek olacağım sizlere ama sizlerde unutayın kardeşinizi :)
Her biriniz ayrı ayrı abimsiniz, kardeşimsiniz..
Canımdan bir parça gibisiniz ve öyle kalacaksınız..

Rıdvan BURUL
helal olsun kardeşim çok güzel dile getirmişin içindekileri, askerlik farklı tecrübeler edineceğin düşüncelerini zikrini ve fikrini geliştireceğin bir ocak güzel kardeşim geçen yıl 18 mart ta da ben askere gitmiştim ama bak askerden geleli bugün tam 45 gün oldu asla üzülme evet annenden babandan ayrısn ama emin ol orda bunun yokluğunu asla çekmeyeceksn, askerlik için tavsiye de vereyim asla ama asla kimse için kendini öne atma 72 milletten insan var orda babana dahi güvenmeyeksn orda, kimseye borç verme, emre itaatsizlik asla etme etmeyeceğine eminim ama yine de belirtmek istedim :) en hayırlısından 12aylık güzel bir vatani görev diliyorum sana kardeşim yolun ve bahtın açık olsun :tebessüm:

iskenderun Uluçınar Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı Erlerinden Dz. Danışman Er Abdullah IL :tebessüm:Unutmadan acemi birliğim: Hatay iskenderun 1.Deniz Er Eğitim Alayı 20.Bölük'tü

Usta birliğim ise yine Hatay iskenderun / Arsuz Uluçınar Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı idi son 3ay ise Mersin Ordu Evi'nde tamamladım görevimi :tebessüm:

Necmati

Necmati

Üye
geleli 4 gün oldu kardeşim ne zaman başladı ne zaman bitti anlayamadım halada şaşkınım

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
helal olsun kardeşim çok güzel dile getirmişin içindekileri, askerlik farklı tecrübeler edineceğin düşüncelerini zikrini ve fikrini geliştireceğin bir ocak güzel kardeşim geçen yıl 18 mart ta da ben askere gitmiştim ama bak askerden geleli bugün tam 45 gün oldu asla üzülme evet annenden babandan ayrısn ama emin ol orda bunun yokluğunu asla çekmeyeceksn, askerlik için tavsiye de vereyim asla ama asla kimse için kendini öne atma 72 milletten insan var orda babana dahi güvenmeyeksn orda, kimseye borç verme, emre itaatsizlik asla etme etmeyeceğine eminim ama yine de belirtmek istedim :) en hayırlısından 12aylık güzel bir vatani görev diliyorum sana kardeşim yolun ve bahtın açık olsun :tebessüm:

iskenderun Uluçınar Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı Erlerinden Dz. Danışman Er Abdullah IL :tebessüm:Unutmadan acemi birliğim: Hatay iskenderun 1.Deniz Er Eğitim Alayı 20.Bölük'tü

Usta birliğim ise yine Hatay iskenderun / Arsuz Uluçınar Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı idi son 3ay ise Mersin Ordu Evi'nde tamamladım görevimi :tebessüm:
Abim guzel dileklerin ve bilgilendirmelerin icin cok tesekkur ederim. Yasayip goren arkadaslarin yorumlarina ihtiyacim var. Solediklerini yazdim aklima. Tekrar tesekkur ederim. Allah kavusturmus sizi bakalim bizede aynisi nasip olacak mi :)
geleli 4 gün oldu kardeşim ne zaman başladı ne zaman bitti anlayamadım halada şaşkınım
Hayirli olsun abi. Allah kavusturmus seni de insallah dedigin gibi kisa surer benimde :)

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve Necmati
İnternettin HOCA

İnternettin HOCA

Üye
Vay duygulandım

Mario ile gönderildi.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Şimdiden hayırlı tezkereler güle güle git güle güle gelirsin inşallah :)

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
hayırlı tezkereler ins.

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
hayırlı tezkereler ins.
Inşallah. Sağolasın :)Evet arkadaşlar. Beklenilen gün geldi. 09/05/2014 Cuma. Son teslim saati 17.00. Ben saat 16.00 gibi gidip kamufulajimi falan alacağım. Benimle ayni donemde giden, benden once giden ya da benden sonra gidecek olan herkesi Allah hayirlisi ile ailesine kavustursun insallah. Allah hepimize kolaylik versin. Bugun daha da giremeyecegim nete. O yuzden bu saatte yaziyorum :) Selâmetle arkadaşlar. Hakkınızı helâl edin :) Büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Kalın sağlıcakla :)Evet arkadaşlar 65 günlük aranın ardından 7 günlük bir dağıtım iznine çıktım.
Ben yokken forumda neler olduğuna yarından itibaren detaylı olarak bakacağım.
Usta Birliği: 19'uncu Motorlu Piy. Tug. Loj. Des. K.Lığı / SIHHIYE BÖLÜĞÜ Balıkesir / EDREMİT
Bu yer hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim :)

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Inşallah. Sağolasın :)Evet arkadaşlar. Beklenilen gün geldi. 09/05/2014 Cuma. Son teslim saati 17.00. Ben saat 16.00 gibi gidip kamufulajimi falan alacağım. Benimle ayni donemde giden, benden once giden ya da benden sonra gidecek olan herkesi Allah hayirlisi ile ailesine kavustursun insallah. Allah hepimize kolaylik versin. Bugun daha da giremeyecegim nete. O yuzden bu saatte yaziyorum :) Selâmetle arkadaşlar. Hakkınızı helâl edin :) Büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Kalın sağlıcakla :)Evet arkadaşlar 65 günlük aranın ardından 7 günlük bir dağıtım iznine çıktım.
Ben yokken forumda neler olduğuna yarından itibaren detaylı olarak bakacağım.
Usta Birliği: 19'uncu Motorlu Piy. Tug. Loj. Des. K.Lığı / SIHHIYE BÖLÜĞÜ Balıkesir / EDREMİT
Bu yer hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim :)
hoşgeldin kardeşim :)

• Beğen

Üst Alt