Sixaxis Controller Ile Telefona Ps3 Kolu Bağlama Klavuzu

• 27 Eylül 2013
  • 11109 Okunma
  • 9 Cevap

1. Gerekli donanım ve yazılımlar:

1. Rootlu telefon
    2. Sixxasis dualshock Ps3 kolu
    3. Mini USB Kablo (Kolu bilgisayara bağlamak için.)
    3. Bilgisayar
    4. Sixaxis Compatibility Checker Uygulaması
    5. Sixaxis Controller Uygulaması
    6. SixaxisPairTool
    İlk önce Google Play den Sixaxis Compatibility Checker Yükleyin. Bu telefonun ve romun kol uyumlu için uyumlu olup olmadığını gösterir.

Uygulamayı açın. Gelen Mesaja OK deyin.
    Start a basın. Super Su dan yetki isterse Grant ya da izin ver diyerek izin verin.
    < Resmi açmak için tıklayın >

'Your device appears to be supported.' yazıyorsa destekliyor, 'Error: Missing required protocol' yazıyorsa desteklemiyor demektir.

SixaxisPairTool u bilgisayarımıza indirip kuruyoruz.
    Kurarken Microsoft Visual Studio 2010 yönlendirmeleri izleyerek kurun.

Kolu bilgisayara bağlayın SixaxisPairTool Pair tool u Sağ tık Yönetici olarak aç diyerek Açıyotuz.

Küçük bir pencerede Current Master: Searching... yazısı yazar ve onun driverının kurulmasını ve birazdan 00:00:00:00:00:00 gibi bir şeyin gelmesini bekleleyin. Bu sıfırların yerinde harf ve sayılarda olabilir. Resimde göründüğü üzere.

Change Master : Yazan yerin yanında Bir Boşluk var. İşte oraya Telefonun Local Bluetooth Addressini yazmak için telefonu elimize alıyoruz ve Sixaxis Controller uygulamasını açıyoruz Super Su dan yetki isterse Grant ya da izin ver diyerek izin veriyoruz.

Sonra Start a basıyoruz ve en altta Local Bluetooth Address : 00:00:00:00:00:00 yazar yine yerinde harf ve sayılarda olabilir.
    İşte onu Change Master : yazan yere yazıyoruz. Yani şöyle olacak

üstünde yazan yazıda

şekinde olunca tamamdır Bilgisayarla işimiz bitti.

Şimdi bilgisayardan çıkarabiliriz kolu ve PS Tuşuna basın.(Telefonda Sixaxis Controller uygulamasında Starta bastıysanız Tabii ki de) Uygulama da Client 1 connected yazarsa

VE kolda 1. ışığı yanarsa tamamdır.
    Bu arada uygulamadan Change IME Sixaxis Controller yazana tıklayın ve tamamdır.

Buraya kadar anlatılanların resimleri Aşağıdaki Linkten alınmıştır ve anlatım bana aittir.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2095704

Şimdi Telefondaki oyunlar için de birkaç ayar yapmamız lazım bir kereliğine.

Ayrıca oyunları oynamak için Active Touch Profile : Yazan yere http://www.sixaxisofpower.com/games/ yazan siteden profile indirmeniz gerekiyor ve bunu Dahili Depolama(ya da SDCARD)\data\com.dancingpixelstudios.sixaxiscontroller\profiles içine atın o zaten Active Touch Profile : Yazan yerde çıkacaktır ordan Hangi oyunu oynayacaksanız onu seçin.

Son olarak telefonumuzun ayarlar tuşuna başarak Preferences e girin

Oradadan Gamepad Settings e girin ve Enable Gamepad deyin.

Buraya kadarı da aşağıdaki linkden derlenmiştir.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37376487

Böyle uzun uzadıya yazdım ama 5 dakikalık bir olay en fazla. Zaten bir kere bilgisayar dan bluetool adresini değiştirdikten sonra sadece star ve change IME den açmanız yeterli.
    Bu cevap iyi oldu bunu resimli bir anlatımda yapabilirim.
    Kolay gelsin ve iyi eğlenceler.

Haa arkadaşlar özür dilerim. Bağlamayı öğrettim de çıkarmayı öğretmedim. Onun için Sadece Sixaxis Controller uygulamasından Stop a basın yeter.

Ayrıca bu Olayda Micro usb li HDMI ile MHL kablosu ile da telefonu bilgisayara bağlayıp telefonu PlayStation a çevirebilirsiniz.

Micro USB HDMI Dönüştürücü

MHL kablosu

Sixasis Controller Apk:

http://www54.zippyshare.com/v/98821630/file.html

Not: Konunda birçok link ve konu araştırılarak yorumlarım katılarak açılmıştır. Teşekkür etmeyi unutmayalım.

Yazan: zızzz
    Son düzenleme: 18 Ekim 2013
    Ragnar Lothbrok, fuatkrts ve fnldstntn bunu beğendi.
  2. Logitech f710 ile uyumlumudur acaba

3. Bilmiyorum ama o bluetooth adaptorü ile çalışıyor bildiğim kadarıyla onu otg ile deneyin bence.

4. Klavye maus ile modern combat oynamak mümkün mü?

Samsung ile gönderdi
  5. mouse u direkt takabliyorsun da otg ile Sony lerde ama klavyeyi ile mouse u aynı anda takmak ve oyuna tanıtlmak biraz zor gibi belki de olamayabilir diyebilirim.

6. Youtubede video da izledim adam klavye maus ile modern combat oynuyordu tabletten

Samsung ile gönderdi
  7. hımm o konu da tam bir bilgim yok tablet ile telefon aynı şey olur mu bilemem...

8. Ps2 kolu taktim otg kablosuyla. Sadece ileri geri ve sağa sola hareket ediyor. Onun dışında biiey yapmadı

Samsung ile gönderdi
  9. modern combat 5 veya ppsspp'yi telefona root atmadan ps3 kolu ile kullanmak mümkün mü ? Yani kolu tanırlar mı ?

10. Şunu yapabilen varsa anlatabilirmi ileri geri sağ sol dışında tuşlar çalışmıyor tuş atamak gerekiyor

Mobil cihaz ile gönderdi
    Son düzenleme: 20 Aralık 2017
Yüklüyor...
20/11/2018 - 02:59