sivilcelere karşı ne yapmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Metin137

Metin137

Üye
    Konu Sahibi
sivilcelere karşı ne yapmalı
arkadaşlar benim yüzümde çok şükür hiç yok ama abim bu olaydan çok şikayetçi yüzünün beyazlamasını sivilcelerin gitmesini ve diğer izlerin yok olmasını istiyor bunun için bildiğiniz bitkisel kürler varsa lütfen anlatın şimdiden teşekkürler:)

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
doktora gitsin en iyisini o bilir :hmmm

ümran

Üye
benimde burnumda çıktı kesimmi :hmmm

OğuzcanAbi

Üye
Benimde bu sorunum vardı aslında 3 hafra ònce gittim cildiyeye aldim kremimi bayyaa faydası oldu daha önce cok sey denedim ama olmadi kukurtlu sabun felan

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
İyiki rastladım bu konuya abin beni dinlesin:

9. Sınıf başlarında sivilcem hiç yoktu. Biraz mazoşist bir kişiliğim vardır. Yüzü sivilceden gözükmeyen insanlara özenirdim. Kısa zamanda bende de patlak verdi. Sivilcelere dokunamıyordum. Ağrıyorlardı. %90'ı iltihaplıydı. Bazıları, özellikle burnumun üstündekiler çok büyüyorlardı. İlk başta sağlık ocağına gittim. Eritretin, Imex ve Sivex adında 3 krem verdi. Ve tabii ki işe yaramadılar. Sadece Imex çok hoşuma gitmişti. Çünkü sivilceleri kapatıp teni beyazlaştırıyordu. Aradan bayağı geçti. Sivilcelerin tek çözümü Roaccutane'dı ve ailemi ikna edemiyordum. Bir şey olmasından korkuyorlardı, bayağı tehlikeli ilaçtı. 11. Sınıfın 2. Dönemine başladığımda zar zor ikna ettim. Dermatoloğa gittik. Tahmin ettiğim gibi Aknetrend(Roaccutane-Zoretanin ile aynıdır. İsimler farklı) yazdı. Yanında yan etkilerini hafifletmek için hametan verdi. Birde Nadixa adında bir krem yazdı. İlaca günde iki adetle başladım. 40 mg ile yani. Yan etkilerin yazılı olduğu reçeteyi aileme okutmadım. Annemde istemedi zaten okumak. Ben yan etkilere göz gezdirirken dikkatli çekti, bu yan etkiler çoğunlukla görülür yazıyordu ve çoğu ağırdı. Açıkçası ürperdim. kısacası etkilerini anlatayım. İlk haftanın sonunda dudaklarım kurumaya başladı. Yüzüm banyodan sonra acaip geriliyordu. Dudaklar için hametan verilmişti. İlk ay sonunda ise hametan yeterli gelmiyordu dudaklarıma. Vazeline geçtim. Çok kötü bir his gerçekten. Bel ağrılarım ufaktan başladı. Bağırdığım oluyordu bazen ağrıdan. 2. Ay sonunda etkiler daha da ağırlaştı. Vazelin 20 dakika dudaklarımı nemli tutuyordu sonra rende gibi oluyordu dudaklarım. Burun kanamam başlamıştı ve günlük kanıyordu. Kulak derilerim soyuluyordu. Tırnaklarım çatladı bir ara. Psikolojik olaraktan çökertiyordu. Ota b.ka trip atıyordum. Koluma bişi değse çizilip kanıyordu. Bir ara hatırlıyorum parmağımı sıraya vurdum ve morardı. O derece hassaslaşıyorsunuz. 2. Ay sonunda kan tahlili yaptırmanız gerekiyor. Ben yaptırdım. Yan etkilerde yazdığı gibi kolesterolüm yükselmişti. Sınıra gelmişti. Ama aynı tempo ile devam ettik. 4. Ay sonunda dudak kuruması, saç diplerinin asla yağlanmaması, burun kanaması, deri soyulmaları tek kalmıştı. Yüzüm ise yeni yeni iyileşiyordu. Yarın kontrole gideceğim 6. Ay için. (son ay) ve şu an yüzümde sadece hafif kızarıklıklar var. Yarın fotoğral koyarım sizin için. :) Sonuç olarak abin hemen bir cilt doktoruna gitsin ve geç olmadan 6 ayda kurtulsun. :) Kesin çözüm bu sivilceler için.

serkanxrap

serkanxrap

Üye
Doktor birinci tercih tabi ama ben neutrogena'nın sabununu kullandım baya azaltıyor, öncesinde kükürtlü sabun kullanmıştım o da faydalıydı ama bunlar kesin çözüm değil tabi kullanmadığım zamanlar yine çıkıyordu hemen, ciltten cilde farkediyor tabi bu durum :)

serkanxrap

serkanxrap

Üye

9. Sınıf başlarında sivilcem hiç yoktu. Biraz mazoşist bir kişiliğim vardır. Yüzü sivilceden gözükmeyen insanlara özenirdim. Kısa zamanda bende de patlak verdi. Sivilcelere dokunamıyordum. Ağrıyorlardı. %90'ı iltihaplıydı. Bazıları, özellikle burnumun üstündekiler çok büyüyorlardı. İlk başta sağlık ocağına gittim. Eritretin, Imex ve Sivex adında 3 krem verdi. Ve tabii ki işe yaramadılar. Sadece Imex çok hoşuma gitmişti. Çünkü sivilceleri kapatıp teni beyazlaştırıyordu. Aradan bayağı geçti. Sivilcelerin tek çözümü Roaccutane'dı ve ailemi ikna edemiyordum. Bir şey olmasından korkuyorlardı, bayağı tehlikeli ilaçtı. 11. Sınıfın 2. Dönemine başladığımda zar zor ikna ettim. Dermatoloğa gittik. Tahmin ettiğim gibi Aknetrend(Roaccutane-Zoretanin ile aynıdır. İsimler farklı) yazdı. Yanında yan etkilerini hafifletmek için hametan verdi. Birde Nadixa adında bir krem yazdı. İlaca günde iki adetle başladım. 40 mg ile yani. Yan etkilerin yazılı olduğu reçeteyi aileme okutmadım. Annemde istemedi zaten okumak. Ben yan etkilere göz gezdirirken dikkatli çekti, bu yan etkiler çoğunlukla görülür yazıyordu ve çoğu ağırdı. Açıkçası ürperdim. kısacası etkilerini anlatayım. İlk haftanın sonunda dudaklarım kurumaya başladı. Yüzüm banyodan sonra acaip geriliyordu. Dudaklar için hametan verilmişti. İlk ay sonunda ise hametan yeterli gelmiyordu dudaklarıma. Vazeline geçtim. Çok kötü bir his gerçekten. Bel ağrılarım ufaktan başladı. Bağırdığım oluyordu bazen ağrıdan. 2. Ay sonunda etkiler daha da ağırlaştı. Vazelin 20 dakika dudaklarımı nemli tutuyordu sonra rende gibi oluyordu dudaklarım. Burun kanamam başlamıştı ve günlük kanıyordu. Kulak derilerim soyuluyordu. Tırnaklarım çatladı bir ara. Psikolojik olaraktan çökertiyordu. Ota b.ka trip atıyordum. Koluma bişi değse çizilip kanıyordu. Bir ara hatırlıyorum parmağımı sıraya vurdum ve morardı. O derece hassaslaşıyorsunuz. 2. Ay sonunda kan tahlili yaptırmanız gerekiyor. Ben yaptırdım. Yan etkilerde yazdığı gibi kolesterolüm yükselmişti. Sınıra gelmişti. Ama aynı tempo ile devam ettik. 4. Ay sonunda dudak kuruması, saç diplerinin asla yağlanmaması, burun kanaması, deri soyulmaları tek kalmıştı. Yüzüm ise yeni yeni iyileşiyordu. Yarın kontrole gideceğim 6. Ay için. (son ay) ve şu an yüzümde sadece hafif kızarıklıklar var. Yarın fotoğral koyarım sizin için. :) Sonuç olarak abin hemen bir cilt doktoruna gitsin ve geç olmadan 6 ayda kurtulsun. :) Kesin çözüm bu sivilceler için.

Bir arkadaşımda ilaç kullanıyordu senin gibi onunda dudakları soyuluyordu sürekli bir krem kullanıyordu dudakları için önemli bir şey olmadığını söyledi ama çok sıkıntı çekiyordu o da :)

OğuzcanAbi

Üye
Bir arkadaşımda ilaç kullanıyordu senin gibi onunda dudakları soyuluyordu sürekli bir krem kullanıyordu dudakları için önemli bir şey olmadığını söyledi ama çok sıkıntı çekiyordu o da :)

Aynen

Birde hapı vardı bizim arkadasın yurt dısında intihar edenler kullaniyormuş

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Ben cildiyeye git derim.Yalniz 6 ay cile cekmeni istemem.Kalici olmayan cozumlerle biraz idare et ve temiz tut vucudunu.Su an bende de biraz var.Fakat takmiyorum fazla.Diger derme catma yontemlerden hayir gelmez bastan soyleyeyim.Cildiyeden verilen kremlerle agrisiz sizisiz idare et bence.

hayat-buymus

Üye
sallasın baska çözum yok :)

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
yüzünü sirkeyle yıka doğal antı oksidan

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye

9. Sınıf başlarında sivilcem hiç yoktu. Biraz mazoşist bir kişiliğim vardır. Yüzü sivilceden gözükmeyen insanlara özenirdim. Kısa zamanda bende de patlak verdi. Sivilcelere dokunamıyordum. Ağrıyorlardı. %90'ı iltihaplıydı. Bazıları, özellikle burnumun üstündekiler çok büyüyorlardı. İlk başta sağlık ocağına gittim. Eritretin, Imex ve Sivex adında 3 krem verdi. Ve tabii ki işe yaramadılar. Sadece Imex çok hoşuma gitmişti. Çünkü sivilceleri kapatıp teni beyazlaştırıyordu. Aradan bayağı geçti. Sivilcelerin tek çözümü Roaccutane'dı ve ailemi ikna edemiyordum. Bir şey olmasından korkuyorlardı, bayağı tehlikeli tı. 11. Sınıfın 2. Dönemine başladığımda zar zor ikna ettim. Dermatoloğa gittik. Tahmin ettiğim gibi Aknetrend(Roaccutane-Zoretanin ile aynıdır. İsimler farklı) yazdı. Yanında yan etkilerini hafifletmek için hametan verdi. Birde Nadixa adında bir krem yazdı. İlaca günde iki adetle başladım. 40 mg ile yani. Yan etkilerin yazılı olduğu reçeteyi aileme okutmadım. Annemde istemedi zaten okumak. Ben yan etkilere göz gezdirirken dikkatli çekti, bu yan etkiler çoğunlukla görülür yazıyordu ve çoğu ağırdı. Açıkçası ürperdim. kısacası etkilerini anlatayım. İlk haftanın sonunda dudaklarım kurumaya başladı. Yüzüm banyodan sonra acaip geriliyordu. Dudaklar için hametan verilmişti. İlk ay sonunda ise hametan yeterli gelmiyordu dudaklarıma. Vazeline geçtim. Çok kötü bir his gerçekten. Bel ağrılarım ufaktan başladı. Bağırdığım oluyordu bazen ağrıdan. 2. Ay sonunda etkiler daha da ağırlaştı. Vazelin 20 dakika dudaklarımı nemli tutuyordu sonra rende gibi oluyordu dudaklarım. Burun kanamam başlamıştı ve günlük kanıyordu. Kulak derilerim soyuluyordu. Tırnaklarım çatladı bir ara. Psikolojik olaraktan çökertiyordu. Ota b.ka trip atıyordum. Koluma bişi değse çizilip kanıyordu. Bir ara hatırlıyorum parmağımı sıraya vurdum ve morardı. O derece hassaslaşıyorsunuz. 2. Ay sonunda kan tahlili yaptırmanız gerekiyor. Ben yaptırdım. Yan etkilerde yazdığı gibi kolesterolüm yükselmişti. Sınıra gelmişti. Ama aynı tempo ile devam ettik. 4. Ay sonunda dudak kuruması, saç diplerinin asla yağlanmaması, burun kanaması, deri soyulmaları tek kalmıştı. Yüzüm ise yeni yeni iyileşiyordu. Yarın kontrole gideceğim 6. Ay için. (son ay) ve şu an yüzümde sadece hafif kızarıklıklar var. Yarın fotoğral koyarım sizin için. :) Sonuç olarak abin hemen bir cilt doktoruna gitsin ve geç olmadan 6 ayda kurtulsun. :) Kesin çözüm bu sivilceler için.

Yazdıklarıma ilaveten resim ekleyeceğim demiştim. Tedaviye başlamadan önce yüzüm bu arkadaş ile aynıydı. Özellikle burun kısmı:

Şu an ise buyum:

:aha:

messevim

messevim

Üye
6 ay kim uğraşır arkadaş yav... ve de o kadar yan etkileri olduğu sürece..:

- - - Eklendi - - -

Yazdıklarıma ilaveten resim ekleyeceğim demiştim. Tedaviye başlamadan önce yüzüm bu arkadaş ile aynıydı. Özellikle burun kısmı:

Şu an ise buyum:

:aha:
arkadaş evrim geçirmiş :naughty:

• Beğen
Tepkiler: JosephLion
AHKE

AHKE

Üye
o aknetrentler bi işe yaramıyor ben kullandım yine eski haline dönuyor birde 5 6 ay oldu hala etkileri var ilacın.ilacın yaptığı iş karacigerdeki yaglanmayı azaltıyor ve yuksek miktarda a vitamini saglıyo vucuda.benim önerim nilera sabun alsın abin bir kaç çeşidi var kendine uyanı alsın düzenli olarak günde 1 defa kullansın.bana etkili geldi sivilce ve kızarıklarda

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
TEK ÇARE ROACTUNE

Yok intihar ettiriyormuş yok depresyona sokuyormuş yok efendim karaciğerine zarar veriyormuş hede höde diye dolaşan tiplere bakmayın.5 yılda geçmeyen sivilcelerim 2.5 ayda roactune ile geçti.Kremdi kürdü yağdı hiç biri kökten çözüm değil.

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
TEK ÇARE ROACTUNE

Yok intihar ettiriyormuş yok depresyona sokuyormuş yok efendim karaciğerine zarar veriyormuş hede höde diye dolaşan tiplere bakmayın.5 yılda geçmeyen sivilcelerim 2.5 ayda roactune ile geçti.Kremdi kürdü yağdı hiç biri kökten çözüm değil.

Hem katılıyorum hem katılmıyorum. Karaciğeri yorduğu çok doğru. Tehlikeli durumlar ortaya çıkabiliyor. Hedesi hödösü yok.

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye

Hem katılıyorum hem katılmıyorum. Karaciğeri yorduğu çok doğru. Tehlikeli durumlar ortaya çıkabiliyor. Hedesi hödösü yok.

Evet karaciğeri yoruyor fakat her ay kan veriyorsun karaciğer enzimlerin ALT AST Değerlerin normalin üstüne çıktığı zaman doktorun ya dozu azaltıyor yada kesiyor.

Dünyada milyonlarca insanın kullandığı bir ilaç elbetteki bazı kişilerde beklenmedik sorunlar çıkabiliyor.Ağrı kesiciler bile ne sorunlara neden oluyor.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
arkadas doktora gitmisti verdigi ilaci kullaninca daha cok cikmisti hic dokunma dogal dogal kalsin.

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
hemen cildiye bölümüne gidilmeli ben oyle yaptım iki tane hap verdi kullandım geçti ve bir dahada çıkmadı yüzümde

- - - Eklendi - - -

hemen cildiye bölümüne gidilmeli ben oyle yaptım iki tane hap verdi kullandım geçti ve bir dahada çıkmadı yüzümde

Üst Alt